Zavrieť

Porady

Učitelka v Mš

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať do ktorej platovej triedy by som mala byť zaradená, keď sa zamestnávam ako učiteľka v Mš a práve som ukončila VS 2. stupna študijný program predškolská a elementárna pedagogika- študijny odbor: učiteľstvo 1. stupeň..VS.1 stupen som vystudovala v odbore predškolská a elementárna pedagogika a k tomu mam ukončenu strednu pedagogicku školu. Prax nemam.

v zbierke zakonov c. 437 /2009
Kvalifikacne predpoklady pre poziciu ucitela MS, v bode A. Vysokoskolske vzdelanie druheho stupna pod bodom 11
som nasla kombinaciu mojich studijnych odborov, takže ma zaujíma v ktorej platovej triede by som mala byť zaradená. Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    brontosaurus je offline (nepripojený) brontosaurus

    brontosaurus
    Nakoľko nemáte ešte žiadnu prax, budete zaradené do 9. platovej triedy, ako začínajúci pedagogický zamestnanec.
    Po úspešnom ukončení adaptačného vzdelávania (spravidla trvá 1 rok), postúpite do 10. platovej triedy.
    Potom môžete zbierať kredity, vykonávať atestácie a postúpiť do 11. či 12. platovej triedy.
    Dobrý deň, ktorý zákon ustanovuje, že učiteľka V MŠ, ktorá vyštudovala vysokú školu druhého stupňa v programe Učiteľstvo pre primárne vzdelanie bude zaradená do 10. platovej triedy.
    Ďakujem za odpoveď.

    brontosaurus je offline (nepripojený) brontosaurus

    brontosaurus
    007mirka007 Pozri príspevok
    Dobrý deň, ktorý zákon ustanovuje, že učiteľka V MŠ, ktorá vyštudovala vysokú školu druhého stupňa v programe Učiteľstvo pre primárne vzdelanie bude zaradená do 10. platovej triedy.
    Ďakujem za odpoveď.
    To, do ktorej PT máte byť zaradená, rieši:
    "Tabuľka zaraďovanie PZ a OZ do platových tried v závislosti od získaného stupňa požadovaného vzdelania a zaradenia do kariérového stupňa".
    To, či ste pre danú PT kvalifikovaná, alebo či spĺňate podmienky, rieši:
    "Vyhláška MŠSR 437/2009 ktorou sa ustanovujú kvalifikačné predpoklady a osobitné kvalifikačné požiadavky pre jednotlivé kategórie pedagogických zamestnancov a odborných zamestnancov"

    Ak máte skončenú strednú pedagogickú školu, v odbore učiteľstvo pre materské školy a zároveň aj VŠ vzdelanie II. stupňa v odbore učiteľstvo pre 1.stupeň ZŠ (učiteľstvo pre primárne vzdelávanie), tak budete zaradená do 10 PT (vyhláška 437/2009, časť 1, A/11)
    Ak ale nemáte požadované stredoškolské vzdelanie, máte smolu a budete zaradená do 9 PT ako nekvalifikovaná.
    bzzz4 Ak úspešne dokončím doktorát (PaedDr.) čisto na pedagogiku musí ma posunúť do 10 platovej triedy ak nemám strednú pedagogickú, Bc. - pedškolská a elementárna pedagogika, Mgr. Učiteľstvo pre primárne vzdelávanie PaedDr. Pedagogika

    bzzz4 je offline (nepripojený) bzzz4

    bzzz4
    Ak úspešne dokončím doktorát (PaedDr.) čisto na pedagogiku musí ma posunúť do 10 platovej triedy ak nemám strednú pedagogickú, Bc. - pedškolská a elementárna pedagogika, Mgr. Učiteľstvo pre primárne vzdelávanie PaedDr. Pedagogika

    Lenkaa86 je offline (nepripojený) Lenkaa86

    Lenkaa86
    Dobrý deň,

    chcela som si overiť tieto info, keďže táto diskusia je staršieho dáta, či sa niečo nezmenilo.

    Ak som správne pochopila, učiteľka, ktorá robí v materskej škole

    a má strednú pedagogickú, Bc.stupeň predškolskú pedagogiku a Mgr. pre primárne vzdelávanie

    má byť zaradená do 10.platovej triedy?

    Našla som o tom veľa diskusií - jedna strana tvrdí, že jej platí len Bc. a tým je v 9.platovej triede,

    druhá strana, že ak má strednú pedagogickú a vysok.vzdelanie II.stupňa v odbore učiteľstvo pre primárne vzdelávanie, je v 10.triede.

    Kde na to nájdem presný jednoznačný odkaz?

    Veľká vďaka za podnety, pripomienky, rady.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Papierniková https://www.minedu.sk/data/att/2921.pdf
    Lenkaa86 čiže v tom prípade je správna v mojom komentári "2.strana" - lebo takýto učiteľ je kvalifikovaný, samostatný, čiže má 10.triedu... dobre tomu rozumiem?
    Papierniková áno
    Papierniková https://www.istp.sk/downloads/pozici...ej%20skoly.pdf
    Lenkaa86 veľmi pekne ďakujem
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.