Zavrieť

Porady

znížená hranica mesačného platcu DPH

Prosím vás podľa novely zákona o dph od 1.10.2012 bude znížená hranica z 331 tis. na 100 tis. zo štvrťročného platcu na mesačného platcu?
Ďakujem
Usporiadat
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Katarina-fa Pozri príspevok
poradí mi niekto? je povinnosť registrácie na DPH ak firma v roku 2007 kúpila pohľadávku a v roku 2012 došlo rozhodnutím súdu k jej úhrade ? vstupuje mi tento výnos do obratu ?

Môj osobný názor je, že nie.
Do obratu sa započítavajú tržby z predaja tovaru alebo služieb. No snáď ešte niekto z odborníkov sa vyjadrí.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

poprosím.....

klient chce sa stať platiteľom DPH, z drsr.sk mám stiahnutú žiadosť o registráciu ale chýba mi nejaká príloha.......pomôže mi niekto? nájsť link....
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Economic Pozri príspevok
Môj osobný názor je, že nie.
Do obratu sa započítavajú tržby z predaja tovaru alebo služieb. No snáď ešte niekto z odborníkov sa vyjadrí.
Na upresnenie §4 odst.9 zakona o DPH:

Na účely tohto zákona sa obratom rozumejú výnosy (príjmy) bez dane z dodávaných tovarov a služieb v tuzemsku okrem výnosov (príjmov) z tovarov a služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 28 až 36 a podľa § 40 až 42. Výnosy (príjmy) z poisťovacích služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 37, a finančných služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 39, sa nezahŕňajú do obratu, ak tieto služby sú poskytované pri dodaní tovaru alebo služby ako doplnkové služby. Do obratu sa nezahŕňajú výnosy (príjmy) z príležitostne predaného hmotného majetku okrem zásob a výnosy (príjmy) z príležitostne predaného nehmotného majetku.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Mila123 Pozri príspevok
poprosím.....

klient chce sa stať platiteľom DPH, z drsr.sk mám stiahnutú žiadosť o registráciu ale chýba mi nejaká príloha.......pomôže mi niekto? nájsť link....
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...h_dotaznik.pdf
1 0
Katarina-fa Katarina-fa

Katarina-fa je offline (nepripojený) Katarina-fa

nika.sum Pozri príspevok
Na upresnenie §4 odst.9 zakona o DPH:

Na účely tohto zákona sa obratom rozumejú výnosy (príjmy) bez dane z dodávaných tovarov a služieb v tuzemsku okrem výnosov (príjmov) z tovarov a služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 28 až 36 a podľa § 40 až 42. Výnosy (príjmy) z poisťovacích služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 37, a finančných služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 39, sa nezahŕňajú do obratu, ak tieto služby sú poskytované pri dodaní tovaru alebo služby ako doplnkové služby. Do obratu sa nezahŕňajú výnosy (príjmy) z príležitostne predaného hmotného majetku okrem zásob a výnosy (príjmy) z príležitostne predaného nehmotného majetku.
ďakujem, zákon mám pred sebou, presne tento paragraf, len som si nebola istá, či to spadá do oslobodenia
0 0
kremienok76 kremienok76

kremienok76 je offline (nepripojený) kremienok76

ahojte, prosím si radu: mám nového klienta, ktorý vznikol s.r.o. 30.12.2011, je neplatca DPH, podľa novely zákona o DPH od 1.10.2012 má byť povinne registrovaný ako platca DPH od 1.1.2013 ?... mýlim sa alebo je to tak ... podmienku obratu za posledných 12 mesiacov nespĺňa.. veľká vďaka za radu
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
kremienok76 Pozri príspevok
ahojte, prosím si radu: mám nového klienta, ktorý vznikol s.r.o. 30.12.2011, je neplatca DPH, podľa novely zákona o DPH od 1.10.2012 má byť povinne registrovaný ako platca DPH od 1.1.2013 ?... mýlim sa alebo je to tak ... podmienku obratu za posledných 12 mesiacov nespĺňa.. veľká vďaka za radu

