Zavrieť

Porady

Prvý let

meha meha

meha je offline (nepripojený) meha

Potrebujem konkrétne informácie,nielen všeobecné.
Napr.-váha batožín je v každej spoločnosti povolená rovnaká,alebo iná.
-ak si chcem zobrať lieky bežné od bolesti hlavy,kvapky do očí musí to byť niekde evidované
-v prípade ,že niekto poznáte stránku kde sú konkrétne informácie napíšte prosím
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

meha Pozri príspevok
Potrebujem konkrétne informácie,nielen všeobecné.
Napr.-váha batožín je v každej spoločnosti povolená rovnaká,alebo iná.
-ak si chcem zobrať lieky bežné od bolesti hlavy,kvapky do očí musí to byť niekde evidované
-v prípade ,že niekto poznáte stránku kde sú konkrétne informácie napíšte prosím
http://zena.sme.sk/c/5425847/dovolen...-a-co-nie.html
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
meha meha

meha je offline (nepripojený) meha

Veľmi pekne ďakujem.
0 0
Viper Viper

Viper je offline (nepripojený) Viper

Alebo si zavolaj do agentury kde si si kupila letenku a oni ti to povedia
0 0
deli. deli.

deli. je offline (nepripojený) deli.

rada by som upozornila na jeden "detail", ktorý považujem za dôležitý. Našej 4-člennej rodine sa stalo, že sme sa nenatlačili k odbavovaciemu pultu ako ostatní, pretože sme sa zdržali s malým dieťaťom (vtedy 3-r.). Boli sme teda na konci radu a stalo sa nám, že na nás už zostali posledné miesta, ktoré boli všetky 4 rozhádzané po celom lietadle. Neviete si predstaviť ten stres, keď mi oznámili, že moje 3-r. dieťa bude úplne inde ako ja medzi úplne cudzími ľuďmi a moje ďalšie 8-r. dieťa takisto, nebude ani s tatinom! Keď dala letuška rozhlásiť, kto by sa dobrovoľne presadil, NIKTO sa neprihlásil! Neželám tie pocity nikomu! Až na 4-tý krát sa ktosi ohlásil, a tak sme boli ako rodina aspoň ja+bábo a tatino + druhé dieťa. Odvtedy sa vždy tlačím k pultu ako prvá, už to nikdy nechcem zažiť. Dajte si na to pozor, nikto ma na túto skutočnosť predtým neupozornil.
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
meha Pozri príspevok
Potrebujem konkrétne informácie,nielen všeobecné.
Napr.-váha batožín je v každej spoločnosti povolená rovnaká,alebo iná.
-ak si chcem zobrať lieky bežné od bolesti hlavy,kvapky do očí musí to byť niekde evidované
-v prípade ,že niekto poznáte stránku kde sú konkrétne informácie napíšte prosím
...ani nie ...

Tiež som mal lepky ...a to proskám pekne , inzulínové perá používam...
Dal som do priesvitneho vrecúška ( šak som sa informoval ) a pri dokladoch pripravenú kartičku v angličtine s pečiatkami ..

Do Dublinu v pohode ...v Budapešti na mňa ani nekukli ...
V Dubline zbadal henten oný na monitore podlhovasté ( nebezpečné ) predmety .....júúúúj ,že jak ma šibovali vedľa ...pomaly aj do onej sa pozerali ...
0 0
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak


No a kam letíš ? Lebo ak do Teheránu, tak z tažky vylož aj slivovicu a playboya.
0 0
rennka rennka

rennka je offline (nepripojený) rennka

deli. Pozri príspevok
rada by som upozornila na jeden "detail", ktorý považujem za dôležitý. Našej 4-člennej rodine sa stalo, že sme sa nenatlačili k odbavovaciemu pultu ako ostatní, pretože sme sa zdržali s malým dieťaťom (vtedy 3-r.). Boli sme teda na konci radu a stalo sa nám, že na nás už zostali posledné miesta, ktoré boli všetky 4 rozhádzané po celom lietadle. Neviete si predstaviť ten stres, keď mi oznámili, že moje 3-r. dieťa bude úplne inde ako ja medzi úplne cudzími ľuďmi a moje ďalšie 8-r. dieťa takisto, nebude ani s tatinom! Keď dala letuška rozhlásiť, kto by sa dobrovoľne presadil, NIKTO sa neprihlásil! Neželám tie pocity nikomu! Až na 4-tý krát sa ktosi ohlásil, a tak sme boli ako rodina aspoň ja+bábo a tatino + druhé dieťa. Odvtedy sa vždy tlačím k pultu ako prvá, už to nikdy nechcem zažiť. Dajte si na to pozor, nikto ma na túto skutočnosť predtým neupozornil.
Presne toto sa stalo aj nam asi pred 10 rokmi. S tym rozdielom, ze sa nasla jedna mila pani a hned sa ponukla, ze sa so mnou vymeni, "aby chlapcek bol pri mame,, tiez mal 3 roky. Dcera 9r. sedela sama a manzel tiez sam... Odvtedy sa k check-inu vzdy ponahlame.
0 0
Heleč Heleč

