Zavrieť

Porady

dotácia z ÚP

dobrý deň, som začínajúci živnostník, chcem sa spýtať či dotácia z ÚP má byť zaúčtovaná ako príjem a či si môžem v danom roku kedy mi bola táto dotácia poskytnutá uplatniť paušálnu daň, lebo potom mi to robí aj s mojím platom vyšší príjem, jedná sa o sumu /tej dotácie 60.000,- Sk/ Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Terezap je offline (nepripojený) Terezap

    Terezap
    Príjem z dotácie zaúčtuješ len vo výške výdavkov z nej. Ak si vyčerpala celú dotáciu v roku 2005,tak potom celú. Samozrejme, že paušálne výdavky si môžeš uplatniť aj Ty. O dotácii sa tu toho píše veľa. Ahoj a hľadaj.

    Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

    Marianna01
    Súhlasím s predchádzajúcim príspevkom, len dodám: zaúčt. dotácie v PD - príjem neovpl. ZD - dotácie. Keď si zo 60,000 vyčerpala napr. 30.000, tie preúčtuješ na príjem ovpl. ZD cez interný doklad, alebo cez uzávierkové operácie.

    views je offline (nepripojený) views

    views
    dobri den zajtra mam testy na dotaciiu pomoze niekto ake otazky tam maju byt a ci len vsetko sa len dopisuje alebo kruzkuje??? pomozte poznam nejake tie veci co potrebuje zacinajuci podnikatel ale neviem co urad vyzaduje v tych testoch aby som dostal tu dotaciiiu pomozte ak viete ake otazky priblizne a vcom to spociva vlaastne tie otaky co a ake su tam dikkkkk pomozte????,

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.