Zavrieť

Porady

predcasne splatenie autouveru od spolocnosti Home Credit???

dobrý deň,

minulý rok sme si kupili auto v nemenovanom autobazare na slovensku, cena auta bola 8500 eur so zlavou. uver na auto bol 3 500 eur, bolo nam povedane ze uver je na 4 roky po 170 eur mesacne,ked nam ale slecna vysvetlila ze ho mozme kedykolvek po 3 mesiacoch splatit, bez navysenia iba s manipulacnym poplatkom zobrali sme ho. Dnes po viac ako 8 mesiacoch sme sa ho rozhodli splatit predcasne, vypocet znel doplatok 5500 eur. poplatok za predcasne splatenie uveru cinni 1800 eur. je to mozne?? oci pre plac.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Viper je offline (nepripojený) Viper

    Viper
    To chces povedat za ste kupili auto v hodnote 8500 Eur za 5000 Eur(platene cash) + 8160(pozicka na 4 roky) =13160 Eur ???

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    ..no, to už je jedno, pre druhý raz sa poučíš, že v homekredite nikdy nie je pravda ani to, čo máš na papieri...tak nesplať ten úver naraz, ak máš peniaze, daj si ich na účet,nech tam ležia a z nich sa postupne mesačne spláca...lebo home je čistá zlodejina...


    ..a nemohlo to byť tak povedané, že ak splatíš do 3 mesiacov, bude to bez poplatku?..lebo takéto spoločnosti mávajú 3-6 mesačné lehoty , ale po prekročení tej doby sa už platí...asi si zle rozumel..a pokiaľ to nemáš v zmluve,a aj keby???...
    Naposledy upravil pepsikova : 30.07.12 at 16:05

    ivka108 je offline (nepripojený) ivka108

    ivka108
    ano, ale ratali sme s predcasnym splatenim, akurat nas nikto neinformoval, ze si k predcasnemu splateniu bude treba zaplatit 1800 plus zbytok cize po 7 mesiach platenia uveru nam vypocitali ze treba este doplatit 5500.a to sme uz zaplatili 1250.
    predcasne splatenie by malo byt iba s poplatkom,predsa....

    misstka je offline (nepripojený) misstka

    misstka
    Viper Pozri príspevok
    To chces povedat za ste kupili auto v hodnote 8500 Eur za 5000 Eur(platene cash) + 8160(pozicka na 4 roky) =13160 Eur ???
    no asi je to možné, minule som pozerala pôžičky v bankách na ojazdené auto a tam tiež človek riadne preplatí, takže cez nebankovú spoločnosť môže ísť o reálne čísla a dokonca sa ani tak veľmi nelíšia od preplatenia v bankách. pôžičky na ojazdené auto sú fakt extrémne nevýhodné.

    bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

    bjuty smis
    zaujímavé,
    tiež som mal auto cez nich....
    takisto som ho predčasne splatil a žiadnu pokutu som nedostal, poplatok bol -tuším-okolo 25.-€...
    úrok bol 18 %....jediná nevýhoda bolo rozloženie splátok....1. rok hlavne úroky splácať...ale to je myslím všade...

    ivka108 je offline (nepripojený) ivka108

    ivka108
    auto stalo 8500 eur plus marketingova akcia 1800 eur ktora je ze vraj na uhradu casti kupnej ceny predmetu financovania a dalej na uhradu ceny tovaru..to znamena ze od homecreditu som si vzal 3500 uver stym ze som to chcel predcasne po troch mesiacoch splatit a bolo mi povedane ze zaplatim iba dlznu sumu 3500 eur plus spracovanie tejto poziadavky to je asi 35 eur a plus 1 percento z dlznej sumy navyse ale ked som o predcasne splatenie poziadal tak mi tam vysla celokova dlzna suma 3972 plus marketingova akcia 1289 to je dokopy 5262 eur a to som uz mal splatenych 8 mesiacov po 180 eur..sme s toho velmi nestastny..ak by som vas vsetkych mohol poziadat o radu co mam robit tak mi prosim poradte..dakujem velmi pekne
    Naposledy upravil ivka108 : 30.07.12 at 15:43 Dôvod: necely text

    misstka je offline (nepripojený) misstka

    misstka
    ivka108 Pozri príspevok
    auto stalo 8500 eur plus marketingova akcia 1800 eur ktora je ze vraj na uhradu casti kupnej ceny predmetu financovania a dalej na uhradu ceny tovaru..to znamena ze od homecreditu som si vzal 3500 uver stym ze som to chcel predcasne po troch mesiacoch splatit a bolo mi povedane ze zaplatim iba dlznu sumu 3500 eur plus spracovanie tejto poziadavky to je asi 35 eur a plus 1 percento z dlznej sumy navyse ale ked som o predcasne splatenie poziadal tak mi tam vysla celokova dlzna suma 3972 plus marketingova akcia 1289 to je dokopy 5262 eur a to som uz mal splatenych 8 mesiacov po 180 eur..sme s toho velmi nestastny..ak by som vas vsetkych mohol poziadat o radu co mam robit tak mi prosim poradte..dakujem velmi pekne
    nie je dôležité čo bolo povedané, ale čo je v zmluve. takže ťažko radiť, ak nevieme aké máš zmluvné podmienky. ale je dosť možné, že to financovanie cez ten úver asi vybavoval predajca tých ojazdených aút a s tým predčasným splatením ťa oklamal

    predcasne splatenie autouveru od spolocnosti Home Credit???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.