Zavrieť

Porady

Vyroba potravin pod dohladom kamier - verejne pristupne(nieco ako kosher jedlo)

ZIdia maju vyrobu jedla kontrolovanu rabinmi - aby predisli nejakym otravam alebo bordelom v potravinach a potom toto jedlo oznacuju ako kosher.
Cudujem sa ze ine narody neurobili alebo nerobia nieco podobne, kedze samotna strava dokaze skratit vyrazne zivot.
Napadla ma myslienka kameroveho systemu verejne pristupneho pre kazdu osobu, kde by sa sledovali jednotlive kroky vyroby......
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    ja sa nečudujem prečo tie kamery napríklad konzervárne a výrobne pašték nemajú.

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    rado3105 Pozri príspevok
    ZIdia maju vyrobu jedla kontrolovanu rabinmi - aby predisli nejakym otravam alebo bordelom v potravinach a potom toto jedlo oznacuju ako kosher.
    Cudujem sa ze ine narody neurobili alebo nerobia nieco podobne, kedze samotna strava dokaze skratit vyrazne zivot.
    Napadla ma myslienka kameroveho systemu verejne pristupneho pre kazdu osobu, kde by sa sledovali jednotlive kroky vyroby......
    tie kamery akože kto zaplatí? Navrhujem aj do polí inštalovať čipy na monitorovanie respektíve tiež kamery treba to zobrať od začiatku. Potom ešte aj do postelí treba snímať aby sa nepárili hlupáci, lebo potom narobia debilov.

    korela je offline (nepripojený) korela

    korela
    Kosher certification

    Kosher certification pre LEVICKÉ MLIEKÁRNE a.s.

    Levické mliekárne a.s. ako jediná mliekareň na Slovensku získala prestížny certifikát KOSHER CERTIFICATION od spoločnosti

    OK Kosher Certification
    391 Troy Avenue,
    Brooklyn, NY 11213
    USA.

    Tento certifikát bol udelený na výrobky:
    1.Sušené mlieko plnotučné - Full cream milk powder spray 26% ADPI EXTRA GRADE
    2.Sušené mlieko odstredené - Skimmed milk powder ADPI EXTRA GRADE
    3. Sušené mlieko plnotučné - Roller dried milk
    Získaný certifikát je ďalším potvrdením vynikajúcej kvality výrobkov Levických mliekární a.s.

    http://www.levmilk.sk/index.php?page=2291

    korela je offline (nepripojený) korela

    korela
    Zloženie surovín je na etiketách, ale v akej hygiene boli spracované...
    Kto len trochu pôsobil vo výrobe potravín, tak vie. A má to dopad na zdravie, to je pravda.

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    korela Pozri príspevok
    Zloženie surovín je na etiketách, ale v akej hygiene boli spracované...
    Kto len trochu pôsobil vo výrobe potravín, tak vie. A má to dopad na zdravie, to je pravda.
    ak je zamestnanec prasa ani 100 kamier nedokáže zabezpečiť aby robil v takej kvalitnej hygiene ako doma. legislatíva je daná kontrolná činnosť tiež ak si každý splní svoje tak sa niet čoho báť, a ak niekto chce poškodiť vždy hrozí riziko ako s metylom v Čechách. aby sa tomu predišlo je HACCP

    korela je offline (nepripojený) korela

    korela
    pavol54 Pozri príspevok
    ak je zamestnanec prasa ani 100 kamier nedokáže zabezpečiť aby robil v takej kvalitnej hygiene ako doma. legislatíva je daná kontrolná činnosť tiež ak si každý splní svoje tak sa niet čoho báť, a ak niekto chce poškodiť vždy hrozí riziko ako s metylom v Čechách. aby sa tomu predišlo je HACCP
    V akej pozícii zamestnanec? Radový robotník, šéfstvo...?

