Zavrieť

Porady

vypoved

Dobry den, potrebovala by som poradit. Priatel ma pracovnu zmluvu do konca augusta. Ale nasiel si lepsiu pracu. V pondelok chce ist este do prace a povedat, ze konci. V utorok by hned nastupil hned do novej prace. Mozu mu robit v tej starej praci nejake problemy s vypovedou, ktoru chce dat ked ma zmluvu na dobu urcitu? Musi vypoved napisat aj pisomne?
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    andrejka161 Pozri príspevok
    Dobry den, potrebovala by som poradit. Priatel ma pracovnu zmluvu do konca augusta. Ale nasiel si lepsiu pracu. V pondelok chce ist este do prace a povedat, ze konci. V utorok by hned nastupil hned do novej prace. Mozu mu robit v tej starej praci nejake problemy s vypovedou, ktoru chce dat ked ma zmluvu na dobu urcitu? Musi vypoved napisat aj pisomne?
    Dakujem
    Nemôže prísť len tak do práce a povedať, že končí. Kedže mu končí zmluva 31.8. najlepšie bude skončiť dohodou. Výpoveď už by nemala nijaký účinok, kedže PP končí uplynutím doby určitej.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    andrejka161 Pozri príspevok
    Dobry den, potrebovala by som poradit. Priatel ma pracovnu zmluvu do konca augusta. Ale nasiel si lepsiu pracu. V pondelok chce ist este do prace a povedat, ze konci. V utorok by hned nastupil hned do novej prace. Mozu mu robit v tej starej praci nejake problemy s vypovedou, ktoru chce dat ked ma zmluvu na dobu urcitu? Musi vypoved napisat aj pisomne?
    Dakujem
    Nezostala mu nevyčerpaná dovolenka ?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    andrejka161 Pozri príspevok
    zostala ale len nejakych 9 dni
    AK si ich nevyčerpe, musí ich dostať preplatené.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    andrejka161 Pozri príspevok
    zostala ale len nejakych 9 dni
    Nástup na dovolenku síce určuje zamestnávatel, ale môže sa dohodnúť so zamestnávatelom na čerpaní dovolenky. Pracovný pomer ukončí dohodou (so súhlasom zamestnávatela) posledným dňom čepania dovolenky, príp. ešte budúci týždeň odpracuje a potom bude čerpať dovolenku a skončí dohodnutým dňom v prac.zmluve.

    Počas čerpania dovolenky už môže nastúpiť do práce u nového zamestnávateľa (súbežný pracovný pomer)

    Ak svojvolne nenastúpi do práce, zamestnávatel mu môže udeliť absenciu a o nevyčerpanú dovolenku príde.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.