Zavrieť

Porady

este raz auto

Dobry den, mam auto na leasing a ten mi konci 05/2006. Chcel by som si zobrat na dalsi leasing po skonceni dalsie auto. Da sa prve auto vyradit z evidencie bez toho aby som ho predaval a zaradit nove auto? Leasing potrebujem k odpisom.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Auto musíš najskôr zaradiť do podnikania......keď kúpiš nové, tak pôvodné interným doklad vyraď z podnikania. Ak ho do 5-tich rokov predáš...musíš pradaj priznať a zdaniť /aj keď ho budeš mať vyradené do osobného vlastníctva/
    Nezabudni ho odhlásiť z dani z MV a nové samozrejme prihlásiť.

    jE2f je offline (nepripojený) jE2f

    jE2f
    takze nie je ziaden problem. Este sa opytam akym sposobom sa auto zaradzuje do podnikania? A este ako ma vyzerat ten interny doklad na vyradenie? A velmi pekne dakujem za odpoved..

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Dňom keď Ti ho leasingovka prepíše... - vypíšeš kartu HIM - potom na ňu zapíšeš deň kedy ho vyraďuješ z účtovníctva /napíšeš na kartu - do osobného vlastníctva - to stačí./
    Interný doklad vypisujem ak mi nestačí text, alebo poznámky na karte.
    Píšem tam....všetko čo viem, ako bolo kúpené, platené, presný popis a tak podľa uváženia.

    Pri inventarizácii - je hlavne v Knihe HIM - ak je na konci roka vyradené - tak to mám v Knihe HIM poznačené.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.