Zavrieť

Porady

prijata faktura zo zahraničia

Dostali sme fakturu zo zahraničia za PHM ale nie je na nej DPH .. je táto faktúra vystavená správne
alebo by mala mať aj DPH :? sme s.r.o. s prideleným ič DPH , dakujeem
Usporiadat
Luba Luba

Luba je offline (nepripojený) Luba

Ak je to iba za tankovanie do auta v zahraničí (na čo sa bežne dávajú bločky priamo na pumpe), tak by mala byť so zahraničnou DPH. Alebo je to nejaká zložitejšia záležitosť. keď je fa za PHM?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

zverynice Pozri príspevok
Dostali sme fakturu zo zahraničia za PHM ale nie je na nej DPH .. je táto faktúra vystavená správne
alebo by mala mať aj DPH :? sme s.r.o. s prideleným ič DPH , dakujeem
AK ste platiteľom aj vy, fa je z EÚ, urobíte samozdanenie.
0 0
Luba Luba

Luba je offline (nepripojený) Luba

Tweety Pozri príspevok
AK ste platiteľom aj vy, fa je z EÚ, urobíte samozdanenie.
PHM samozdaňovať v SR? Skôr si myslím, že PHM nie je typický tovar, ktorý sa nadobudne a dovezie do SR, ale sa spotrebuje v krajine, kde sa natankovalo (samozrejme nemusí to tak, byť, ale asi ťažko sa dá zistiť, koľko sa kde spotrebovalo). Preto si myslím, že podobne ako bločky z ERP na pumpách aj faktúra (ak je naozaj iba za tankovanie do auta v zahraničí) by mala byť s miestnou DPH, ktorú si potom môže slovenský platiteľ pýtať cez refund DPH.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
systém SHELL v jednej firme postupuje presne tak, ako je v zadaní. tankuje sa na karty a ked konateľ tankoval v DE, tak rpišla faktúra bez DPH a vo firme samozdanili, tankovania v SR - príde faktúra so slov. DPH.
Nevidím v tom problém.
0 0
fue fue

fue je offline (nepripojený) fue

zverynice Pozri príspevok
Dostali sme fakturu zo zahraničia za PHM ale nie je na nej DPH .. je táto faktúra vystavená správne
alebo by mala mať aj DPH :? sme s.r.o. s prideleným ič DPH , dakujeem
Išlo o nadobudnutie tovaru teda PHM z iného členského štátu EU alebo dovoz tovaru z tretieho štátu ( čo je zahraničie ) ???
0 0
Luba Luba

Luba je offline (nepripojený) Luba

KEJKA Pozri príspevok
systém SHELL v jednej firme postupuje presne tak, ako je v zadaní. tankuje sa na karty a ked konateľ tankoval v DE, tak rpišla faktúra bez DPH a vo firme samozdanili, tankovania v SR - príde faktúra so slov. DPH.
Nevidím v tom problém.
aha tak OMV funguje uplne inak, faktury posiela so zahraničnou DPH
0 0
zverynice zverynice

zverynice je offline (nepripojený) zverynice

faktura je z nemecka a tankovanie bolo na LKW čiže kamion , takže podla tohto všetkého faktúra by mala obsahovať aj DPH nie :? dakujem
0 0
fue fue

fue je offline (nepripojený) fue

Je potrebné popísať podrobne obchodný prípad. Vy ste prepravná spoločnosť alebo špedičná spoločnosť ? Vlastne z akého titulu Vám bola vyfakturovaná PHM. Ak Váš kamión tankoval v nemecku - miesto dodania phm je nemecko daň patrí nemecku a je to jedno či tankujete na nemecke ič dph alebo slovenské. Bez dph by bola phm iba vtedy ak by išlo o nadobudnutie z nemecka na slovensko. Doklad o tom že bolo phm prepravené na slovensko avšetky podmienky nadobudnutia tovaru z iného čl. štátu.
0 0
Kristina27 Kristina27

Kristina27 je offline (nepripojený) Kristina27

Možno blbá otázka, ale:

DF za nadobutnutie tovaru z ČR v sume 1400 EUR,
základom dane na účely DPH je suma 1400 EUR alebo 1400/1,20=1166,67 EUR ???
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

Kristina27 Pozri príspevok
Možno blbá otázka, ale:

DF za nadobutnutie tovaru z ČR v sume 1400 EUR,
základom dane na účely DPH je suma 1400 EUR alebo 1400/1,20=1166,67 EUR ???
14000
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Kristina27 Pozri príspevok
Možno blbá otázka, ale:

DF za nadobutnutie tovaru z ČR v sume 1400 EUR,
základom dane na účely DPH je suma 1400 EUR alebo 1400/1,20=1166,67 EUR ???
tictac7 Pozri príspevok
14000
to asi nie

1400 EUR je ZD
1 0
fue fue

fue je offline (nepripojený) fue

základom dane je suma 1.400 EUR
0 0
Difi Difi

Difi je offline (nepripojený) Difi

Dobrý deň, prosím Vás ako mám zaúčtovať zahraničnú došlú faktúru za tovar – dodávateľ je z Nemecka, má pridelené ID číslo pre DPH v DE a mi pre DPH v SR. Dodávateľ nám 15.08.2012 vystavil faktúru na 2065,00EUR s poznámkou, že keď uhradíme pri prevzatí tak môžeme odrátať 6% z fakt. sumy(-123,90). Uhradili sme 16.08.2012 1941,10 EUR, ako mám zaúčtovať faktúru a do DP DPH výkaz ako a čo mám uviesť (samozdanenie: 2065,00 alebo 1941,10)? S pozdravom, pekný deň.
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

