Zavrieť

Porady

dohodár-ročnézúčtovanie a daň.bonus

Chcem sa spýtať,mala som študenta dohodára na DoBPŠ .Môže sa jemu urobiť ročné zúčtovanie a požadanie preplatku ak si rodičia uplatnia daňový bonus?

Po druhé ak živnostníčka je na MD by chcela op(ť pracovať a neprísť o príspevok ,môže dať dieťa do škôlky na 4 hod.čo odvody ,kto uhrádza.

Vďaka, pekný deň.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zdeni je offline (nepripojený) Zdeni

    Zdeni
    danastefan
    Chcem sa spýtať,mala som študenta dohodára na DoBPŠ .Môže sa jemu urobiť ročné zúčtovanie a požadanie preplatku ak si rodičia uplatnia daňový bonus?

    Po druhé ak živnostníčka je na MD by chcela op(ť pracovať a neprísť o príspevok ,môže dať dieťa do škôlky na 4 hod.čo odvody ,kto uhrádza.

    Vďaka, pekný deň.
    Živnostníčka pracovať môže teda mať živnosť, ale dieťa do štátnej škôlky dať nemôže. Iba do súkromnej, alebo zveriť opatrovateľke, v tom prípade by o rod. príspevok neprišla. Môžeš ho dať najskôr 2 mesiace pred dovŕšením 3 rokov, na tzv. zaúčanie ale bez stravy. Na celý deň až po dovŕšení 3 rokov. Takto to funguje u nás v Partizánskom / s tým zaúčaním/.

    Barbara je offline (nepripojený) Barbara

    no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac Barbara
    danastefan
    Čo s odvodmi do poisťovní,a ako s tým dohodárom?
    z dohôd o vyk. práce odvody sa nerobia. iba zamestnávateľ platí 0,8% úrazové poistenie

    danastefan je offline (nepripojený) danastefan

    danastefan
    Nie odvody z dohôd.ale pôvodná otázka bola ak budem pracovať na živnosť,dieťa bude doma ,ako to bude s odvodmi ak budem poberať aj príspevok.

    2.Čo s DoBPŠ môže byť ročné zúčtovanie ak si jeho rodičia uplatnia daň.bonus

    Zdeni je offline (nepripojený) Zdeni

    Zdeni
    danastefan
    Nie odvody z dohôd.ale pôvodná otázka bola ak budem pracovať na živnosť,dieťa bude doma ,ako to bude s odvodmi ak budem poberať aj príspevok.

    2.Čo s DoBPŠ môže byť ročné zúčtovanie ak si jeho rodičia uplatnia daň.bonus
    v SP môžeš byť dobrovoľný platca, ale nemocenské nedostaneš v prípade
    že budeš PN. Je to dobré len na to aby si spĺňala podmienku byť poist. 270 dní v posledných 2 rokoch, vtedy je nárok na nemoc. dávky, lebo obdobie rod. príspevku do tejto doby nespadá.
    Čo sa týka DoBPŠ, myslím, že môže, neovplyvňuje to nárok na DB.

    zubadielko je offline (nepripojený) zubadielko

    zubadielko
    Ahojte mám otázku. Ako je to s uplatňovaním daňového bonusu u dohodárov? Niekde som čítala, že daňovník si môže daňový bonus uplatniť ak jeho príjmy zo závislej činnosti boli aspoň 39 600,- Sk.
    Vo firme mám dohodára, ktorého príjmy dosiahli sumu 38400,-. Mám pravdu ak tvrdím, že mu daňový bonus uplatniť nemôžem? ďakujem

    dohodár-ročnézúčtovanie a daň.bonus

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.