Zavrieť

Porady

Predčasné splatenie pôžičky a poplatky

Ahoj Porada,

nemáte prosím niekto aktuálne skúsenosti s pôžičkou cez Home credit, ktorú toho času reklamujú v médiách, konkrétne s tým, že neúčtujú žiadne poplatky za predčasné splatenie pôžičky ani žiadne iné sankcie? Neviem sa cez ićh stránku dopátrať ani o úrokoch.

Na ich stránke síce píšu že predčasné splatenie pôžičky je bez poplatkov, ale v jednom článku myslím v Etrende som sa dočítala o verdikte, že pustili takúto klamlivú reklamu a v reáli ľudí potom odžubkali)


Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tanče je offline (nepripojený) Tanče

    Tanče
    to som už našla, chcela som vedieť či s tým má niekto praktické skúsenosti cez Home credit v týchto dňoch, lebo: http://www.rpr.sk/sk/nalezy/flexipozicka
    Naposledy upravil Tanče : 22.11.07 at 17:19

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Nedá sa mi ten príspevok otvoriť, pokiaľ viem flexi poôžička ja z VUB banky.

    Tanče je offline (nepripojený) Tanče

    Tanče
    ano bolo to cez VUB, ja len či je Home credit serióznejší. Tu je výcuc z toho linku:

    Reklamná kampaň na produkt: „Flexipôžička“
    Zadávateľ: Všeobecná úverová banka, a.s.


    je v rozpore
    s ustanovením bodu 1.1 Časti III.


    Etických zásad reklamnej praxe platných na území Slovenskej republiky.
    Komisia preskúmala sťažnosť, stanovisko zadávateľa, dôkazový materiál (vizuál kampane ) a na základe skutočností, ktoré sú jej známe a z dostupných informácií dospela k týmto záverom:


    Predmetná kampaň využíva tvrdenia, ktoré boli relevantné len v čase trvania kampane. Zákazníci, ktorí sa však na základe reklamy pre produkt rozhodli, boli uvedení do omylu, pretože reklamou prezentované podmienky Flexipôžičky neboli zo strany zadávateľa po ukončení kampane dodržané, i keď zadávateľ využil na zmenu podmienok legálnu cestu. Reklama mohla viesť spotrebiteľa k tomu, že reklamovanému produktu priznával nepomerne väčšiu úžitkovú hodnotu, ako by zodpovedala jeho skutočnej hodnote. Produkt stratil jednu zo svojich základných charakteristík - výhod, ktoré reklama obsahovala a na základe ktorých sa spotrebiteľ rozhodoval o využití produtku. S argumentom, že v prípade zrušenia predčasného výberu išlo o legálnu cestu sa možno stotožniť, ale nič to nemení na skutočnosti, že benefity úveru propagované v reklame boli spotrebiteľom v priebehu využívania produktu zrušené.

    Na základe vyššie uvedeného Komisia hlasovaním rozhodla, že reklama je v rozpore s ustanovením bodu 1.1. Časti III. Kódexu a sťažnosť sťažovateľa je opodstatnená.


    Bratislava 9. augusta 2007

    Predčasné splatenie pôžičky a poplatky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.