Zavrieť

Porady

pohľadávka z roku 2003

Ahojte čo s pohľadávkou z roku 2003, ked neboli doteraz na nu tvorené opravné položky? Dakujem za vzácnu radu!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kukula je offline (nepripojený) Kukula

    Kukula
    No určite nebude zaplatená, tak ju chcem dať von z účtovníctva a neviem ako, či to bude danovo uznatelný výdavok či to zaúčtovať ako 546/311, no proste neviem ako na to.....

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Kukula
    No určite nebude zaplatená, tak ju chcem dať von z účtovníctva a neviem ako, či to bude danovo uznatelný výdavok či to zaúčtovať ako 546/311, no proste neviem ako na to.....
    V akej hodnote je tá pohľadávka?

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    dali ste ju vymáhať súdnou cestou? ak áno, môže sa na ňu tvoriť oprav.položka, ktorá bude daňová, ak nie tak odpis bude nedaňový.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Kukula
    v hodnote 10000,- Sk
    Postupovala by som podľa § 19 Zákona o dani z príjmov:
    14) Tvorba opravných položiek k pohľadávkam, pri ktorých je riziko, že ich dlžník úplne alebo čiastočne nezaplatí, ktoré boli zahrnuté do príjmov, alebo ak ide o daňovníka, ktorý vykonáva obchodnú činnosť spočívajúcu v poskytovaní spotrebiteľských úverov102) aj tvorba opravnej položky na časť pohľadávky vzťahujúcu sa na istinu a úrok zahrnutý do príjmov zo spotrebiteľského úveru, ak od splatnosti pohľadávky uplynula doba dlhšia ako
    a) tri mesiace, sa zahrnie do výdavkov (nákladov) najviac do 25 % menovitej hodnoty pohľadávky bez jej príslušenstva,
    b) šesť mesiacov, sa zahrnie do výdavkov (nákladov) najviac do 50 % menovitej hodnoty pohľadávky bez jej príslušenstva,
    c) deväť mesiacov, sa zahrnie do výdavkov (nákladov) najviac do 75 % menovitej hodnoty pohľadávky bez jej príslušenstva,
    d) 12 mesiacov, sa zahrnie do výdavkov (nákladov) do 100 % menovitej hodnoty pohľadávky bez jej príslušenstva.
    Poopravím: vzťahuje sa iba na pohľ. vzniknuté po roku 2003.
    Naposledy upravil Tweety : 20.02.06 at 17:59

    Kukula je offline (nepripojený) Kukula

    Kukula
    Nie nešla súdnou cestou, myslela som si že nedanový, takže moc pekne dakujem za odpoved a prajem pekný večer s poradakmi

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    Kukula
    Nie nešla súdnou cestou, myslela som si že nedanový, takže moc pekne dakujem za odpoved a prajem pekný večer s poradakmi
    odpis bude nedaňový

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Kukula
    Nie nešla súdnou cestou, myslela som si že nedanový, takže moc pekne dakujem za odpoved a prajem pekný večer s poradakmi
    Ak trváš na odpisaní, tak určite nedaňovo. Máš aj iné možností.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Odpoveď máš v príspevku č.7.
    Poopravila som ho.
    Naposledy upravil Tweety : 20.02.06 at 18:05

    Kukula je offline (nepripojený) Kukula

    Kukula
    Hej ale príspevok 7 neplatí len na nepremlčané pohľadávky vzniknuté po 01.01.2004???

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Kukula
    Hej ale príspevok 7 neplatí len na nepremlčané pohľadávky vzniknuté po 01.01.2004???
    Prepáč nevšimla som si ten rok. U starých pohľadávok postupuješ podľa starého zákona č. 366/99- § 52 Zák.595/2003 prechodných ustanovení.
    Naposledy upravil Tweety : 21.02.06 at 06:03

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.