Difi Pozri príspevok
Dobrý deň, prosím Vás ako mám zaúčtovať zahraničnú došlú faktúru za tovar – dodávateľ je z Nemecka, má pridelené ID číslo pre DPH v DE a mi pre DPH v SR. Dodávateľ nám 15.08.2012 vystavil faktúru na 2065,00EUR s poznámkou, že keď uhradíme pri prevzatí tak môžeme odrátať 6% z fakt. sumy(-123,90). Uhradili sme 16.08.2012 1941,10 EUR, ako mám zaúčtovať faktúru a do DP DPH výkaz ako a čo mám uviesť (samozdanenie: 2065,00 alebo 1941,10)? S pozdravom, pekný deň.
volá sa to "skonto" je tu toho neúrekom popísané.... základ dane na samozdanenie ide v plnej výške.
0 0
mordechaj mordechaj

mordechaj je offline (nepripojený) mordechaj

podľa § 22 zákona o DPH:
(1) Základom dane pri dodaní tovaru alebo služby je všetko, čo tvorí protihodnotu, ktorú dodávateľ prijal alebo má prijať od príjemcu plnenia alebo inej osoby za dodanie tovaru alebo služby, zníženú o daň. Do základu dane sa zahŕňa aj dotácia alebo príspevok, ktorý dodávateľ prijal alebo má prijať k cene tovaru alebo služby.

t.j. základ dane= 1400 - daň 20%
0 0
mordechaj mordechaj

mordechaj je offline (nepripojený) mordechaj

§ 22 ods. (4) zákona o DPH hovorí jasne: Ak je v čase dodania tovaru alebo služby poskytnutá zľava z ceny alebo ak je poskytnutá zľava za skoršiu úhradu ceny, základ dane sa zníži o sumu zľavy.
0 0
Difi Difi

Difi je offline (nepripojený) Difi

tictac7 Pozri príspevok
volá sa to "skonto" je tu toho neúrekom popísané.... základ dane na samozdanenie ide v plnej výške.
mordechaj Pozri príspevok
§ 22 ods. (4) zákona o DPH hovorí jasne: Ak je v čase dodania tovaru alebo služby poskytnutá zľava z ceny alebo ak je poskytnutá zľava za skoršiu úhradu ceny, základ dane sa zníži o sumu zľavy.
Ďakujem za odpovede, preštudovala som aj iné príspevky o skonte, a neviem či som dobre pochopila: faktúru z Nemecka v plnej výške (2065,00EUR+20%DPH 413,00EUR) mám uviesť do DP DPH a samozdaňujem, potom v ďalšom kroku (so súhlasom dodávat. a odberat.) rozdiel 6%skonto: 123,90+20%DPH 24,78 dám s mínusom na riadok 26/27 a plusom na riadok 28? Čakám na komentáre, s pozdravom a príjemný deň.
0 0
Difi Difi

Difi je offline (nepripojený) Difi

Dobrý deň, ešte raz a naposledy uvediem nasledovný problém: ak zahraničný dodávateľ (má pridelené ID číslo pre DPH v DE a mi pre DPH v SR) poskytne skonto-zľavu z ceny tovaru v čase dodania tovaru, je základom dane zľavnená cena v okamihu dodania tovaru podľa § 22/4 podľa Zákona o DPH (t.j. vyúčtovaná vo faktúre?!). Problémom je, že na faktúre je suma 2065,00EUR a emailom poslal rozhodnutie - ak uhradím fakt. pri prevzatí alebo bank. prevodom tak môžem odrátať 6% z fakt. sumy(-123,90). Teraz neviem či mám použiť na samozdanenie sumu 2065,00EUR či 1941,10EUR, alebo postup popísaný v prílohe č.18?? Ja by som použila sumu 1941,10 ale neviem či som dobre pochopila zákon, lebo už som celkom stratila medzi riadkami. Prosím Vás o pomoc, čakám na Vaše odpovede, vyjadrenie, s pozdravom.
0 0
Badko Badko

Badko je offline (nepripojený) Badko

Difi Pozri príspevok
Dobrý deň, ešte raz a naposledy uvediem nasledovný problém: ak zahraničný dodávateľ (má pridelené ID číslo pre DPH v DE a mi pre DPH v SR) poskytne skonto-zľavu z ceny tovaru v čase dodania tovaru, je základom dane zľavnená cena v okamihu dodania tovaru podľa § 22/4 podľa Zákona o DPH (t.j. vyúčtovaná vo faktúre?!). Problémom je, že na faktúre je suma 2065,00EUR a emailom poslal rozhodnutie - ak uhradím fakt. pri prevzatí alebo bank. prevodom tak môžem odrátať 6% z fakt. sumy(-123,90). Teraz neviem či mám použiť na samozdanenie sumu 2065,00EUR či 1941,10EUR, alebo postup popísaný v prílohe č.18?? Ja by som použila sumu 1941,10 ale neviem či som dobre pochopila zákon, lebo už som celkom stratila medzi riadkami. Prosím Vás o pomoc, čakám na Vaše odpovede, vyjadrenie, s pozdravom.
​Aj ja som zvedavá na odpovede
Naposledy upravil Badko : 18.09.12 at 17:29
0 0
fue fue

fue je offline (nepripojený) fue

Ja by som sa pridržiaval paragrafu 22/4 tak ako bolo uvedené v príspevku 17. Teda 2065-123,90 = DZ a na to samozdanenie. Ale je to môj názor !!!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať