Zavrieť

Porady

vyrovnanie BSM po rozvode a skumanie uctov pocas jedneho roka

Dobry den

Surfujem tu uz asi hodinu a pol a hladam informaciu k danej teme, s ex-manzelom chceme uzavriet dohodu o BSM, chce skumat moj ucet a pohyby na nom v priebehu roka a pol, ucet som si zalozila pre manzelstvom, bohuzial som zarabala viac, viac nakupovala a on si setril, musim mu dovolit nahliadnut na moj ucet a delit sa s nim? dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ja by som mu pohyby na ucte nedavala, ma vsak pravo vediet stav uctu ku dnu rozvodu.
    Rovnako ako ty na vsetkych jeho uctoch, ci uz ide o bezny alebo sporiaci ucet.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    kajanka78 Pozri príspevok
    Dobry den

    Surfujem tu uz asi hodinu a pol a hladam informaciu k danej teme, s ex-manzelom chceme uzavriet dohodu o BSM, chce skumat moj ucet a pohyby na nom v priebehu roka a pol, ucet som si zalozila pre manzelstvom, bohuzial som zarabala viac, viac nakupovala a on si setril, musim mu dovolit nahliadnut na moj ucet a delit sa s nim? dakujem
    Len peniaze, ktoré boli nadobudnuté počas manželstva, patria do BSM.

    kajanka78 je offline (nepripojený) kajanka78

    kajanka78
    prepacte nechapem, takze ma pravo skumat pohyby na mojom ucte? kedze to bol moj osobny ucet nie spolocny? dakujem

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    kajanka78 Pozri príspevok
    prepacte nechapem, takze ma pravo skumat pohyby na mojom ucte? kedze to bol moj osobny ucet nie spolocny? dakujem
    aké obdobie chce "skúmať" ? Za trvania manželstva ?

    kajanka78 je offline (nepripojený) kajanka78

    kajanka78
    ano, chce si pozerat pohyby na mojom ucte v priebehu roka pocas manzelstva, problem je ze som dostala odstupne vo vyske 4000 eurro , pocas manzelstva som sa odstahovala kupila nabytok do priatelovho bytu a teraz mam na ucte mozno 100, ci si moze nieco narokovaat z mojho odstupneho o to mi ide, dakujem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    kajanka78 Pozri príspevok
    ano, chce si pozerat pohyby na mojom ucte v priebehu roka pocas manzelstva, problem je ze som dostala odstupne vo vyske 4000 eurro , pocas manzelstva som sa odstahovala kupila nabytok do priatelovho bytu a teraz mam na ucte mozno 100, ci si moze nieco narokovaat z mojho odstupneho o to mi ide, dakujem
    Samozrejme, že môže, aj odstupné je príjmom.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    kajanka78 Pozri príspevok
    ano, chce si pozerat pohyby na mojom ucte v priebehu roka pocas manzelstva, problem je ze som dostala odstupne vo vyske 4000 eurro , pocas manzelstva som sa odstahovala kupila nabytok do priatelovho bytu a teraz mam na ucte mozno 100, ci si moze nieco narokovaat z mojho odstupneho o to mi ide, dakujem
    Príjmy počas trvania manželstva (okrem príjmov z dedenia a darovania) nie sú "moje" "tvoje" - ale "naše".
    Ty od neho tiež požaduješ nejaký podiel z jeho účtu ? (v prvom príspevku píšeš, že bol šetrnejší ako ty)

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    veronikasad Pozri príspevok
    Príjmy počas trvania manželstva (okrem príjmov z dedenia a darovania) nie sú "moje" "tvoje" - ale "naše".
    Ty od neho tiež požaduješ nejaký podiel z jeho účtu ? (v prvom príspevku píšeš, že bol šetrnejší ako ty)
    Všetky príjmy a takisto všetky výdavky sú spoločné. Mysli na to, takisto môžeš skúmať jeho účet.

    kajanka78 je offline (nepripojený) kajanka78

    kajanka78
    zatial mi neukazal kolko ma na svojom ucte, viem ze si presuval na sporiaci ucet a po rozvode isiel so svojou novou priatelkou do Egypta, kde ju pozval, takze na ucte prepokladam ma nic, dakujem za prispevky, moc ma to nepotesilo

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    ivka70 Pozri príspevok
    Ja by som mu pohyby na ucte nedavala, ma vsak pravo vediet stav uctu ku dnu rozvodu.
    Rovnako ako ty na vsetkych jeho uctoch, ci uz ide o bezny alebo sporiaci ucet.
    Upozorňujem, že rozhodujúce sú príjmy, nie až tak zostatatok a to, kde to popresúva.

    olga88 je offline (nepripojený) olga88

    olga88
    Ako matka som darovala synovi pocas manzelstva peniaze na zveladovanie domu, ktory kupili na hypouver. Pri rozvode sa tieto peniaze odpocitavaju zo spolocnych prijmov manzelov, alebo nie. Doklad o tom nemam.Je to na ustnej dohode.
    Dakujem za kazdu radu.

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    olga88 Pozri príspevok
    Ako matka som darovala synovi pocas manzelstva peniaze na zveladovanie domu, ktory kupili na hypouver. Pri rozvode sa tieto peniaze odpocitavaju zo spolocnych prijmov manzelov, alebo nie. Doklad o tom nemam.Je to na ustnej dohode.
    Dakujem za kazdu radu.

    Otázka je, či manžel to bude namietať, alebo s tým súhlasil.

    olga88 je offline (nepripojený) olga88

    olga88
    Manzela nemam, som rozvedena.Myslela som pri rozvode syna, ci sa tieto peniaze odpocitavaju zo spolocnych prijmov manzelstva syna a nevesty.

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    olga88 Pozri príspevok
    Manzela nemam, som rozvedena.Myslela som pri rozvode syna, ci sa tieto peniaze odpocitavaju zo spolocnych prijmov manzelstva syna a nevesty.
    áno, dary jednému z manželov nepatria do masy BSM

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    olga88 Pozri príspevok
    A nevadi, ze nemam darovaciu zmluvu, ze to bolo len na zaklade ustnej zmluvy?
    nevadí, len sa to bude horšie dokazovať

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.