Zavrieť

Porady

Kedy zatepliť novostavbu

Ahojte, chcela by som sa opytat, kedy mame zateplit novostavbu - bungalov, zacali sme v marci 2012, klasicka tehla + malta, omietky nam robili koncom juna, bud. tyzden bude poter... Chceli by sme byvat v decembri, tak ma zaujima ci je lepsie zateplit pred nastahovanim alebo s tym mame pockat az na buduci rok, nech poriadne vsetko vyschne?
Este ma zaujima, keby sme nezateplili dom tento rok a chceli by sme betonovat terasu, je mozne urobit zateplenie zakladov na etapy, zateplit len tam kde bude betonovana terasa a zvysok na buduci rok?
Dakujem za kazdu radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mik148 je offline (nepripojený) Mik148

    Mik148
    Najlepšie je počkať, kým všetko poriadne vyschne. Lepšie je nasťahovať sa v lete a vtedy aj zatepľovať, lebo môžete vždy vetrať celý dom. V zime sa vetrať dá, ale bude to niečo stáť. Odporúčal by som v tomto prípade všetko vetrať už teraz a zatepliť ešte do zimy.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Neviem v akom stave to je ,ale dom z tehly pokiaľ nezmokol sa dá zatepľovať aj po pár mesiacoch.

    RenatkaS je offline (nepripojený) RenatkaS

    RenatkaS
    okná máme všetky nonstop na vetračky a vetráme aj prievanom. Keby nám predsa len tá stavba nevyschla, je možné že po zateplení budú vznikať plesne?

    RenatkaS je offline (nepripojený) RenatkaS

    RenatkaS
    Pokial nezmokol? To znamená presne čo? Raz nám poriadne napršalo keď sme ešte nemali strechu, tuším v máji, teraz občas zvykne pršať ale už máme odkvapy...

    juraj:-) je offline (nepripojený) juraj:-)

    juraj:-)
    Ked len raz, tak to si myslím, že je v pohode.
    Pliesne môžu vznikaj aj keď zateplíte suchý dom. Ide o to, kde sa posunie rosný bod. Treba vypočítať. A ak budete správne vetrať, pliesňam môžete predísť. Skôr si myslím, že stavba ak nie je poriadne "vyzretá" si "sadne" a to by sa skôr mohlo prejaviť tak, že sa vám vytvoria praskliny. Kedysi sa nechávali stavby premrznuť (starí ľudia by možno vedeli aj prečo, možno to vytiahlo vlhkosť z múrov) a až potom sa pokračovalo v stavbe.

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    Iruška Pozri príspevok
    vymuroval som obvodové mury tehlou porotherm 44 mám zatepliť alebo radšej nie
    Nie , alebo ak áno tak min. 150mm.

    Kedy zatepliť novostavbu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.