Heleč je offline (nepripojený) Heleč

rennka Pozri príspevok
Presne toto sa stalo aj nam asi pred 10 rokmi. S tym rozdielom, ze sa nasla jedna mila pani a hned sa ponukla, ze sa so mnou vymeni, "aby chlapcek bol pri mame,, tiez mal 3 roky. Dcera 9r. sedela sama a manzel tiez sam... Odvtedy sa k check-inu vzdy ponahlame.

môžem len potvrdiť. My chodíme na letisko skôr, sme prvý pri check-u povieme si kde chceme sediet. A dovolenka začína v pohode ...
0 0
Ľubomír Ľubomír

Ľubomír je offline (nepripojený) Ľubomír

Heleč Pozri príspevok
môžem len potvrdiť. My chodíme na letisko skôr, sme prvý pri check-u povieme si kde chceme sediet. A dovolenka začína v pohode ...
No neviem akou spoločnosťou ste leteli, ale ja som sa s takým jednaním nestretol. Vždy boli uprednostnené deti s rodičmi. Ďalej sa dajú zakúpiť tzv. priority, kedy je pasažier odbavený prednostne a tým pádom sa do lietadla dostane medzi prvými. Doknca jedna spločnosť, ktorá lieta tento rok z PP do Burgasu pri odbavovaní vám dá miestenku. Ešte chcem podotknúť, že to boli nízkonakladovky. Žiadne vyhlasené spoločnosti.
Naposledy upravil Ľubomír : 30.08.12 at 15:10
0 0
meha meha

meha je offline (nepripojený) meha

Všetci ste strašne zlatí ak sa nájde ešte niekto s dobrou radou len sa poteším.Čím viac budem vedieť hlavne nepísaných pravidiel,teda tých o ktorých sa nedočítam na žiadnej stránke leteckej spoločnosti ,tým lepšie.Žuvačka na "vyrovnanie tlaku"je fakt,alebo nemusí byť. Klasika akou je kinedryl je v poriadku? Dlhšie cesty autobusom totiž niekedy bez kinedrylu nezvládam.Kufor do podpalubia môže mať hocijaký rozmer,len nesmie presiahnúť stanovenú hmotnosť?
0 0
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

Podstatná je hmotnosť kufra.
Batožina, ktorá má neštandardné rozmery (golfové palice, kočíky, veľké ruksaky) sa odovzdáva pri okienkach Nadrozmerná batožina - Oversized baggage.
Pokiaľ máš ruksak, z ktorého trčia na všetky strany popruhy, špagáty, lanká, uchyty, ... je dobré obaliť ho baliacou, alebo aspoň potravinárskou fóliou už doma. Na letisku to stojí od 5 do 8 Eur. Tieto popruhy sa radi niekde zašprajcujú, keď to ide na pásoch triediacou linkou.
0 0
Ľubomír Ľubomír

Ľubomír je offline (nepripojený) Ľubomír

meha Pozri príspevok
Všetci ste strašne zlatí ak sa nájde ešte niekto s dobrou radou len sa poteším.Čím viac budem vedieť hlavne nepísaných pravidiel,teda tých o ktorých sa nedočítam na žiadnej stránke leteckej spoločnosti ,tým lepšie.Žuvačka na "vyrovnanie tlaku"je fakt,alebo nemusí byť. Klasika akou je kinedryl je v poriadku? Dlhšie cesty autobusom totiž niekedy bez kinedrylu nezvládam.Kufor do podpalubia môže mať hocijaký rozmer,len nesmie presiahnúť stanovenú hmotnosť?
Namiesto žuvačky je dobrý cukrík. Kinedryl ti netreba. Cesta je pohodlnejšia ako busom. Kufor môže byť aj väčší. Keď cestuješ s partnerom tak vám váhu kufrov zrátajú. Keď ste v lilmite tak je to ok. Aspoň ja mám také skúsennosti.
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

