Zavrieť

Porady

Koniec predlzenej RD

Prosim Vas ako mam postupovat, ake mam povinnosti voci ZP a SP, ak chcem po skonceni predlzenej RD zostat doma?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Katka1010 Pozri príspevok
    nemam tu papiere ale ukoncenie bolo ako mi spadala RD..ano do 4r som poberala prispevok..
    Tak keď nájdeš papiere, tak si k dnešnému dňu spočítaj, či máš tri roky dozadu 730 dní trvania prac.pomeru. Počas rodičovskej dovolenky (ak trvá pracovný pomer), trvá aj poistenie v nezamestnanosti. Ak napočítaš 730 dní, choď sa do 7 dní evidovať na UP, vznikne ti nárok na dávku v nezamestnanosti.

    Ak to už 730 dní nebude, nemusíš sa evidovať na UP, stačí keď sa prihlásiš v zdr.poisťovni ako osoba starajúca sa o dieťa do 6 rokov veku. Štát bude za teba platiť zdr. poistenie.
    Rovnako v soc.poisťovni bude štát za teba platiť dôch.poistenie do 6 rokov veku. Tam by si mala byť prihlásená, over si čo k tomu budeš ďalej potrebovať.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Katka1010 Pozri príspevok
    prac. pomer som ukoncila po uplynuti riadne RD a vek je 4r.
    doplň dátum skončenia prac.pomeru. Rod.príspevok si poberala do 4 rokov veku dieťaťa z dôvodu nepriaznivého zdr.stavu ?

    Katka1010 je offline (nepripojený) Katka1010

    Katka1010
    nemam tu papiere ale ukoncenie bolo ako mi spadala RD..ano do 4r som poberala prispevok..

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.