Zavrieť

Porady

rozdelenie predmetov zivnosti

Ahojte,

neviem ako to spravne pomenovat. Ide o to ze momentalne na svoju zivnost poskytujem sluzby, kde sa mi oplati mat pausalne vydavky. Chcel by som vsak prevadzkovat aj predaj tovaru, avsak tu by sa mi viac oplatilo vykazovat realne naklady (nie pausalne).

Je nejaka moznost ako tieto dve cinnosti od seba separovat ?

Dakujem za info.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sroservis je offline (nepripojený) sroservis

    sroservis
    Dobrý deň,

    možno poradcovia, ktorí poskytujú účtovné poradenstvo budú mať iný názor, ale ja si myslím, že u jedného daňového subjektu to možné nie je (t.j. ako szčo si nemôžete vo vzťahu k jednotlivým predmetom podnikania zvoliť rôzne spôsoby uplatňovania výdavkov - osobitne paušálne výdavky a osobitne skutočné výdavky).

    Možno by stálo za úvahu rozdeliť činnosti na dva subjekty, napr. jednu zo živností otvoriť na rodinného príslušníka (manželku), ktorý by si uplatňoval ten vhodný režim, alebo kúpu a predaj realizovať prostredníctvom založenej s.r.o. , to si však musíte naozaj riadne spočítať, či sa Vám to oplatí (jednak náklady na založenie a jednak vyššie náklady na réžiu - podvojné účtovníctvo).

    Pekný deň.

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Nie nedá sa to, jeden subjekt, jedno účtovníctvo. Na jednu činnosť by bola vhodnejšia možno sro. Neviem treba sa poradiť...

    rozdelenie predmetov zivnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.