Zavrieť

Porady

SSD, vadný MBR? trucuje!! Poraďťe!!

Nový SSD 120GB, náhrada za HDD 80GB s OS W7. Pokus klon W7 preniesť na ext. HDD a potom preniesť na SSD.Pri vytvarani novej particie v SSD (EASY Partition Master...) došlo k môjmu zlyhaniu a zrejme k vymazaniu MBR v SSD! Sučasný stav: PC pri štarte zobrazi "Pentium" a dosť. Vratil som pôvoddný HDD s OS na miesto a SSD som zapojil na miesto druhého datoveho HDD, ktorý mám v PC. Pri pokuse dostať sa do "boot" cez DEL pri štarte zobrazí načítanie stavu až po "Auto-DetectingSec Master HDD 80GB, Auto- Det..... Slave SSD 120GB, Auto .... CD ROM... tam zastane a nereaguje!!
Na bootovatelne "záchranne a ine DVD nereaguje!! Rovnaký postup pri inštalacii SSD do notebooku DELL bol úspešný! Čo s tým??? Pomôžte prosim!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    sakufo Pozri príspevok
    Nový SSD 120GB, náhrada za HDD 80GB s OS W7. Pokus klon W7 preniesť na ext. HDD a potom preniesť na SSD.Pri vytvarani novej particie v SSD (EASY Partition Master...) došlo k môjmu zlyhaniu a zrejme k vymazaniu MBR v SSD! Sučasný stav: PC pri štarte zobrazi "Pentium" a dosť. Vratil som pôvoddný HDD s OS na miesto a SSD som zapojil na miesto druhého datoveho HDD, ktorý mám v PC. Pri pokuse dostať sa do "boot" cez DEL pri štarte zobrazí načítanie stavu až po "Auto-DetectingSec Master HDD 80GB, Auto- Det..... Slave SSD 120GB, Auto .... CD ROM... tam zastane a nereaguje!!
    Na bootovatelne "záchranne a ine DVD nereaguje!! Rovnaký postup pri inštalacii SSD do notebooku DELL bol úspešný! Čo s tým??? Pomôžte prosim!!
    Ved nerob klon z HDD na SSD disk. Nemam s tym sice skusenosti, ale zrejme to bude asi ten problem.

    pistik71 je offline (nepripojený) pistik71

    pistik71
    Uz ked menis, tak si nainstaluj Win7 nanovo, je to istejsie, aspon budes mat cisty system. Na SSD to pojde velmi rychlo.
    A ak chces klonovat, tak vatsinou byva pri SSD diskoch nejaky soft na to, alebo pohladaj na google (napriklad http://www.howtogeek.com/97242/how-t...d-state-drive/)

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Žiadný nový disk nemá MBR,takže si nič nemohol vymazať.To sa vytvorí až pri pripojení HDD do systému pred vytvorením oddielu-partície a formátovani.

    pistik71 je offline (nepripojený) pistik71

    pistik71
    Vlado40 Pozri príspevok
    Žiadný nový disk nemá MBR,takže si nič nemohol vymazať.To sa vytvorí až pri pripojení HDD do systému pred vytvorením oddielu-partície a formátovani.
    Niektore SSD disky uz maju vytvorenu jednu particiu. To preto, aby sa dali jednoducho pouzit ako externy disk.

    sakufo je offline (nepripojený) sakufo

    sakufo
    Ďakujem za rady! Problem je v tom, že po mojom zásahu sa nedá naštartovať W7, ostane stáť na obrazovke "Platinum" a nič s ním nepohne!! Keď vrátim zpäť HDD s W7 šlape OK! Po pripojení SSD namiesto druhého datového HDD sa nedá W7 naštartovať, opäť stvrdnr na "Platinum"?????

    sakufo je offline (nepripojený) sakufo

    sakufo
    Ďakujem za záujem! Už som to vyriešil! "vadný " SSD s clonom W7 so vložil do notebooku DELL! Ohlasil " BOOT MGR ist missing"! Po vloženi Install CD a "oprave systemu je všetko OK! Neviem prečo to iste nespravil PC, ale len zmrzol!! Ďakujem za ochotu pomôcť!!! Sakufo

    SSD, vadný MBR? trucuje!! Poraďťe!!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.