Zavrieť

Porady

súhlas vlastníkov bytu k zavedeniu internetu

mapu mapu

mapu je offline (nepripojený) mapu

Prosím vás o radu. Kúpili sme byt v 70 bytovom dome. Chceme si dať pripojiť internet, ale narazili sme na problém. Dôverník domu nesúhlasí s firmou, ktorá by nám mala internet pripojiť s tým, že v dome sú už iní poskytovatelia služby a máme si ho dať pripojiť tými. Doteraz sme však využívali služby tejto firmy, máme s ňou uzavretú aj zmluvu. Údajne na domovej schôdzi rozhodli /5 dôverníci jednotlivých vchodov v pomere 3 ku 2/, že túto firmu do domu nepustia. Vraj musí byť aspoň 5 záujemcov, aby povolili pripojenie. Obrátila som sa však na majiteľov bytov a získala som nadpolovičnú väčšiu podpisov, ktorí súhlasia s prístupom tohto poskytovateľa služby do domu a niektorí sa dokonca o to už tiež pokúšali, ale bezúspešne. Nikdy ich nebolo 5 naraz. Neviem, či aj napriek nesúhlasu dôverníka, ale so súhlasom nadpolovičnej väčšiny, si môžeme nechať túto prípojku urobiť. Porušíme nejaký predpis, je to protizákonné. Po dom je už optický kábel dovedený.
Usporiadat
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
mapu Pozri príspevok
Prosím vás o radu. Kúpili sme byt v 70 bytovom dome. Chceme si dať pripojiť internet, ale narazili sme na problém. Dôverník domu nesúhlasí s firmou, ktorá by nám mala internet pripojiť s tým, že v dome sú už iní poskytovatelia služby a máme si ho dať pripojiť tými. Doteraz sme však využívali služby tejto firmy, máme s ňou uzavretú aj zmluvu. Údajne na domovej schôdzi rozhodli /5 dôverníci jednotlivých vchodov v pomere 3 ku 2/, že túto firmu do domu nepustia. Vraj musí byť aspoň 5 záujemcov, aby povolili pripojenie. Obrátila som sa však na majiteľov bytov a získala som nadpolovičnú väčšiu podpisov, ktorí súhlasia s prístupom tohto poskytovateľa služby do domu a niektorí sa dokonca o to už tiež pokúšali, ale bezúspešne. Nikdy ich nebolo 5 naraz. Neviem, či aj napriek nesúhlasu dôverníka, ale so súhlasom nadpolovičnej väčšiny, si môžeme nechať túto prípojku urobiť. Porušíme nejaký predpis, je to protizákonné. Po dom je už optický kábel dovedený.
...už len také starosti na moju hlavu ....( som tým zástupcom vlastníkov ....)....

Dôverník nie je na rozhodovanie , alebo schvaľovanie .........
Ak si chcete pripojiť toho svojho poskytovateľa služieb , nuž nevidím problém .......
Predpis rozhodne neporušíte , proste iba zaplatíte prípojku , ktorá bude asi aj drahšia ...ale to je predsa váš problém ...

To by dôverník mohol potom diktovať , že akú firmu si zavoláte na vymaľovanie vlastného bytu ?????
...lebo proste v danom dome sú už stanovené podmienky na poskytovanie takejto služby ...

Ale pýtam sa ...kto Ti kázal pýtať sa , žiadať povolenie ( ??? ) ...či ako to nazvať ...isť za dôverníkom ???