    rado3105 je offline (nepripojený) rado3105

    Vylúčený člen rado3105
    korela vsetko co ma kosher, cast z toho ide do zidovskeho fondu...takze az taky uspech to nie je...

    rado3105 je offline (nepripojený) rado3105

    Vylúčený člen rado3105
    a samozrejme sami vieme ako tesco a velke obchody kazdy den prebaluju a farbia maso...nastriekavaju ho farebnou vodou...a my kupujeme lebo vyzera krasne...peniazky ktore sa zarobia u nas idu niekde do danovych rajov, a kedze tesco ma mnozstvo ulav + nadnarodne obchodovanie tak z tych penazi neuvidime skoro nic....a to je zahuba nasho statu, ved ako moze byt stat produktivny ked tu nemame skoro ziadnu slovensku firmu...vsetko je zahranicne...v nemecku maju za tu istu cenu biopotraviny a ku nam posielaju odpad do lidla...este s konstatovanim ze pre vychod netreba taku kvalitu ako pre zapad....ale od kvality zivota zavisi kvalita buducich generacii a genofondu....ale to uz su narocne temy na pochopenie pre bezneho cloveka....

    lofr je offline (nepripojený) lofr

    lofr
    korela - co sa tyka levickych mliekarni, nevedel som to, ale vsimol som si, ze zo vsetkych mliek, mlieko levmilk robi najlepsi, najhustejsi kefir... takze kefirove huby detekovali, ktore mlieko na nasom trhu je naj, a ja som si vybral prave tuto firmu na mliecne vyrobky, ktore pouzivam. Tak teraz vidim, ze vyber bol dobry. ;-)

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    rado3105 Pozri príspevok
    ZIdia maju vyrobu jedla kontrolovanu rabinmi - aby predisli nejakym otravam alebo bordelom v potravinach a potom toto jedlo oznacuju ako kosher.
    Cudujem sa ze ine narody neurobili alebo nerobia nieco podobne, kedze samotna strava dokaze skratit vyrazne zivot.
    Napadla ma myslienka kameroveho systemu verejne pristupneho pre kazdu osobu, kde by sa sledovali jednotlive kroky vyroby......
    No minimálne Židia v USA nepovolia takúto kosher kontrolu v potravinárskom priemysle /ktorý ovládajú/ pre ostatných smrteľníkov, pretože im to takto vyhovuje a bohovsky im to vynáša .

    Malá poznámka - antisemitista nie som.

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    lofr Pozri príspevok
    korela - co sa tyka levickych mliekarni, nevedel som to, ale vsimol som si, ze zo vsetkych mliek, mlieko levmilk robi najlepsi, najhustejsi kefir... takze kefirove huby detekovali, ktore mlieko na nasom trhu je naj, a ja som si vybral prave tuto firmu na mliecne vyrobky, ktore pouzivam. Tak teraz vidim, ze vyber bol dobry. ;-)
    a jediné sa dokáže skyslieť, ostatné sa maximálne premenia na horkú hmotu

    gilda je offline (nepripojený) gilda

    gilda
    rado3105 Pozri príspevok
    a samozrejme sami vieme ako tesco a velke obchody kazdy den prebaluju a farbia maso...nastriekavaju ho farebnou vodou...a my kupujeme lebo vyzera krasne...peniazky ktore sa zarobia u nas idu niekde do danovych rajov, a kedze tesco ma mnozstvo ulav + nadnarodne obchodovanie tak z tych penazi neuvidime skoro nic....a to je zahuba nasho statu, ved ako moze byt stat produktivny ked tu nemame skoro ziadnu slovensku firmu...vsetko je zahranicne...v nemecku maju za tu istu cenu biopotraviny a ku nam posielaju odpad do lidla...este s konstatovanim ze pre vychod netreba taku kvalitu ako pre zapad....ale od kvality zivota zavisi kvalita buducich generacii a genofondu....ale to uz su narocne temy na pochopenie pre bezneho cloveka....
    a pomáha aj súkromný sektor:

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.