Zavrieť

Porady

pripočitateľná položka k DZ

Dobrý podvečer poraďaci, mám otázočku viacmenej si to chcem len overiť či máme rovnaký názor na problém: Môj klient ide teraz predkladať daňové priznanie /mal odklad/ a jedná sa o to, že v minulosti vystavil fa. pre firmu A. Táto firma svoj záväzok postúpila na firmu B a môjmu klientovi uhradila len 50.000 EUR z celkovej sumy 90 000 EUR. Spoločnosť B svoj záväzok už nedoplatí a o tom má konateľ info. Pri vypracovaní daňového priznania sme narazili na spor, nakoľko rozdiel 40 000 EUR som považovala ako pripočitateľnú položku k DZ na r.140daň.priznania. Konateľ oponuje tým, že predsa z fa. odviedol DPH už ich raz zdanil v pred.období a ešte teraz má o tú sumu platiť viac dane. Poprosím Vás o vyjadrenie sa k tejto téme. Veľmi pekne ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    sro mala výnops a zdanila 90000.
    Prečo by teraz mala zdaniť 40000?
    kedy bola táto pohľadávka splatná?
    40000 si odpísala do nákladov?
    málo informácií.....................

    Schmidtova je offline (nepripojený) Schmidtova

    Schmidtova
    Kejka pohľadávka bola splatná v roku 2010 a v roku 2011 som ju odpísala do nákladov. Mňa len to mýni, že z postúpenia pohľadávky keď nedôjde k jej splnenie treba to považovať ako nedaňový náklad niekde som o tom čosi čítala. Ja viem je to nemalá suma preto sa obávam aby som niečo nedokefrala.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    tvoj klient nebol ani postupca ani postupník.............
    ale kedže je celá pohľadávka odpísaná, resp, časť 40000 EUR, tak má o túto sumu menší zisk.
    Musí zvýšiť základ dane, lebo odpis v r. 2011 pri pohľadávke splatnej v r.2010 ide o nedodržanie podmienok.
    neviem, kolko simodpísala a prečo, ved čiastočne to uhradené bolo
    málo informácií..........

    Schmidtova je offline (nepripojený) Schmidtova

    Schmidtova
    Kejka dakujem ti že máš so mnou trpezlivosť ide to zo mňa ako z chlpatej deky, zajtra idem ku klientovi do firmy všetko ešte preverím a ak dovolíš ešte sa ozvem. Ved už je posledný týždeň.
    Pekný zvyšok víkendu.

    pripočitateľná položka k DZ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.