Zavrieť

Porady

Schvaľovanie výsledku hospodárenia

Ak firma s.r.o. dosiahla zisk, do akého obdobia ho musí schváliť a aké sú príklady rozdelenia zisku (aj účtovacie predpisy tých prípadov poprosíííííím), môžem povedzme mať za roky 2002,2003,2004,2005 stále kumulovaný ten zisk na 428AE?

Ďakujem za príspevky

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Janinkaaa je offline (nepripojený) Janinkaaa

    Janinkaaa
    Bez problémov sa každý rok môže účtovať zisk na 428.

    Rozdelenie zisku :
    - príspevok do soc. fondu,
    - príspevok do rezervného fondu - povinnosť je tvoriť ho zisku, podľa zmluvy. najviac však do 10% zákl. imania
    - rozdelenie zisku medzi spoločníkov

    Tieto prípady matera napadli, ale ešte je ich viac
    Naposledy upravil Janinkaaa : 27.03.07 at 13:58

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    tangel Pozri príspevok
    Ak firma s.r.o. dosiahla zisk, do akého obdobia ho musí schváliť a aké sú príklady rozdelenia zisku (aj účtovacie predpisy tých prípadov poprosíííííím), môžem povedzme mať za roky 2002,2003,2004,2005 stále kumulovaný ten zisk na 428AE?

    Ďakujem za príspevky

    Spoločníci by mali zvolať valné zhromaždenie a schváliť účtovnú závierku a rozdeliť dosiahnutý zisk a dať ti zápisnicu z toho VZ na zaúčtovanie toho čo v predmetnej veci dohodli - a to všetko do 30.6.
    Podľa toho čo uvádzaš - pravdepodobne sa tak nekonalo, alebo sa to na zaúčtovanie nedostalo.
    Ak si jednoosobová sro, nezasadá VZ ale urobíš záznam v ktorom rozhodneš o rozdelení zisku - napr. aj tak, že zostane nerozdelený. Samozrejme, že bolo treba tvoriť aj rezervný fond.

    tangel je offline (nepripojený) tangel

    tangel
    liba2 Pozri príspevok
    Spoločníci by mali zvolať valné zhromaždenie a schváliť účtovnú závierku a rozdeliť dosiahnutý zisk a dať ti zápisnicu z toho VZ na zaúčtovanie toho čo v predmetnej veci dohodli - a to všetko do 30.6.
    Podľa toho čo uvádzaš - pravdepodobne sa tak nekonalo, alebo sa to na zaúčtovanie nedostalo.
    Ak si jednoosobová sro, nezasadá VZ ale urobíš záznam v ktorom rozhodneš o rozdelení zisku - napr. aj tak, že zostane nerozdelený. Samozrejme, že bolo treba tvoriť aj rezervný fond.
    Ďakujem za info o teda mám ešte jednu otázku - ak dopĺňam rezervný fond, tak to zaúčtujem ako 431/421 a aj prevod finančných prostriedkov z bežného účtu na účet rezervného fondu 261/221AE a následne 221AE/261 ?
    Naposledy upravil tangel : 28.03.07 at 07:10

    tangel je offline (nepripojený) tangel

    tangel
    liba2 Pozri príspevok
    o.k. máš to dobre
    ešte ťa budem chviločku otravovat, tak by to malo byt, ale ja som zistila, ze som to zabudla previest na ucet RF, cize mam iba interným dokladom dňa 30.3.2006 431/421, ale peniazky som minuly rok nepresunula, mozem peniazky presunut teraz s odvolanim sa na minuly rok?

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    tangel Pozri príspevok
    ešte ťa budem chviločku otravovat, tak by to malo byt, ale ja som zistila, ze som to zabudla previest na ucet RF, cize mam iba interným dokladom dňa 30.3.2006 431/421, ale peniazky som minuly rok nepresunula, mozem peniazky presunut teraz s odvolanim sa na minuly rok?
    Samozrejme, môžeš - pôjde len o finančné usporiadanie medzi účtami. Toto si ale vždy odsleduj aktuálne, lebo ten osobitný účet slúži vlastne na to, aby bolo aj skutočné krytie toho čo je v RF, teda keby neboli peniaze na bežnom účte, aby boli na účte RF v banke.