...šak pripojím sa a mám v trubke ........a každého ... žeby aj dôverníka ?.....
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
mapu mapu

mapu je offline (nepripojený) mapu

Nepýtala som sa dôverníka, len mnou kontaktovaná firma mi povedala, že do tohto domu ich nepustia a že si musím vybaviť súhlas, tak neviem kto porušuje predpis, aký dôvod je na nevpustenie do domu.
0 0
premiko premiko

premiko je offline (nepripojený) premiko

presne, chcel by som vidiet ten predpis ci na akom zaklade si osobuje niekto urcovat niekomu v dome aku firmu si najmem ! ... nedajte sa odpalkovat takou hlupostou, to vam budu diktovat ci zakazovat ine firmy, ked si objednate nieco do vlastneho bytu ? ...
0 0
majkii majkii

majkii je offline (nepripojený) majkii

mapu Pozri príspevok
Prosím vás o radu. Kúpili sme byt v 70 bytovom dome. Chceme si dať pripojiť internet, ale narazili sme na problém. Dôverník domu nesúhlasí s firmou, ktorá by nám mala internet pripojiť s tým, že v dome sú už iní poskytovatelia služby a máme si ho dať pripojiť tými. Doteraz sme však využívali služby tejto firmy, máme s ňou uzavretú aj zmluvu. Údajne na domovej schôdzi rozhodli /5 dôverníci jednotlivých vchodov v pomere 3 ku 2/, že túto firmu do domu nepustia. Vraj musí byť aspoň 5 záujemcov, aby povolili pripojenie. Obrátila som sa však na majiteľov bytov a získala som nadpolovičnú väčšiu podpisov, ktorí súhlasia s prístupom tohto poskytovateľa služby do domu a niektorí sa dokonca o to už tiež pokúšali, ale bezúspešne. Nikdy ich nebolo 5 naraz. Neviem, či aj napriek nesúhlasu dôverníka, ale so súhlasom nadpolovičnej väčšiny, si môžeme nechať túto prípojku urobiť. Porušíme nejaký predpis, je to protizákonné. Po dom je už optický kábel dovedený.
Napíš ako sa chceš pripojiť, či pevnou sieťou alebo WiFi alebo mobilným internetom, optikou , DSL.
Píšeš, že domovníci sa rozhodli na akejsi domovej schôdzi - skôr išlo o nejaký výbor samosprávy alebo niečo podobné ako prežitok družstevnej správy takto rozhodnutie domovníkov nemá žiadnu váhu rovnako ako aj "divoké" zbieranie podpisov po bytoch. Jednou z možností je zúčastniť sa schôdze vlastníkov a podať návrh na zriadenie prípojky (ak ide o káblovú alebo optickú) a ak vlastníci budú súhlasiť nebude problém. Otázka je, či sa ti chce čakať na zvolanie schôdze spravidla sa koná 1x za rok, alebo môžeš prehovoriť štvrtinu vlastníkov aby správca zvolal schôdzu skôr a tam aby sa rozhodlo o veci. Ďalšou možnosťou je písomné hlasovanie, ktoré riadne vyhlasi správca alebo predseda alebo zástupca vlastníkov, Aby bolo písomné hlasovanie platné musí rozhodnúť nadpolovičná väčšina všetkých vlastníkov.
U nás to prebieahalo takto aj v prípade optiky orange a t-comu ako aj jedného lokálneho poskytovateľa. UPC sme v dome mali zakáblovné ešte pred mojim príchodom do domu.

Ja zastávam názor, že ak je viac poskytovateľov internetu, tv alebo iných služieb, tým majú vlastníci väčšiu možnosť výberu. Na druhú stranu ak je v dome 4 -5 kvalitných poskytovateľov nemá zmysel a nieje ani účelné ťahať ďalšieho, ktorý už tie služby nemôže kvalitatívne posunúť dopredu.
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
majkii Pozri príspevok
Napíš ako sa chceš pripojiť, či pevnou sieťou alebo WiFi alebo mobilným internetom, optikou , DSL.

Ja zastávam názor,
...WiFI ....mobilný internet ??????.....sorry , ale to je čo za konina ??????????

Predsa mobilným sa pripojím ešte aj na Skalnatom Plese .....

Ja zastávam ešte aj iný názor .
Som u jedného poskytovateľa od jeho vzniku a s tým súvisia aj nejaké výhody ...a nie nezanedbanteľné ...či už finančné , alebo rýchlostné ...
Takže to by som sa malkvôli nejakému dôverníkovi týchto výhod vzdať ???
Alebo po celom baráku behať a doprosovať sa ???
Nuž ... v mojom prípade by nehrozilo ....

Nepýtala som sa dôverníka, len mnou kontaktovaná firma mi povedala, že do tohto domu ich nepustia a že si musím vybaviť súhlas, tak neviem kto porušuje predpis, aký dôvod je na nevpustenie do domu.
...he .....predsa pustím JA ( TY )......

.......fujtajbl ......bohové pomery máte v tom baráku ...........
0 0
mapu mapu

mapu je offline (nepripojený) mapu

Jedná sa o vysokorýchlostný optický internet a neviem prečo mám prejsť k inému poskytovateľovi služby, ked podľa názorov aj iných majiteľov bytov v tomto dome je tento v našom meste najlepší. Chceli si ho tiež dať pripojiť,ale im to tiež nebolo umožnené ako nám. Neviem, či mám pravdu, ale zdá sa mi to ako nejaké uprednostňovanie a nepustenie konkurencie. A nerada sa vzdávam, preto hľadám odpovede aj tu. Okrem toho mám s nimi podpísanú zmluvu na 2 roky, prečo by som mala platiť nejakú pokutu len kvôli tomu, že niekto podporuje len tých ktorí vyhovujú jemu.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

mapu
Prosím vás o radu. Kúpili sme byt v 70 bytovom dome. Chceme si dať pripojiť internet, ale narazili sme na problém. Dôverník domu nesúhlasí s firmou dôverník nie je majiteľom bytovky, nech drží zobák, ktorá by nám mala internet pripojiť s tým, že v dome sú už iní poskytovatelia služby a máme si ho dať pripojiť tými on nemá čo rozhodovať za teba a určovať svoje podmienky. Doteraz sme však využívali služby tejto firmy, máme s ňou uzavretú aj zmluvu. Údajne na domovej schôdzi rozhodli /5 dôverníci jednotlivých vchodov v pomere 3 ku 2/, že túto firmu do domu nepustia dôverníci nech sa každý stará o vlastný vchod a nech sa nevŕta do iných vchodov. Vraj musí byť aspoň 5 záujemcov, aby povolili pripojenie somarina - ak toto majú niekde schválené, tak osvojim debilným slintom obmedzujú tvoje vlastnícke práva. Obrátila som sa však na majiteľov bytov a získala som nadpolovičnú väčšiu podpisov, ktorí súhlasia s prístupom tohto poskytovateľa služby do domu a niektorí sa dokonca o to už tiež pokúšali, ale bezúspešne. Nikdy ich nebolo 5 naraz. Neviem, či aj napriek nesúhlasu dôverníka, ale so súhlasom nadpolovičnej väčšiny, si môžeme nechať túto prípojku urobiť. Porušíme nejaký predpis, je to protizákonné NIE JE. Po dom je už optický kábel dovedený.
A aby bolo jasné - dôverník môže byť, ale aj nemusí byť - zvolá sa schôdza a dôverník dodôveroval. On je zástupcom všetkých majiteľov/nájomníkov pri jednaniach - nie je ich pánom a drábom.
Dajte mu to najavo - on je len dosadený do tejto funkcie a môže byť zosadený.
0 0
felix1 felix1

felix1 je offline (nepripojený) felix1

ja
Skus preverit preco nemaju zaujem pustit do domu dalsieho poskytovatela sluzby. Ak maju skusenosti s UPC ( tahaju listy po chodbach ako v mastali a ani ich nenapadne tahat kable v stupacke + prevrtavat sa odtial do bytov ) ani sa in necudujem ... Daj vediet ci ti tento poskytovatel ponukne pripojenie az do bytu tak, aby to nebolo v liste po stene v spolocnych priestoroch.
0 0
premiko premiko

premiko je offline (nepripojený) premiko

sak samozrejme, co to tu riesis, dohodni termin, pustis si ich sama ...
0 0
mapu mapu

