Zavrieť

Porady

DP pre SZČO+zamestnanec

Zdravím poraďáci,
idem sa pustiť do vyplnenia daňového priznania. Som zamestnaný a popri zamestnaní mám aj živnosť. A teraz otázky

1. Hore na DP je kolonka, kde sa má zadať buď rodné číslo alebo DIČ. Čo tam mám zadať ja? Teda čo je v mojom prípade prednejšie?

2. Čo umiestnim do VI oddielu v kolonke živnosť, ak som zo živnosti nemal žiadne príjmy, ale iba výdavky?

Zatiaľ je to všetko. Vďaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    plastelinka
    Zdravím poraďáci,
    idem sa pustiť do vyplnenia daňového priznania. Som zamestnaný a popri zamestnaní mám aj živnosť. A teraz otázky

    1. Hore na DP je kolonka, kde sa má zadať buď rodné číslo alebo DIČ. Čo tam mám zadať ja? Teda čo je v mojom prípade prednejšie?

    2. Čo umiestnim do VI oddielu v kolonke živnosť, ak som zo živnosti nemal žiadne príjmy, ale iba výdavky?

    Zatiaľ je to všetko. Vďaka.
    1. DIČ
    2. Do príjmov nula, do výdavkov sumu výdavkov, zo živnosti budeš mať stratu.

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    plastelinka
    1. Hore na DP je kolonka, kde sa má zadať buď rodné číslo alebo DIČ. Čo tam mám zadať ja? Teda čo je v mojom prípade prednejšie?
    ak si živnostník, vždy musíš používať DIČ!

    stanila je offline (nepripojený) stanila

    stanila
    Johanka
    1. DIČ
    2. Do príjmov nula, do výdavkov sumu výdavkov, zo živnosti budeš mať stratu.

    čo v prípade, že nemám pridelené DIČ, len IČO?

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    stanila
    čo v prípade, že nemám pridelené DIČ, len IČO?
    ???????
    Všetci SZČO by mali mať DIČ, splnil si podmienky a bol si sa prihlásiť na DÚ?

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    stanila
    čo v prípade, že nemám pridelené DIČ, len IČO?
    DIČ určite bolo pridelené....akorát nie všetci živnostníci si prevzali na pošte oznámenie DÚ o pridelení, tak ani o existencii svojho DIČ netušia. Takých prípadov poznám zopár.
    Dopĺňam: To sme tu konštatovali už vlani
    Naposledy upravil Paula : 24.02.06 at 18:59 Dôvod: doplnenie

    stanila je offline (nepripojený) stanila

    stanila
    ondrejvla
    ???????
    Všetci SZČO by mali mať DIČ, splnil si podmienky a bol si sa prihlásiť na DÚ?
    pardón - úplne som si to splietol s IČ pre DPH... jasné, že mám DIČ

    DP pre SZČO+zamestnanec

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.