Zavrieť

Porady

Tepelná ochrana elektromotora

Začala mi tepelná ochrana vypínať motor na čerpadle OSIP 0,75 kW. Rád by som ju vymenil, ale neviem, kde sa nachádza. V skrinke na motore je len kondenzátor. Poradíte, kde ju nájdem?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    premiko je offline (nepripojený) premiko

    premiko
    vymenit ? ako viete ze tam je chyba?, len preto ze vypina?, nema sluzit prave na ochranu motora ?
    nie je problem v mechanickej casti cerpadla ?
    mozno prudova ochrana ozaj nemusi byt v poriadku (zmerat prud )
    nie je prilis utiahnuta upchavka ? (zatazenie motora)
    stykac je ok? moze ist obcas na dve fazy?

    atd ...

    peterkos2 je offline (nepripojený) peterkos2

    peterkos2
    karner Pozri príspevok
    Začala mi tepelná ochrana vypínať motor na čerpadle OSIP 0,75 kW. Rád by som ju vymenil, ale neviem, kde sa nachádza. V skrinke na motore je len kondenzátor. Poradíte, kde ju nájdem?
    Nevymeníš,lebo je vo vinutí motora.Ak si si istý,že odišla a motor sa neprehrieva a nehceš to dať niekomu vymeniť,zapoj k motoru motorový spúšťač a nastav na ńom štítkový údaj prúdu.Keby niečo,tak ti ho vypne spúšťač
    Tepelne ochrany na montuju do motor priamo do vynutia. Je to je bimetalovy kontakt, ktory odpoji cast vynutia.
    Moze to byt na mieste ktore nieje na prvy pohlad ani vydno.
    Ked ho najdes, premostit a pripojit ako pise peterkos2 napr (SM xxx-yyy) od OEZ, alebo inych vyrobocov.

    karner je offline (nepripojený) karner

    karner
    Čerpadlo s motorom tvoria kompaktný celok, ucpávka je keramická, ktorá nezaťažuje motor. Ako zistím, či je tento jednofázový motor prerazený?

    peterkos2 je offline (nepripojený) peterkos2

    peterkos2
    karner Pozri príspevok
    Čerpadlo s motorom tvoria kompaktný celok, ucpávka je keramická, ktorá nezaťažuje motor. Ako zistím, či je tento jednofázový motor prerazený?
    Treba premerať vinitie.Niekedy stačí obyčajný multimeter-merať odpor medzi vinutiami,odpor vinutia a vinutie voči kostre.Väčšinou však treba merák na prierazy-napr.Megmet Alebo najprv odmerať klešťovým ampérmetrom a pprovnať so štítkom
    Naposledy upravil peterkos2 : 04.09.12 at 15:39 Dôvod: Doplnenie

    Tepelná ochrana elektromotora

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.