Zavrieť

Porady

Dobrovolne nemocenske poistenie studentky na MD znovu tehotna

Dobry den, chcela by som poprosit o radu. Kedze som sa vydavala ako studentka vysokej skoly zacala som si platit DNP pre pripad tehotenstva a naslednej MD. Zacala som si platit 1.11.2010 - 31.7.2011. K 1. 8 2011 som uz nastupovala na matersku dovolenku.(syn sa narodil 9.9.2011) MD mi po 34/36 tyzdnoch (uz sa presne nepamatam) skoncila a presla som na RP. Teraz som znovu tehotna, a kedze splnam podmienku ze treba mat 270 dni za posledne 2 roky, predpokladala som ze mi znovu vyjde materska dovolneka ako pred tym. (termin porodu mam na januar 2013). Tetuska na socialnej poistovni mi ale povedala ze to nestaci lebo musim mat pred nastupom na matersku zaplatenych 26 tyzdnov celeho balicka poistenia. Chcem sa teraz opytat, co robit? zamestnat sa ? Ak ano na ako dlho ? Alebo co by mi vlastnepomohlo? Lebo podla vsetkoho v mojom pripade nevznika momentalne ziaden narok na matersku.
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Dobrovolne nemocenske poistenie studentky na MD znovu tehotna

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.