Zavrieť

Porady

Rakúšan registrovaný aj v SR

Dobrý deň potrebujem poradiť.
Prišla nám faktúra od rakúskej spoločnosti, ktorá je registrovaná v Rakúsku a aj na Slovensku.
V SR ale nemá sídlo, miesto podnikania! Faktúru nám zaslali s logom firmy, kde je adresa v Rakúsku, so slovenským IČ DPH, uviedli DPH, orazili to razítkom s rakúskym IČ DPH. Je to v poriadku?
Nie sú povinní uviesť faktúru bez DPH, keďže my sme sa preukázali svojim slovenským IČ DPH?
Ďakujem.
mordechaj je potrebné aby dodávateľ jednoznačne určil pod ktorým IČ DPH vykonal dodávku a následne trvať na oprave faktúry prípadne zdokladovaní uvedenej skutočnosti, zároveň odporúčam overiť platnosť IČ DPH
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

IvoM je offline (nepripojený) IvoM

IvoM
Cocoa, v úvode predsa píšeš že spoločnosť je registrovná aj na Slovensku, takže ak Ti dodali tovar/službu po slovenským IČ DPH tak podľa §49.2a) si DPH normálne uplatníš, keďže rakúska firma je povinná v tomto prípade odviesť DPH na Slovensku. Jediné čo by som s nimi riešil je to aby nedávali na faktúru pečiatku s rakúskym IČ DPH aby prípadne nevznikol spor pod akým IČ DPH je daná dodávka realizovaná.

Cocoa je offline (nepripojený) Cocoa

Cocoa
Skôr som to myslela tak, že či ma daňová kontrola nebude volakedy bombardovať, že som mala pýtať (kvôli tomu razítku s rakúskym IČ DPH) faktúru bez DPH a samozdaňovať, aby bolo jasné, že daň nešla do rakúska.
Takže nemusí použiť svoje IČ DPH také, kde má sídlo (rakúske), keď vie, že ja som platitel DPH a o daň sa postarám a službu samozdaním (fa bez DPH)?

IvoM je offline (nepripojený) IvoM

IvoM
Cocoa Pozri príspevok
Skôr som to myslela tak, že či ma daňová kontrola nebude volakedy bombardovať, že som mala pýtať (kvôli tomu razítku s rakúskym IČ DPH) faktúru bez DPH a samozdaňovať, aby bolo jasné, že daň nešla do rakúska.
Takže nemusí použiť svoje IČ DPH také, kde má sídlo (rakúske), keď vie, že ja som platitel DPH a o daň sa postarám a službu samozdaním (fa bez DPH)?
Cocoa, je bežné že sú firmy registrované v rôznych štátoch EÚ preto je dôležité vedieť pod akým IČ DPH je faktúra vystavená, a ak uvedú na faktúre slovenské IČ DPH tak sa jedná o normálnu "vnútroštátnu" dodávku (§8 alebo §9), na to tá zahraničná registrácia totiž slúži.

Rakúšan registrovaný aj v SR

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.