Zavrieť

Porady

Problém so žihľavkou

Dobrý deň, chcel by som Vás poprosiť o radu ohľadom žihľavky, kt. už mám cca 4 roky. Zrejme podľa podozrení, kt. mám je dôsledkom alergie na chlad. Paradoxne sa mi robí teraz cez leto resp. v teplom počasí a to v dôsledku prechodu z teplého exteriéru do chladného bytu, najmä vtedy keď ešte na mňa začne vplývať aj stres, kt. v dnešnej dobe nie je málo. Počas chladných dní sa mi alergia na chlad prejavuje iným spôsobom a nie žihľavkou. Najviac sa mi prejavuje najmä vo večerných hodinách napr. na hrudi, rukách, chrbte, krku a trocha aj na tvári. A aj to dosť svrbí. Robí za mi to približne 3 - 4 do roka zhruba v období máj - september. A vždy mi to vyskočí približne na 10 až 20 dní a potom to opäť úplne ustúpi. Keď sa mi spravia vyrážky žihľavky tak mi vždy do 3 - 4 hodín miznú a buď zmiznú alebo sa spravia na inom mieste na tele. A chcel som sa s niekym poradiť, či niekto nemá podobné skúsenosti a či nepozná napr. nejaký prírodný liek na žihľavku ? Doteraz som ju ešte so žiadnym alergológom neriešil, ale zajtra sa už chystám zájsť. Ešte predtým som sa tu chcel s niekym poradiť čo ma obdobné skúsenosti. Vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Tak zacni urcite s tym alergologom.
    Ked nevies, z coho to je, tak tazko hladat liek.
    A ak sa tvoj problem prejavuje sezonne, moze to byt aj pelova alergia, to ale zisti len alergolog.

    Estetic je offline (nepripojený) Estetic

    Estetic
    Začať treba kožným,ale v rámci kompletného vyšetrenia treba aj alergologa.S týmto si doma neporadíš.

    Problém so žihľavkou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.