Zavrieť

Porady

Kam s prebytočným olejom po napr. vyprážaní?

Dobrý deň, zaujímalo by ma, kam odnášate prebytočný olej napr. po vyprážaní? Mne sa to tu hromadí a neviem, kde to zaniesť, aby to bolo ekologicky spracované. Pýtal som sa aj na pumpách, jedna čerpačka mala takú akciu, kde mohli odnášať takýto olej, ale trvalo to len 5 dní a ľudia akosi nechodili. Tak kam to vylievate, odnášate, likvidujete Vy?

Ďakujem za rady a pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ilona je offline (nepripojený) ilona

    ilona
    Nepíšeš či sa jedná o väčšie množstvo napr. v reštaurácii, alebo len v domácnosti. Sú firmy ktoré to zbierajú, len ma momentálne nenapadá názov, lebo vo väčších reštauráciach vodárne berú vzorky z odpadu čo ide do kanalizácie a keď sú výsledky zlé platia sa za to nemalé peniažky. Niektoré reštaurácia majú filtračné zariadenie, kde olej prefiltrujú a používajú znova. Ja zbieram prepálený olej do bandasky a dávam ho do drevárskej firmy, kde to používajú na olejovanie pásovej píly a motor. píl.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Kolega na to jazdí,
    teda má diesel a mieša prepálený olej s naftou. Síce ked ide tak ako hranolkáreň ale on si pochvaluje. Menej platí za palivo
    Indeed o tom som čítal, že sa to dá ... ale len staré dízle system pumpa-dýza moderné common-raily,by to znefukčnilo.a
    pavol54 na pohyb paliva to má vplyv len v zime, tam sú iné problémy najmä v súvislosti s netesnosťou okolo krúžkou a zmiešavaním s motorovým olejo sa vytvorí zrazenina potrebuje obtokový filter
    Katy a R .. no jasné !!!!! ..
    Paula Komu tá mastnota chutí, môže sa v nej aj okúpať........

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    bubkoch Pozri príspevok
    no vsak s nim popolievaj rezne na tanieri ... skoda by ho bolo vyhodit ...
    Takúto hovadinu som dlho nepočul.

    premiko je offline (nepripojený) premiko

    premiko
    pivko Pozri príspevok
    Takúto hovadinu som dlho nepočul.
    preco? ... ani o tom, ze je dobre ho zmiesat z citronovou stavou, trosku sody bikarbony a vypit na lacno ???

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    premiko Pozri príspevok
    preco? ... ani o tom, ze je dobre ho zmiesat z citronovou stavou, trosku sody bikarbony a vypit na lacno ???
    To musí byť naozaj vitamínová bomba , piť prepálený olej na lačno.

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    pivko, robia si z TEBA srandu...

    samozrejme ,že prepalený olej ide do kanala...

    ale nie vriaci, do..balo by to odpadový sifón...

    predtým nalejem do sifónu cca 1 polievkovú lyžicu saponátu /Jar,Pur, Dish-Drops, alebo čo je práve po ruke/

    potom zaštopĺujem drez , poumývam riad, a cca 8 litrov vody so saponátom spláchne zvyšky oleja v sifóne,

    nikdy mi nesmrdí z kuchynského drezu.
    misoft Ach jááááj! Naše čističky odpadový vôd - plačú.

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    ilona Pozri príspevok
    Nepíšeš či sa jedná o väčšie množstvo napr. v reštaurácii, alebo len v domácnosti. Sú firmy ktoré to zbierajú, len ma momentálne nenapadá názov, lebo vo väčších reštauráciach vodárne berú vzorky z odpadu čo ide do kanalizácie a keď sú výsledky zlé platia sa za to nemalé peniažky. Niektoré reštaurácia majú filtračné zariadenie, kde olej prefiltrujú a používajú znova. Ja zbieram prepálený olej do bandasky a dávam ho do drevárskej firmy, kde to používajú na olejovanie pásovej píly a motor. píl.
    No ďakujem pekne...

    Rezeň vyprážaný na takomto oleji, si naozaj NEPROSÍM.

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    rezne som vyradil s jedálnička a pri pečenom mäse je to (výpek)zmes tuku a šťavy a tá sa využije na prílohu

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Len tak na okraj - nespýtali ste sa napr. v zberných dvoroch? Keď vedia odoberať batérie, staré farby, môžu aj jedlý olej.

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    porežem drevo na cirkulárke, pozbieram piliny do fúrika, do toho olej pekne vsiakne a horí v kotli jak ďas

    ilona je offline (nepripojený) ilona

    ilona
    Indeed Pozri príspevok
    No ďakujem pekne...

    Rezeň vyprážaný na takomto oleji, si naozaj NEPROSÍM.
    Ani ja si neprosím, ale bohužiaľ je to tak a určite nikto v reštauácii sa Ti s týmto neprizná.

    Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

    Nella_2
    V niektorých obciach robia separovaný zber použitého kuchynského oleja.
    A tiež ho berú na niektorých čerpacích staniciach: http://www.slovnaft.sk/sk/o_nas/spol...oleja_sa_rata/

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.