Zavrieť

Porady

znížená hranica mesačného platcu DPH

Prosím vás podľa novely zákona o dph od 1.10.2012 bude znížená hranica z 331 tis. na 100 tis. zo štvrťročného platcu na mesačného platcu?
Ďakujem
Usporiadat
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
áno
0 0
Aldan Aldan

Aldan je offline (nepripojený) Aldan

tak to teda nie je nič moc
0 0
Liptáčik Liptáčik

Liptáčik je offline (nepripojený) Liptáčik

100 tis. Eur je základná suma bez DPH, alebo je to suma, ktorá je počítaná aj s DPH?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Liptáčik Pozri príspevok
100 tis. Eur je základná suma bez DPH, alebo je to suma, ktorá je počítaná aj s DPH?
V ustanovení sa hovorí o obrate, dph nie je obrat.
§4
(9) Na účely tohto zákona sa obratom rozumejú výnosy (príjmy) bez dane z dodávaných tovarov a služieb v tuzemsku okrem výnosov (príjmov) z tovarov a služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 28 až 36 a podľa § 40 až 42. Výnosy (príjmy) z poisťovacích služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 37, a finančných služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 39, sa nezahŕňajú do obratu, ak tieto služby sú poskytované pri dodaní tovaru alebo služby ako doplnkové služby. Do obratu sa nezahŕňajú výnosy (príjmy) z príležitostne predaného hmotného majetku okrem zásob a výnosy (príjmy) z príležitostne predaného nehmotného majetku.
0 0
Liptáčik Liptáčik

Liptáčik je offline (nepripojený) Liptáčik

Ďakujem, nebola som si istá
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Takže to teda znamená, že ak v januári 2013 zistím, že som mala obrat za rok 2012 viac ako 100 tis. Eur, tak sa automaticky stávam mesačným platcom DPH? Budem podávať daňové priznanie k DPH hneď za január? Vďaka.


P.S. .... alebo už v októbri ak budem mať obrat za posledných 12 mesiacov viac ako 100 tis. Eur už sa povinne stávam mesačným platcom DPH?
Prosím Vás o ujasnenie.
0 0
saminka6 saminka6

saminka6 je offline (nepripojený) saminka6

Takže to teda znamená, že ak v januári 2013 zistím, že som mala obrat za rok 2012 viac ako 100 tis. Eur, tak sa automaticky stávam mesačným platcom DPH? Budem podávať daňové priznanie k DPH hneď za január? Vďaka.


P.S. .... alebo už v októbri ak budem mať obrat za posledných 12 mesiacov viac ako 100 tis. Eur už sa povinne stávam mesačným platcom DPH?
Prosím Vás o ujasnenie.

Až od januára 2013
0 0
aktaK aktaK

aktaK je offline (nepripojený) aktaK

a povinnosť registracie od obratu za posl.12 mesiacov vo výške 49 790 eur ostáva? aby mi nieco neuniklo...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

aktaK Pozri príspevok
a povinnosť registracie od obratu za posl.12 mesiacov vo výške 49 790 eur ostáva? aby mi nieco neuniklo...
A nemala by?
Registračná povinnosť

§ 4
(1) Zdaniteľná osoba, ktorá má sídlo, miesto podnikania alebo prevádzkareň v tuzemsku, a ak nemá takéto miesto, ale má bydlisko v tuzemsku alebo sa v tuzemsku obvykle zdržiava, a ktorá dosiahla za najviac 12 predchádzajúcich po sebe nasledujúcich kalendárnych mesiacov obrat 49 790 eur, je povinná podať daňovému úradu žiadosť o registráciu pre daň. Zdaniteľná osoba je povinná podať žiadosť o registráciu pre daň do 20. dňa kalendárneho mesiaca nasledujúceho po mesiaci, v ktorom dosiahla obrat podľa prvej vety.
1 0
HATA222 HATA222

HATA222 je offline (nepripojený) HATA222

Dobry den,
chcela by som sa opytat, ci sa do obratu na mesacneho platcu DPH pocita aj uhrada zmluvnej pokuty? Spolocnost je zatial stvrtrocnym platcom DPH a v pripade uhrady pokuty vo vyske 300 000,-EUR presiahne obrat. Neviem vsak, ci sa aj takyto prijem /obrat/ berie do uvahy.
Velmi pekne dakujem.
Hana
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
HATA222 Pozri príspevok
Dobry den,
chcela by som sa opytat, ci sa do obratu na mesacneho platcu DPH pocita aj uhrada zmluvnej pokuty? Spolocnost je zatial stvrtrocnym platcom DPH a v pripade uhrady pokuty vo vyske 300 000,-EUR presiahne obrat. Neviem vsak, ci sa aj takyto prijem /obrat/ berie do uvahy.
Velmi pekne dakujem.
Hana
Pokiaľ pokuta uhradená aj bude, pokuta nepodlieha ani pod režim DPH a podľa mňa do obratu pre účely DPH ju nezahrňovať.
0 0
aktaK aktaK

