Zavrieť

Porady

Faktúra bez IČO DIČ, všetko v poriadku ?

Dobrý deň založil som si živnosť som neplatca DPH, a neviem či je všeko v poriadku ak by mi prišla faktúra na moje meno a bez ičo dič.
Môžem ju dať do nákladov?
Dalšia konkrétna vec že: na stránke https://www.sk-nic.sk/main.jsp;jsess...orm=user_new_1
si chcem zaregistorvať doménu ale keď vypĺňam kolónky tak vždy mi napíše že DIČ musi byť aj s príponou SK, ale to už je potom IČ DPH a všade mi to píše že sa mam zahlásiť na legislatíve SR.Ale ja nechcem byť platca DPH. Môžem si dať takúto faktúru dať vystaviť ako fyzická osoba nepodnikateľ a dať ju do nákladov?
Asi som to dosť nezrozumiteľne napísal ale som už vážne zúfalý a nechcem mať nejaké opletačky že som mal niečo vystavené bez DPH. ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    len tak z ničoho nič ti faktúra nepríde - musel si objednať a v objednávke treba uviesť tvoje DIČ, obchodné meno, všetky údaje a akceptovať faktúru, ak tieto údaje tam uviedli. Máš právo faktúru vrátiť a žiadať o prepracovanie, zatiaľ nič neplať.
    k doméne - ide o to, že ak je to prepojené na EU a faktúra za domenu ti príde napr. z Česka, tak musíš byť registrovaný podľa §7a) Z_DPH. Ak ide o firmu na Slovensku, tak potom neviem, prečo by to tam bolo povinné - ičDPH.
    Skús vysvetliť, o akú domenu ide a kto je v tomto prípade tvoj obchodný partner - hlavne odkiaľ je.

    Faktúra bez IČO DIČ, všetko v poriadku ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.