... neviem kam letíš, ale ak si veci balíte do 2-och kufrov je dobré baliť 1/2 na 1/2 t.j. v každom polovica tvojich a polovica manželových vecí, pre prípad ak by jeden kufor nedorazil do cieľa. Dokonca si robím aj zoznam vecí v kufri, ktorí mám v príručnej batožine, v prípade akejkoľvek straty kufra aj na dovolenke viem, čo presne v ňom bolo, taktiež si do príručnej batožiny zbalím fotokópie pasov, alebo si ich len uložím do emailu.
Do kufra si balíme aj jednu fľašu vody, hneď pre prvú potrebu, hlavne keď cestujeme s deťmi, ktoré sú stále smädné.
2 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

deli. Pozri príspevok
rada by som upozornila na jeden "detail", ktorý považujem za dôležitý. Našej 4-člennej rodine sa stalo, že sme sa nenatlačili k odbavovaciemu pultu ako ostatní, pretože sme sa zdržali s malým dieťaťom (vtedy 3-r.). Boli sme teda na konci radu a stalo sa nám, že na nás už zostali posledné miesta, ktoré boli všetky 4 rozhádzané po celom lietadle. Neviete si predstaviť ten stres, keď mi oznámili, že moje 3-r. dieťa bude úplne inde ako ja medzi úplne cudzími ľuďmi a moje ďalšie 8-r. dieťa takisto, nebude ani s tatinom! Keď dala letuška rozhlásiť, kto by sa dobrovoľne presadil, NIKTO sa neprihlásil! Neželám tie pocity nikomu! Až na 4-tý krát sa ktosi ohlásil, a tak sme boli ako rodina aspoň ja+bábo a tatino + druhé dieťa. Odvtedy sa vždy tlačím k pultu ako prvá, už to nikdy nechcem zažiť. Dajte si na to pozor, nikto ma na túto skutočnosť predtým neupozornil.
Preco ste sa nezacheckovali vopred cez net?
0 0
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

Tak napríklad Ryanair vyžaduje, aby si na check-in prišla s vytlačeným boarding passom, každá osoba zvlášť na A4.
Inak ťa za to skasíruju tučným poplatkom.

U serióznych dopravcov máš aspoň na výber z voľných miest, môžeš rodinku usadiť podľa situácie.
Ja si beriem miesta v blízkosti východu, lebo časový rozdiel medzi prvým a posledným vystupujúcim môže byť aj 12 minut. A pri tesných prestupoch to môže znamenať veľa.
0 0
meha meha

meha je offline (nepripojený) meha

Letím nie ja ,ale dcéra s priateľom do Anglicka.Ako mama ,ktorej nie je jedno čo bude s jej dieťaťom sa práve preto vypytujem.A čo napr.tabletky na bolesť hlavy alebo horúčky,roztok na kontaktné šošovky?Ak by to dala mimo príručnej batožiny,môže?Neplánujeme dať lekáreň,ale aspoň jednu krabičku.
0 0
meha meha

meha je offline (nepripojený) meha

Ľubomír ďakujem,verím že tomu tak bude.
0 0
Ľubomír Ľubomír

Ľubomír je offline (nepripojený) Ľubomír

meha Pozri príspevok
Letím nie ja ,ale dcéra s priateľom do Anglicka.Ako mama ,ktorej nie je jedno čo bude s jej dieťaťom sa práve preto vypytujem.A čo napr.tabletky na bolesť hlavy alebo horúčky,roztok na kontaktné šošovky?Ak by to dala mimo príručnej batožiny,môže?Neplánujeme dať lekáreň,ale aspoň jednu krabičku.
Robíš si zbytočné starosti. DO GB je to chvíľka. Kým sa rozkuká budú na zemi. Nestihne ju ani hlava rozbolieť.
0 0
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

meha Pozri príspevok
Letím nie ja ,ale dcéra s priateľom do Anglicka.Ako mama ,ktorej nie je jedno čo bude s jej dieťaťom sa práve preto vypytujem.A čo napr.tabletky na bolesť hlavy alebo horúčky,roztok na kontaktné šošovky?Ak by to dala mimo príručnej batožiny,môže?Neplánujeme dať lekáreň,ale aspoň jednu krabičku.
Chápem, ale keď už ide dcéra s priateľom, tak ju snáď netreba vodiť za ručičku...
A tabletky na bolesť hlavy nech jej tiež kúpi priateľ.

Ale vážne:
V obvyklom množstve sú lieky OK, nech sú v originálnom balení.
Roztoky, kvapky atď: Do objemu 100 ml umiestniť do priehľadného uzatvárateľného sáčku, celkovo max 10 kusov. So sebou sa berú len tie nutné veci, lieky medzi ne patria, keďže batožinu môžu stratiť, poškodiť a na niektoré lieky sa 4 dni čakať nedá.
Zvyšok šupnúť do odovzdanej batožiny.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať