Zavrieť

Porady

Daň z príjmu

Prosím vás, ak by ste mi mohli niekto poradiť, v práci, z ktorej ma vyhodili mi teraz dali peniaze za zaúčanie sa (30 eur), ktoré bolo pár dní pred nástupom. Povedali, že nie je možné to dať inak, nechcem byť štátu dlžná daň z prijatia peňazí, ďakujem za všetky odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Janina12 Pozri príspevok
    Prosím vás, ak by ste mi mohli niekto poradiť, v práci, z ktorej ma vyhodili mi teraz dali peniaze za zaúčanie sa (30 eur), ktoré bolo pár dní pred nástupom. Povedali, že nie je možné to dať inak, nechcem byť štátu dlžná daň z prijatia peňazí, ďakujem za všetky odpovede.
    Ide Ti o to, ako zaplatíš daň, alebo? Ak budeš podávať DP, tento príjem pripočítaš k ostatnému,(ak ho nemáš v potvrdeni, ale mala by si ho mať) uplatniš NČ , a celý príjem bude zdanený.

    Janina12 je offline (nepripojený) Janina12

    Janina12
    Ďakujem veľmi pekne, ale nebudem to mať prirátané k výplate ani k príjmu z tej firmy, čiže, môžem povedať niekomu - kto mi bude robiť daňové priznanie, aby tých tridsať eur prirátal k nejakej nezdaniteľnej čiastke? on už bude vedieť, čo to je? ďakujem.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Janina12 Pozri príspevok
    Ďakujem veľmi pekne, ale nebudem to mať prirátané k výplate ani k príjmu z tej firmy, čiže, môžem povedať niekomu - kto mi bude robiť daňové priznanie, aby tých tridsať eur prirátal k nejakej nezdaniteľnej čiastke? on už bude vedieť, čo to je? ďakujem.
    Takže to máš tzv. kešovku- na čierno?

    Janina12 je offline (nepripojený) Janina12

    Janina12
    asi to tak vyzerá..., je možné z toho nejak odviesť daň štátu, alebo nie? ďakujem.

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    Janina12 Pozri príspevok
    asi to tak vyzerá..., je možné z toho nejak odviesť daň štátu, alebo nie? ďakujem.
    môžeš to zahrnúť do ostatných príjmov podľa §8 - ak Ti však prídu na kontrolu a spýtajú sa, čo to je a Ty im povieš toto, čo si sem napísala - myslím, že bývalý zamestnávateľ sa Ti poďakuje....

    Janina12 je offline (nepripojený) Janina12

    Janina12
    čiže to som nemala vziať?.., ale ja som inak krytá?, a platí to aj keď nie som szčo?, ďakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.