Zavrieť

Porady

Prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch na daň

Poraďáci ahojte,

ako by ste riešili nasledovnú situáciu:

Zamestnávateľ zúčtoval mzdy za mesiac 07/2012, výplatný termín je do 31.08.2012. Z dôvodu nedostatku finančných prostriedkov bola mzda vyplatená až 04.09.2012.

Kedy mal byť podaný "Prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch na daň" - do 31.08.2012 alebo až do 30.09.2012, keďže mzda bola vyplatená až v mesiaci 09/2012? Je dôležité pri podávaní prehľadu kedy bola mzda zúčtovaná alebo kedy bola mzda reálne vyplatená?

Aká pokuta je za oneskorené podanie prehľadu (prosím, ak viete aj § budem rada, ak ho uvediete).

Ďakujem za všetky rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tinaho je offline (nepripojený) Tinaho

    Tinaho
    Ešte som si overovala podanie "prehľadu" na informačnej linke Finančnej správy - pani mi povedala, že v uvedenom prípade sa tieto mzdy uvádzajú vo výkaze za mesiac 09/2012 a dátum podania daného výkazu je do 31.10.2012. To znamená, že dôležitý je dátum vyplatenia mzdy a nie zúčtovania v účtovníctve - vychádza mi to tak aj podľa § 39 ods. 9 písm. a): "Zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, je povinný podávať miestne príslušnému správcovi dane v lehote podľa § 49
    a) prehľad o príjmoch zo závislej činnosti, ktoré jednotlivým zamestnancom vyplatil,...

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    mesačný prehľa je podľa mňa potrebné podať do 31.8., ale neuvadie sa dátum úhrady.

    zuzumojko je offline (nepripojený) zuzumojko

    zuzumojko
    Prosím Vás ak som teraz zistila, že som zabudla podať prehľad za august 2012 mám dať dodatočný?? Malo to byť do 30/09/2012. (Alebo podám riadny s dátumom septembrovým akože to šéf neodniesol včas?:-)

    nikulik je offline (nepripojený) nikulik

    nikulik
    Tinaho Pozri príspevok
    Poraďáci ahojte,

    ako by ste riešili nasledovnú situáciu:

    Zamestnávateľ zúčtoval mzdy za mesiac 07/2012, výplatný termín je do 31.08.2012. Z dôvodu nedostatku finančných prostriedkov bola mzda vyplatená až 04.09.2012.

    Kedy mal byť podaný "Prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch na daň" - do 31.08.2012 alebo až do 30.09.2012, keďže mzda bola vyplatená až v mesiaci 09/2012? Je dôležité pri podávaní prehľadu kedy bola mzda zúčtovaná alebo kedy bola mzda reálne vyplatená?

    Aká pokuta je za oneskorené podanie prehľadu (prosím, ak viete aj § budem rada, ak ho uvediete).

    Ďakujem za všetky rady.
    Ak máš zamestnancov a zrážaš im daň, podávaš prehľady každy mesiac, čiže aj ked bola uhrada neskôr, podavaš prehľad do 30.dňa v mesiaci nulový.
    Aspon takto to robim ja, robila som to aj pri kartálnych prehladoch, a z danoveho uradu zatial nevolal nikto a nebol žiaden problem. Cize k 30.08. podam prehlad s nulovou hodnotou uhrady. a uhradu pripisem do dalsieho prehladu. Tak aby sa mi prehlady stretli v ročnom hlásení.

    nikulik je offline (nepripojený) nikulik

    nikulik
    zuzumojko Pozri príspevok
    Prosím Vás ak som teraz zistila, že som zabudla podať prehľad za august 2012 mám dať dodatočný?? Malo to byť do 30/09/2012. (Alebo podám riadny s dátumom septembrovým akože to šéf neodniesol včas?:-)
    Ja by som dala riadny. Dôlezity je aj tak ich datum prijatia. Ale určite riadny.

    scan718 je offline (nepripojený) scan718

    scan718
    Prosím o vysvětlení k datumu, který se má uvádět v Prehladu:
    - zrazené preddavky na daň zo zúčtovaných... (I. čast, řádek 1 ) je tam datum- jaké datum přesně se tam uvádí, když jsou výplaty za měsíc 9/2012, tak tam má být 30.9. 2012, nebo skutečné datum, kdy se výplaty dělají např. 7.10.2012 ?
    děkuji předem za vysvětlení

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    scan718 Pozri príspevok
    Prosím o vysvětlení k datumu, který se má uvádět v Prehladu:
    - zrazené preddavky na daň zo zúčtovaných... (I. čast, řádek 1 ) je tam datum- jaké datum přesně se tam uvádí, když jsou výplaty za měsíc 9/2012, tak tam má být 30.9. 2012, nebo skutečné datum, kdy se výplaty dělají např. 7.10.2012 ?
    děkuji předem za vysvětlení
    Uvádza sa skutočný dátum výplaty.

    nikulik je offline (nepripojený) nikulik

    nikulik
    scan718 Pozri príspevok
    Prosím o vysvětlení k datumu, který se má uvádět v Prehladu:
    - zrazené preddavky na daň zo zúčtovaných... (I. čast, řádek 1 ) je tam datum- jaké datum přesně se tam uvádí, když jsou výplaty za měsíc 9/2012, tak tam má být 30.9. 2012, nebo skutečné datum, kdy se výplaty dělají např. 7.10.2012 ?
    děkuji předem za vysvětlení
    Uvádza sa dátum kedy boli preddavky zrazené. Nie kedy boli odvedene. Ja dávam väčšinou dátum den pred odvodom. Aby nebol problem ze zrazene boli 10. v mesiaci a odvedene 28.v mesiaci.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ecuch Pozri príspevok
    prosím Vás vysvetlite termín: "kedy boli preddavky zrazené" ďakujem
    Dátum zaslania výplaty.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.