Zavrieť

Porady

zúčtovanie výsledku hospodárenia v PU, sro.

Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať, viete mi prosím niekto poradiť ako postupovať v prípade, že v roku 2010 vyšlo spoločnosti HV strata, táto strata nebola preúčtovaná v roku 2011 a nebolo spravené ani valné zhromaždenie za rok 2010. Teraz v roku 2011 mám zostatok na účte 431, účtovná zavierka za rok 2011 ani daňové nie je v poriadku, preto sa bude podávať opravné. V roku 2011 vychádza tiež strata. Ako mám postupovať v roku 2011 a preúčtovať túto 431? Mám dve varianty
429/431 alebo 354/431
ktorú možnosť navrhujete?

Môže sa valné a odoslanie výkazov za rok 2012 na register spraviť aj v roku 2012??
ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    luckkka Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    chcela by som sa opýtať, viete mi prosím niekto poradiť ako postupovať v prípade, že v roku 2010 vyšlo spoločnosti HV strata, táto strata nebola preúčtovaná v roku 2011 a nebolo spravené ani valné zhromaždenie za rok 2010. Teraz v roku 2011 mám zostatok na účte 431, účtovná zavierka za rok 2011 ani daňové nie je v poriadku, preto sa bude podávať opravné. V roku 2011 vychádza tiež strata. Ako mám postupovať v roku 2011 a preúčtovať túto 431? Mám dve varianty
    429/431 alebo 354/431 a na základe čoho by si účtovala toto?! Veď píšeš, že VZ neprebehlo.....
    ktorú možnosť navrhujete?

    Môže sa valné a odoslanie výkazov za rok 2012 na register spraviť aj v roku 2012?? asi myslíš za rok 2010, áno môžeš uložiť do zbierky listín aj teraz, nič Ti v tom nebrán....
    ďakujem
    v texte

    luckkka je offline (nepripojený) luckkka

    luckkka
    Takže valné môže prebehnúť za rok 2010 aj teraz v roku 2012? K tomu aby sme uzavreli rok 2011 nám chýba už len preúčtovanie 431. Môžem ju teda preúčtovať na účet 429? cez ID?

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    luckkka Pozri príspevok
    Takže valné môže prebehnúť za rok 2010 aj teraz v roku 2012? K tomu aby sme uzavreli rok 2011 nám chýba už len preúčtovanie 431. Môžem ju teda preúčtovať na účet 429? cez ID?
    veď budeš mať zápisnicu z VZ, ktoré rozhodne aj o prerozdelení výsledku za rok 2010, tak to zaúčtuješ. Áno, cez ID...

    zúčtovanie výsledku hospodárenia v PU, sro.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.