Zavrieť

Porady

Umývačka riadu - špinavý riad

Zdravím,
asi pred 2 mesiacmi som si kúpila stolnú umývačku riadu HYUINDAI. Asi tak 4 týždne umývala riad podľa očakávaní. Potom som začala mať riad akoby neopláchnutý, ani už nebol taký horúci, keď som ho vyberala, ostávali na ňom ostatky jedla. Podľa návodu som vyskúšala všetky dostupné možnosti odstránenia tohto problému, ale nič nepomohlo. Posledné, čo ma napadlo, že mám zlé tablety, tak som kúpila tie, čo som mala na začiatku, ale nedošlo k žiadnej zmene. Zvažovali sme aj slabý tlak vody, ale to mi nejako nešlo do súvislosti s tým, že riad nie je dostatočne teplý a voda z vodovodu nám tiekla normálne. Nakoniec sme umývačku išli reklamovať. Odpoveď bola, že je umývačka v poriadku a teda ak s tým nesúhlasíme, tak máme požiadať o odborné prešetrenie, alebo o posudok súdneho znalca. Teda otázka znie, vedel by mi niekto poradiť, čo by mohlo byť príčinou toho špinavého riadu, robím niekde chybu?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tamila je offline (nepripojený) Tamila

    Tamila
    Špinavý riad môže byť aj vtedy, ak nie je vyčistený filter, ktorý je na dne umývačky, treba ho pravidelne vyberať a vyčistiť. Tak isto občas vyčistím celú umývačku čistiacim prostriedkom na to určeným. Dám fľaštičku z prostriedkom hore dnom do koša na príbor a zapnem program s najvyššou teplotou - prázdna umývačka bez riadu.
    http://domacnost.sme.sk/c/3384251/vs...yvacke-22.html

    Sika75 je offline (nepripojený) Sika75

    Sika75
    Tamila Pozri príspevok
    Špinavý riad môže byť aj vtedy, ak nie je vyčistený filter, ktorý je na dne umývačky, treba ho pravidelne vyberať a vyčistiť. Tak isto občas vyčistím celú umývačku čistiacim prostriedkom na to určeným. Dám fľaštičku z prostriedkom hore dnom do koša na príbor a zapnem program s najvyššou teplotou - prázdna umývačka bez riadu.
    http://domacnost.sme.sk/c/3384251/vs...yvacke-22.html
    ďakujem, ale filter som vyčistila, aj umývačku aj riad som učebnicovo poukladala ... aj spomínaný článok som si prečítala pred zverejnením mojho dotazu ... ale nenašla som tam nič, čo by sa ma týkalo ... skor si stále myslím, či to nesúvisí s tým tlakom vody ...

    Sika75 je offline (nepripojený) Sika75

    Sika75
    lujza.j Pozri príspevok
    tu je veľká téma http://www.porada.sk/t62321-umyvacka...abletkami.html....načo nová?
    ďakujem, ale v tej veľkej téme som nenašla nič, čo by sa týkalo mojho problému ...
    lujza.j no ale si predsa mohla položiť otázku tam.....

    Umývačka riadu - špinavý riad

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.