Ak nie je platiteľ DPH a nemá za posledných 12 mesiacov obrat 49 790.- Eur, tak nie je povinný na DPH sa registrovať. Pokračuje ako doteraz...
0 0
kremienok76 kremienok76

kremienok76 je offline (nepripojený) kremienok76

ďakujem, čítam to od rána a som z toho jeleň....
0 0
Enyma Enyma

Enyma je offline (nepripojený) Enyma

Ak sme kvartálny platca DPH, ale už v 9/2012 sme prekročili obrat 100 000 € bez DPH, posledný kvartál t.j. 4 Q/2012 sme ponechali ako kvartálny platca DPH, od 01.01.2013 už budeme mesačný platca DPH, daňovému úradu nič neoznamujem.

Ak nie som platiteľ DPH tak sledujem príjmy za posledných 12 mesiacov ak prevýšia hodnotu 49790 € stávam sa platiteľom ?
A ak mám platiteľa DPH od 01.06.2011 - kvartálny - predtým nemal príjmy bez DPH za kalendárny 331939,19 € rok.
Teraz za kalendárny rok 2012 má zdaniteľné príjmy bez DPH 90 000 € - takže môže ostať kvartálnym platcom DPH počas celého roka 2013 ?
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Enyma Pozri príspevok
Ak sme kvartálny platca DPH, ale už v 9/2012 sme prekročili obrat 100 000 € bez DPH, posledný kvartál t.j. 4 Q/2012 sme ponechali ako kvartálny platca DPH, od 01.01.2013 už budeme mesačný platca DPH, daňovému úradu nič neoznamujem.

Ak nie som platiteľ DPH tak sledujem príjmy za posledných 12 mesiacov ak prevýšia hodnotu 49790 € stávam sa platiteľom ?
A ak mám platiteľa DPH od 01.06.2011 - kvartálny - predtým nemal príjmy bez DPH za kalendárny 331939,19 € rok.
Teraz za kalendárny rok 2012 má zdaniteľné príjmy bez DPH 90 000 € - takže môže ostať kvartálnym platcom DPH počas celého roka 2013 ?
12 mesiacov je od 1.10.2011 do 30.9.2012 ak je cez 100 000 od 1.1.2013 si mesačný
0 0
Enyma Enyma

Enyma je offline (nepripojený) Enyma

Podľa novely o DPH od 01.10.2012 zákon o DPH 222/2004 § 77 zdaňovacie obdobie nie je kalendárny rok ale 12 po sebe nasledujúcich mesiacov ?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Enyma Pozri príspevok
Podľa novely o DPH od 01.10.2012 zákon o DPH 222/2004 § 77 zdaňovacie obdobie nie je kalendárny rok ale 12 po sebe nasledujúcich mesiacov ?
Aj pred tým platilo 12 po sebe idúcich mesiacov, nie rok ako taký.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Economic Pozri príspevok
Aj pred tým platilo 12 po sebe idúcich mesiacov, nie rok ako taký.
Pre určenie mesačného/kvartálneho platil kalendárny rok, zrejme na toto sa pýta, a nie na hranicu pre registráciu.
0 0
Enyma Enyma

Enyma je offline (nepripojený) Enyma

Ďakujem Rozalka, presne som sa pýtala na určenie mesačného/ kvartálneho platcu DPH, lebo pred 01.10.2012 som si vždy na začiatku roku t.j. napr. 1.1.2012 pozrela príjmy bez dph za kalendárny rok 2011, tie sme mali cca 160 000 €, takže stále sme boli kvartálny platcovia DPH a nesledovala som príjmy za 12 mesiacov po sebe idúcich.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Enyma Pozri príspevok
Ďakujem Rozalka, presne som sa pýtala na určenie mesačného/ kvartálneho platcu DPH, lebo pred 01.10.2012 som si vždy na začiatku roku t.j. napr. 1.1.2012 pozrela príjmy bez dph za kalendárny rok 2011, tie sme mali cca 160 000 €, takže stále sme boli kvartálny platcovia DPH a nesledovala som príjmy za 12 mesiacov po sebe idúcich.
OD 1.10.2012 to už treba sledovať za posledných 12 mesiacov po sebe idúcich.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať