Zavrieť

Porady

Prechod z platcu na neplatcu DPH a dodanenie DPH

Zdravim PORADAKOV, poprosil by som o radu pri prechode SZCO z platitela dph na neplatitela. 3q mi bol urceny za posledne zdanovacie obdobie. Zasoby na zdanenie nemam, nedoodpisovany majetok mam vo vyske cca 8000 bez dph. Z tejto sumy musim doplatit dph.
Otazka 1 : Odpis zo zostatkovej ceny hmotneho majetku kupovaneho v hotovosti /nie leasing, nie uver/ uskutocnim aj za 9mesiacov mojho platcovstva dph = alikvotna cast mesacne???? ? Alebo sa rata odpis len rocny, tzn, ze nemozem pouzit ziadnu cast z nedokonceneho roka 2012 k odpisaniu?
Majetok je v odpisovej triede 022 a 013 s odpisom R-1 a X-1.
Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    skaspa je offline (nepripojený) skaspa

    skaspa
    § 81 ods. 6 zákona o DPH: Daň sa vypočíta zo zostatkovej ceny majetku zistenej podľa osobitného predpisu30) ku dňu skončenia posledného zdaňovacieho obdobia.

    odkaz 30) je § 25 zákona č. 595/2003 Z. z., kde v odseku 3 je definícia zostatkovej ceny: Zostatkovou cenou na účely tohto zákona je rozdiel medzi vstupnou cenou hmotného majetku a nehmotného majetku a celkovou výškou odpisov z tohto majetku zahrnutých do daňových výdavkov [§ 19 ods. 3 písm. a)] okrem zostatkovej ceny podľa § 28 ods. 2 písm. b).

    Takže do úvahy berieš stanovenie zostatkovej ceny majetku pri zohľadnení daňových odpisov, nie účtovných.

    Prechod z platcu na neplatcu DPH a dodanenie DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.