mapu je offline (nepripojený) mapu

Problém je v tom, že je treba potiahnuť kábel cez panel /navrtať/ do paneláka a firma bez súhlasu majitela alebo dôverníka má obavy to urobiť, vyhrážali sa im nepovoleným poškodením cudzieho majetku. "Keď chce niekto psa biť, palicu si nájde". Aby pritom nezbúrali náhodou panelák. To má niekto problémy.
0 0
premiko premiko

premiko je offline (nepripojený) premiko

felix1 Pozri príspevok
Skus preverit preco nemaju zaujem pustit do domu dalsieho poskytovatela sluzby. Ak maju skusenosti s UPC ( tahaju listy po chodbach ako v mastali a ani ich nenapadne tahat kable v stupacke + prevrtavat sa odtial do bytov ) ani sa in necudujem ... Daj vediet ci ti tento poskytovatel ponukne pripojenie az do bytu tak, aby to nebolo v liste po stene v spolocnych priestoroch.
jasne a povolenie viest v stupacke maju? od koho? ... aby sa tam dostali a tahali kable, mnohokrat porusia blomby pri zakrytovani kabelaze k elektromerom, potom nech sa niektori necuduju, ked om pride mastna pokuta z elektrarni za porusenie blomby, to ze vsak tahali kable ti je vtedy a prd ...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
mapu Pozri príspevok
Okrem toho mám s nimi podpísanú zmluvu na 2 roky, prečo by som mala platiť nejakú pokutu len kvôli tomu, že niekto podporuje len tých ktorí vyhovujú jemu.
BINGO .....
1 0
majkii majkii

majkii je offline (nepripojený) majkii

buchač Pozri príspevok
...WiFI ....mobilný internet ??????.....sorry , ale to je čo za konina ??????????

...........
Tak k tej WiFi konkrétna skúsenosť z nášho baráku, poskytovateľ (dvaja vyčuraní chalanici) bez akéhokoľvek súhlasu navrtali do strojovne výťahu diery nahodili anténu WiFispot pre pol sídliska, elektrinu napichli do našej rozvodne a jednému vlastníkovy, ktorý mal "výhody" takto zaviedli internet. Tak som zamkol prístup na strechu, dal som odpojiť čieny odber el. z našej rozvodne, do hodinky mi volali, že mám okamžite sprístupniť strechu rozumej ich majetok a že oni na to majú nárok lebo ide o verejno prspešné zariadenie a telekomunikačný zákon imumožňuje vstupovať na cudzienehnuteľnosti a podobné drísty. A vyhrážky že im vzniká škoda lebo ich klienti nemajú internet a môžu odstúpiť od zmluvy a že ja im budem musieť škodu zaplatiť . No nasmial som sa, zavolal som plicajtov, že nám neznáme osby spôsobili škodu, že námdsojovnztká cez vyvŕtané diery, že bola na našej streche zriadená čierna stavba a že niekto zriadil čierny odber elektriny. Na najbližšej schôdzi sam schválil odstránenie čierne svby - a zákaz vstupu pracovníkom tej firmy na náš majetok
3 0
felix1 felix1

felix1 je offline (nepripojený) felix1

ja
Nepovazujem tento postup ako najlepsi pre noveho vlastnika. Na taketo riesenie je cas aj o tyzden ked sa odpovede nedocka alebo ked bude nezmyselna. Predseda nemusi byt jediny komu dalsie vrtanie na chdbe vadi. Nedavam mu za pravdu !!! len sa snazim pochopit aj druhu stranu
0 0
felix1 felix1

felix1 je offline (nepripojený) felix1

ja
premiko Pozri príspevok
jasne a povolenie viest v stupacke maju? od koho? ... aby sa tam dostali a tahali kable, mnohokrat porusia blomby pri zakrytovani kabelaze k elektromerom, potom nech sa niektori necuduju, ked om pride mastna pokuta z elektrarni za porusenie blomby, to ze vsak tahali kable ti je vtedy a prd ...
Nech si povolenia vybavia, rovnako ako elektromer ak bude potrebne zariadenie pripojit na siet. Preco ma 69 bytov platit elektrinu pre dalsie pripojenie. A plomby ? Vsetko ma svoj postup, ale ta partizancina ked si taha kazdy co chce a kde chce po chdbach domov je minimalne na zamyslenie. Sam nema pravo nieco zamietnut, ale ani odsuhlasit, dorieste si to na schodzi domu.
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

