Zavrieť

Porady

zábezpeka

Máme nájomcu podnikateľa, neplatiteľa DPH.Nájom som vyfakturovala bez DPH.Do zmluvy dal majiteľ vetu,že nájomca bude platiť nájom dopredu a tiež zaplatí zábezpeku vo výške mesačného nájmu.Tú zábezpeku mám dať tiež bez DPH?Táto by mala slúžiť na to,že keď napríklad odíde a nebude mať zaplatenú napr.energiu tak sa to na to použije.Tiež neviem ako to zaúčtovať.Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Aprilia Pozri príspevok
    Máme nájomcu podnikateľa, neplatiteľa DPH.Nájom som vyfakturovala bez DPH.Do zmluvy dal majiteľ vetu,že nájomca bude platiť nájom dopredu a tiež zaplatí zábezpeku vo výške mesačného nájmu.Tú zábezpeku mám dať tiež bez DPH?Táto by mala slúžiť na to,že keď napríklad odíde a nebude mať zaplatenú napr.energiu tak sa to na to použije.Tiež neviem ako to bezpeka nepodlieha zaúčtovať.Ďakujem
    Zábezpeka nie je predmetom dane. Je od neplatiteľa, tak neviem, v čom je problém. Nemôžeš účtovať o dph, keď ju vyčíslenú nemáš. Treba ju zaúčtovať ako pohľadávku.

    Aprilia je offline (nepripojený) Aprilia

    Aprilia
    On to prišiel zaplatiť v hotovosti a máme registr.pokladňu.Do nej sa nedá nahodiť príjem bez DPH len úhrada faktúry.Ak spravím faktúru tak ako by som ju zaúčtovala?

    fličo je offline (nepripojený) fličo

    fličo
    U nás tiež zabezpečujeme prípadné nezaplatenie nájmu formou zábezpeky, nájomca zaplatí buď v hotovosti (obyčajný príjmový pokladničný doklad) alebo na účet, účtujeme 221,211/379A ako záväzok, pretože pri odchode pokiaľ bude mať všetko vyrovnané, mu peniaze budú vrátené. Zábezpeka nie je predmetom DPH a ani nemusí byť tento príjem evidovaný cez ERP.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.