aktaK je offline (nepripojený) aktaK

dobrý deň, chcela by som sa vás opýtať, či sa musíme stať mesačným platcom DPH, ...a či sme teda prekročili tých 100 tis. eur obrat za 12 mesiacov tým,
že sme si iniciatívne zdanili premlčané neuhradené pohladávky...(stare 10 a viac rokov)
lebo práve tie nám sposobuju to prekročenie obratu
minulý rok sme zdanili tieto pohladávky - aj kvoli danovej optimalizácii,
zaučtovane ako ID do POZD do kolonky OSTATNE,
a teraz sa pytam, či vstupuju tieto zdanene pohladavky v sume 4 tis. eur do obratu, lebo ak ano, tak v tomto pripade prekročíme tých 100 tisic eur za obdobie od 1.10.11 do 30.9.12...
pýtam sa preto, lebo je to v podstate v príjmoch, i ked firma nic nedostala a ani uz nič nedostane, len ma to teraz mýli....
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
odpovedáš si sama tým, že uvádzaš ....firma nič nedodala.
Do obratu sa počítajú fakturované dodania, resp. prijaté platby vopred.
1 0
aktaK aktaK

aktaK je offline (nepripojený) aktaK

Kejka, dakujem za odpoved.
0 0
calimero1 calimero1

calimero1 je offline (nepripojený) calimero1

HATA222 Pozri príspevok
Dobry den,
chcela by som sa opytat, ci sa do obratu na mesacneho platcu DPH pocita aj uhrada zmluvnej pokuty? Spolocnost je zatial stvrtrocnym platcom DPH a v pripade uhrady pokuty vo vyske 300 000,-EUR presiahne obrat. Neviem vsak, ci sa aj takyto prijem /obrat/ berie do uvahy.
Velmi pekne dakujem.
Hana
Pokuta 300 000 €? Preboha za co?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
calimero1 Pozri príspevok
Pokuta 300 000 €? Preboha za co?
prečo preboha?.......nepoznáš optimalizačné postupy? Ja sa už nečudujem ničomu.
0 0
calimero1 calimero1

calimero1 je offline (nepripojený) calimero1

KEJKA Pozri príspevok
prečo preboha?.......nepoznáš optimalizačné postupy? Ja sa už nečudujem ničomu.
Ja som si to zle vysvetlil. Tu sa riesi prijem za pokutu. A ja som to povodne pochopil tak, ze firma, stvrtrocny platca (teda nie velka firma) zaplatila pokutu 300 000 tis. Automaticky to vo mne evokovalo pokutu voci statu, pretoze taketo optimalizacne postupy mi nic nehovoria (nie som uctovnik)
0 0
VieraM VieraM

VieraM je offline (nepripojený) VieraM

prosím chcem sa spýtať na obrat - som teraz na pochybách.
§4 ods 9 - na účely tohto zákona sa obratom rozumejú výnosy bez dane z dod.tovarov a služieb v tuzemsku..........

my dodávame služby s miestom plnenia v EU - medzinárodná doprava, zahrňuje sa táto fakturácia do obratu ?
Keďže tieto služby neuvádzam ani v daňovom priznaní DPH, tak teraz neviem či mi to ovplyvňuje výšku obratu z hľadiska povinnosti byť mesačný alebo štvrťročný plátca DPH.

ďakujem
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
VieraM Pozri príspevok
prosím chcem sa spýtať na obrat - som teraz na pochybách.
§4 ods 9 - na účely tohto zákona sa obratom rozumejú výnosy bez dane z dod.tovarov a služieb v tuzemsku..........

my dodávame služby s miestom plnenia v EU - medzinárodná doprava, zahrňuje sa táto fakturácia do obratu ?
Keďže tieto služby neuvádzam ani v daňovom priznaní DPH, tak teraz neviem či mi to ovplyvňuje výšku obratu z hľadiska povinnosti byť mesačný alebo štvrťročný plátca DPH.

ďakujem
Do obratu vstupujú výnosy bez dane z dodania tovarov a služieb
0 0
Katarina-fa Katarina-fa

Katarina-fa je offline (nepripojený) Katarina-fa

poradí mi niekto? je povinnosť registrácie na DPH ak firma v roku 2007 kúpila pohľadávku a v roku 2012 došlo rozhodnutím súdu k jej úhrade ? vstupuje mi tento výnos do obratu ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať