Zavrieť

Porady

Pracovná zmluva

Dobrý deň, vedel by mi niekto poradiť? Podľa PZ okrem vedenia účtovníctva, daná osoba vykonáva aj iné činnosti pre s.r.o./organizovanie pracov. stretnutí, komunikácia s obchod. partnerom a iné, podľa toho je dohodnutý aj mesačný fix. plat. Stačí živnosť len na vedenie účtovníctva, alebo je potrebné rozšíriť živnosť?/marketing??? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Johana20 Pozri príspevok
    Dobrý deň, vedel by mi niekto poradiť? Podľa PZ okrem vedenia účtovníctva, daná osoba vykonáva aj iné činnosti pre s.r.o./organizovanie pracov. stretnutí, komunikácia s obchod. partnerom a iné, podľa toho je dohodnutý aj mesačný fix. plat. Stačí živnosť len na vedenie účtovníctva, alebo je potrebné rozšíriť živnosť?/marketing??? Ďakujem.
    Pokiaľ robí u zamestnávateľa na živnosť a prácu si fakturuje, potom stačí pre hlavnú činnosť živnosť na účtovnícke práce, tie ostatné, ktoré jej zamestnávateľ pridal, sú bežné administratívne a organizačné záležitosti.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    AKosi tie veci neidú dokopy, ak pracuje na PZ nepotrebuje živnosť. Alebo si to myslela inak?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Johana20 Pozri príspevok
    Myslela som Zmluvu o spolupráci.
    V zmluve má byť zahrnuté to, čo sa bude poskytovať, to, čo je jej predmetom. A k samotnej živnosti, ak má len vedenie účtovníctva, nestačí.

    Johana20 je offline (nepripojený) Johana20

    Začiatočník Johana20
    Druhú živnosť - voľná živnosť- je Reklamné a marketingové služby, neviem, či to zahŕňa aj tieto činnosti, lebo viem, že jedna kočka sa zaoberá výzdobou svadieb, rodinných a firemných akcií a zo živnostenského úradu je tam dali práve takú živnosť plus sprostrekovanie v oblasti obchodu/provízia za sprostredkovanie, fotograf, auto... . Asi by to chcelo skočiť na živ.úrad. Ď

    Johana20 je offline (nepripojený) Johana20

    Začiatočník Johana20
    Ja si myslím, že sa jedná o Administratívne služby - chcela som si to len potvrdiť, ale ako som napísala, bude najlepšie ísť na živ. urád.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.