Zavrieť

Porady

Odpojenie HDD - vždy sa používa

Pri pokuse o odpojenie externého USB HDD vždy dostanem oznam, že sa nedá odpojiť, lebo sa momentálne používa.

Nie je to pravda. Ako sa to dá napraviť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    ... Aký OS? Linux, Windows, XP, ?

    Ak píše, že sa momentálne používa, tak sa určite používa....
    Skús napr. utilitku http://safelyremove.com/fullFeaturesList.htm , dokáže vypísať aj programy, ktoré pristupujú k danému zariadeniu.

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    W7 64 bit. Ja ho určite nepoužívam. Príklad. Niečo z neho skopírujem v TC. Zmením disk v TC (alebo zavriem záložku) a TC pre istotu zavriem. A hláška sa objaví.
    S druhým, identickým HDD, problém nie je.

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    sthruska Pozri príspevok
    ....Ja ho určite nepoužívam...
    ... verím , ovšem nezávisle (prípadne od nastvení) k disku môže pristupovať systém, antivír, trojan,....

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Skús ho odpojiť nie cez panel úloh ale Tento počítač-pravým tlačidlom na daný disk a vysunúť.

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    Momentálne dostal rozum. Som zvedavý či mu to vydrží. Ak nie, tak sa ozvem.
    //ovšem nezávisle (prípadne od nastvení) k disku môže pristupovať systém, antivír, trojan,....

    Ako som písal, sú identické. Osobne som tam nič nenastavoval - žiadne prístupové práva a pod.

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    A je to späť. Nebudem to riešiť. Jednoducho ho natvrdo vytiahnem z PC. Pritom si kontrolujem, či s ním OS nepracuje.

    Spôsobuje to notebook. Mám na ňom hudbu (na USB HDD) a prehrávam ju pomocou WMP. A problém je na svete.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Skús miesto WMP použiť inú alternatívu:
    WinAmp, RealPlayer, VLC Player, KM Player - všetky prehrávajú okrem video súborov aj audio súbory (teda aj mp3) a často menej zaťažujú pri "práci" procesor, ako WMP! A niektoré majú "kodeky" implementované v sebe, takže nemusia pristupovať k jadru OS - na rozdiel od WMP, ktorý to musí využívať.
    (WMP síce ukončíš, ale ext.HDD je stále "zapojený" k OS a vyhodí hlášku o "používaní" - no ty to nevidíš)

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    misoft - ďakujem. Tieto veci ovládam.
    Ostanem pri WMP. Mám jeden pre mňa dôležitý dôvod. Mám síce hudobný hluch, ale chcem kvalitný zvuk. A najkvalitnejší dá WMP. A to vďaka technológii SRS WOW. Na tú nikto nemá. Nechválim sa, ale nemám podradné slúchadlá.
    Zaťaženie CPU neriešim. Tých 7 až 15 % pri mojej práci je o ničom. Pokiaľ viem, tak taký WinAmp v tomto nezaostáva

    //(WMP síce ukončíš, ale ext.HDD je stále "zapojený" k OS a vyhodí hlášku o "používaní" - no ty to nevidíš)
    Ale, prečo si to ten disk "pamätá". Dá sa toho zbaviť?

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Mám jeden pre mňa dôležitý dôvod. Mám síce hudobný hluch, ale chcem kvalitný zvuk. A najkvalitnejší dá WMP. A to vďaka technológii SRS WOW.
    Nechcem ťa sklamať, ale kvalitný zvuk nerobí aplikácia (WMP s technológiou SRS), ale zvuková karta. Aplikácia len prevádza čísla do zvukovej karty a tá ich premení na zvuk.

    Pokiaľ máš kvalitnú ZK prehráš vynikajúci zvuk aj obyčajným záznamníkom zvuku vo Windows.
    A naopak - môžeš mať super-hyper-ultra kvalitnú aplikáciu na prehrávanie zvuku, ale keď budeš mať zvukovku 16-bit - budeš počuť len plechové chrapčanie.

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    Nie tak celkom. Mal som staršiu zvukovku soundblaster (či ako sa volajú). Pustil som originál CD s vážnou hudbou. Basy nebolo počuť. Až pomocou SRS som ich tam dostal.
    Je pravda, že teraz idem na integrovanej zvukovke, len neviem či nie je kvalitnejšia než tá predchádzajúca Realtek HD Audio

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Realteky sú na vyššej strednej triede (integrované = zlatý stred). Soundblastery boli 16-bitové 2 kanálové, Realteky sú 48-bitové až 8-kanálové.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.