    tangel je offline (nepripojený) tangel

    tangel
    liba2 Pozri príspevok
    Samozrejme, môžeš - pôjde len o finančné usporiadanie medzi účtami. Toto si ale vždy odsleduj aktuálne, lebo ten osobitný účet slúži vlastne na to, aby bolo aj skutočné krytie toho čo je v RF, teda keby neboli peniaze na bežnom účte, aby boli na účte RF v banke.
    Dakujeeem

    Pekný dník

    Janiča je offline (nepripojený) Janiča

    Janiča
    [quote=liba2;435528]Spoločníci by mali zvolať valné zhromaždenie a schváliť účtovnú závierku a rozdeliť dosiahnutý zisk a dať ti zápisnicu z toho VZ na zaúčtovanie toho čo v predmetnej veci dohodli - a to všetko do 30.6.

    Prešla som si Obchodný zákonník a dátum 30.6. som tam nenašla. Kde je uvedené, že to všetko treba urobiť do tohto dátumu? Môžete poradiť? Ďakujem.

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    liba2 Pozri príspevok
    Samozrejme, môžeš - pôjde len o finančné usporiadanie medzi účtami. Toto si ale vždy odsleduj aktuálne, lebo ten osobitný účet slúži vlastne na to, aby bolo aj skutočné krytie toho čo je v RF, teda keby neboli peniaze na bežnom účte, aby boli na účte RF v banke.

    S. r. o. (napr.) musí mať samostatný účet na rezervný fond?

    Janiča je offline (nepripojený) Janiča

    Janiča
    [quote=Janiča;464475]
    liba2 Pozri príspevok
    Spoločníci by mali zvolať valné zhromaždenie a schváliť účtovnú závierku a rozdeliť dosiahnutý zisk a dať ti zápisnicu z toho VZ na zaúčtovanie toho čo v predmetnej veci dohodli - a to všetko do 30.6.

    Prešla som si Obchodný zákonník a dátum 30.6. som tam nenašla. Kde je uvedené, že to všetko treba urobiť do tohto dátumu? Môžete poradiť? Ďakujem.
    Neviete mi , prosím, poradiť ohľadne toho dátumu?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Hovorí o tom §40 OZ:
    (1) Akciová spoločnosť, spoločnosť s ručením obmedzeným, družstvo a štátny podnik ukladajú riadnu individuálnu účtovnú závierku a mimoriadnu individuálnu účtovnú závierku do zbierky listín po jej schválení príslušným orgánom. Iná zapísaná osoba má túto povinnosť, len ak jej to ukladá osobitný zákon. Príslušný orgán akciovej spoločnosti, spoločnosti s ručením obmedzeným, družstva a štátneho podniku je povinný predložiť riadnu individuálnu účtovnú závierku a mimoriadnu individuálnu účtovnú závierku na schválenie do šiestich mesiacov po uplynutí účtovného obdobia.

    sta je offline (nepripojený) sta

    sta
    [quote=Janiča;464681]
    Janiča Pozri príspevok

    Neviete mi , prosím, poradiť ohľadne toho dátumu?
    § 40 obchodného zákonníka
    (1) Akciová spoločnosť, spoločnosť s ručením obmedzeným, družstvo a štátny podnik ukladajú riadnu individuálnu účtovnú závierku a mimoriadnu individuálnu účtovnú závierku do zbierky listín po jej schválení príslušným orgánom. Iná zapísaná osoba má túto povinnosť, len ak jej to ukladá osobitný zákon. Príslušný orgán akciovej spoločnosti, spoločnosti s ručením obmedzeným, družstva a štátneho podniku je povinný predložiť riadnu individuálnu účtovnú závierku a mimoriadnu individuálnu účtovnú závierku na schválenie do šiestich mesiacov po uplynutí účtovného obdobia.

    Janiča je offline (nepripojený) Janiča

    Janiča
    Tweety, sta,
    ďakujem za Vaše odpovede, hľadala som to v časti týkajúcej sa s.r.o.

    Tweety, chcela som prideliť bod, ale nejde to, lebo naposledy som bod udelila
    Tebe. Tak ešte raz vďaka.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.