Zavrieť

Porady

Čo to možu byť za hríby?

Tieto hríby som našla na záhrade a neviem podobajú sa mi na bedle ibaže niektoré sú divne sfarbené. Čo myslíte nie je to nejaký jedovatý druh?
IMAG0278.jpg  
IMAG0277.jpg  
IMAG0280.jpg  
1/1
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

tictac7
podľa 1. obrázku by som typovala bedľu, 2. obrázok ma zaskočil.... Má tá huba na stonke aj prstenec? Bedle majú....
tictac7 Pozri príspevok
podľa 1. obrázku by som typovala bedľu, 2. obrázok ma zaskočil.... Má tá huba na stonke aj prstenec? Bedle majú....
no práveže majú aj prstenec :-/

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
Janka Dodeková Pozri príspevok
Tieto hríby som našla na záhrade a neviem podobajú sa mi na bedle ibaže niektoré sú divne sfarbené. Čo myslíte nie je to nejaký jedovatý druh?
Čo to možu byť za hríby?
...kua ...vraždil by som za tieto výrazy ..........že " hríby " .......

HUBY sú to a nie hríby ... aj keď sa tak nárečovo vraví .......Há U Bé Y - vyslabikované ...



Obr. č. 1 - Mne to vychádza na hubu - bedľu červenajúcu ...ale šak pozri na http://www.nahuby.sk/
Obr. č. 2 a 3 - to je niečo iné

Jedovatejšia je len bedlička ostrošupinatá ....
3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
buchač Za to neužitočné si zaslúžiš kombináciu muchotrávky zelenej a HRÍBA satana ...pche
travina Je to pravda, v tomto sme vychodniari spisovnejšíá, hríb je druh huby.
marjankaj A čo je tu jazykové okienko? Ja keď niečomu nerozumiem, tak sa opýtam alebo nechám tak. Načo pindy????
  zbaliť
mareko Je to hnojník, keď je biely tak ho treba zbaštiť, je výborný. Keď začne tmavnúť, tak už je k ničomu.

Čo to možu byť za hríby?

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.