Zavrieť

Porady

colny urad

Dobry den, uz mesiac som poslala list na colny urad ze chcem aby mi napisal do povolenia novych dodavatelov... Poslala som ich ale nic mi neprislo...Uz mozem kupit lieh od novych dodavatelov alebo musim cakat na niaky odpoved. Dakujem...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    tera1986 Pozri príspevok
    Dobry den, uz mesiac som poslala list na colny urad ze chcem aby mi napisal do povolenia novych dodavatelov... Poslala som ich ale nic mi neprislo...Uz mozem kupit lieh od novych dodavatelov alebo musim cakat na niaky odpoved. Dakujem...
    Podľa ustanovenia § 54 ods. 7 písm.d) zákona č. 530/2011 Z. z. o spotrebnej dani z alkoholických nápojov osoba, ktorej colný úrad vydal povolenie na predaj (ďalej len "držiteľ povolenia"), je povinná oznámiť každú zmenu skutočností a údajov podľa odseku 3 a odseku 4 písm. a) a odseku 5 colnému úradu do 15 dní odo dňa ich vzniku. Predpokladám, že si už dávnejšie držiteľom povolenia, takže v tomto prípade sa ťa týka iba ustanovenie ods. 4 písm. a), ktoré hovorí, že ide o zoznam dodávateľov spotrebiteľského balenia s uvedením ich identifikačných údajov, zákon tiež v ustanovení ods. 7 písm. d) hovorí, že tak možno urobiť ex post. Mohla si teda nakupovať okamžite a ten list stačilo poslať najneskôr do 15 dní od prvého nákupu od nového dodávateľa. V ustanovení § 54 nie je žiadne ustanovenie, ktoré by ukladalo colníkom potvrdiť toto tvoje oznámenie a vydať ti nové alebo upravené povolenie.

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    Oliwa Pozri príspevok
    Pozri si www.colnasprava.sk.
    Tam je register dodávateľov, ktorým CÚ vydal povolenie na predaj SBL. Od nich môžeš nakupovať. Máš tam aj kontakty na miestne príslušný CÚ - môžeš sa informovať priamo u nich a dopátrať sa s k colníkovi, ktorý má "Tvoje" písmenko na starosti...
    No môže sa tam pozrieť, ale do zoznamu osôb, ktoré majú povolenie na distribúciu, lebo podľa ustanovenia ods. 8 smie držiteľ povolenia nakupovať len od držiteľov povolenia na distribúciu, nie od držiteľov povolenia na predaj!

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    tera1986 Pozri príspevok
    Neviem, niekto mi povedal ze ked chcem napriklad kupit alkohol od novych dodavatelov ktore som nenapisovala do povolenia tak musim ich pisat oznamenie...aby pripisovali tam novych dodavatelov.....
    To je v poriadku a túto povinnosť si si splnila, ako píšeš vo svojom prvom príspevku, tým to pre teba končí.
    A ak ti môžem poradiť, vždy sa drž toho, čo je v legislatíve, tam to máš čierne na bielom a nie toho čo ti kto povedal.

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    tera1986 Pozri príspevok
    DIKY, ale kolko....list som poslala este koncom augusta....
    ten list si im poslala hádam na základe zákona, ktorý Ti ukladá túto povinnosť. V tom zákone máš aj dobu, do ktorej sa Ti colný úrad musí vyjadriť.

    Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

    Oliwa
    Pozri si www.colnasprava.sk.
    Tam je register dodávateľov, ktorým CÚ vydal povolenie na predaj SBL. Od nich môžeš nakupovať. Máš tam aj kontakty na miestne príslušný CÚ - ak chceš, môžeš sa informovať priamo u nich a dopátrať sa s k colníkovi, ktorý má "Tvoje" písmenko na starosti... Ale neviem o tom, že by CÚ mala zo zákona povinnosť niekoho niekomu niekam dopisovať. Dôležité sú tri veci:
    - aby si mala povolenie takýto alkohol predávať
    - aby mal dodávateľ povolenie takýto alkohol distribuovať
    - aby si si viedla evidenciu o alkohole v SBL
    Naposledy upravil Oliwa : 04.10.12 at 13:54

    tera1986 je offline (nepripojený) tera1986

    tera1986
    Neviem, niekto mi povedal ze ked chcem napriklad kupit alkohol od novych dodavatelov ktore som nenapisovala do povolenia tak musim ich pisat oznamenie...aby pripisovali tam novych dodavatelov.....

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    adamfabry Pozri príspevok
    Uz to mate vyriesene? Aku dobu trvalo pripadne vyjadrenie?
    Vyriešené. Žiadne vyjadrenie nepríde.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.