mapu Pozri príspevok
Problém je v tom, že je treba potiahnuť kábel cez panel /navrtať/ do paneláka a firma bez súhlasu majitela alebo dôverníka má obavy to urobiť, vyhrážali sa im nepovoleným poškodením cudzieho majetku. "Keď chce niekto psa biť, palicu si nájde". Aby pritom nezbúrali náhodou panelák. To má niekto problémy.
Sama si definovala problem ,, firma ma obavy vrtat do panelov bez suhlasu vlastnikov bytov ,, a to je dobre, ze ma taky respekt. Naco by nam potom bol zakon o vlastnictve bytov, keby si, kde aka firma vrtala po bytovom dome bez toho aby vlastnici aspon nadpolovicne s tym suhlasili.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

mapu Pozri príspevok
Nepýtala som sa dôverníka, len mnou kontaktovaná firma mi povedala, že do tohto domu ich nepustia a že si musím vybaviť súhlas, tak neviem kto porušuje predpis, aký dôvod je na nevpustenie do domu.
Treba si uvedomiť, že bytový dom nie je len tvoj, ale aj ďalších X vlastníkov. Preto je úplne v poriadku, že vlastníci rozhodujú o tom, kto im bude v dome ťahať akési káble. Aj v našom dome sme rozhodovali o tom, ktorým poskytovateľom dovolíme natiahnuť internet a televíziu do domu. Máme tu 4 poskytovateľov internetu a TV a zatiaľ to vlastníkom stačí. ZAtiaľ nikto neprišiel, že by chcel zaviesť káble iného providera.

Rohodovalo sa o tom na schôdzi vlastníkov nadpolovičnou väčšinou prítomných (keďže viac, ako polovica vlastníkov na schôdzu nikdy nepríde).

Ak je vás viac vlastníkov, ktorí máte záujem o vpustenie toho poskytovateľa, treba tento bod navrhnúť na najbližšej schôdzi a dať odhlasovať vlastníkmi. Ak to odhlasujú vlastníci, domoví dôverníci sa musia hlasovaniu prispôsobiť. U nás skôr naopak - návrh na odhlasovanie dal výbor vlastníkov.
4 0
luja5 luja5

luja5 je offline (nepripojený) luja5

Súhlasím s Chobotom. V našom dome sme tiež odsúhlasili, že v spoločných častiach domu prevádzkovateľ natiahne káble s tým, že natiahnutie káblov, aj ďalšie prípadné súvisiace udržiavacie náklady v dome si hradí prevádzkovateľ sám. Bolo to prijaté uznesením na schôdzi vlastníkov ako podklad pre správcu nášho domu, ktorý uzavrel s prevádzkovateľom príslušnú zmluvu. Záujemcovia prípojky do bytu si to potom už zabezpečovali s prevádzkovateľom sami a na vlastné náklady.
0 0
mapu mapu

mapu je offline (nepripojený) mapu

Na najbližšej schôdzi vlastníkov môžem žiadať o rok. A navrhovať zvolanie schôdze, to je tiež na dlhé lakte. Viac vlastníkov záujemcov naraz nikdy nebude, pretože kolko bytov sa naraz predá v jednom dome. Netrúfam si odhadnúť, či do roka 5 sa vôbec v dnešnej situácii predá v jednom 70 bytovom dome. A ked dnes má záujem jeden vlatník o pol roka druhý, tak nikto nebude na nikoho čakať a musí sa rozhodnúť, ak potrebuje internet, pre jedného z tých, čo sú v ponuke. Takže super demokracia, také vlastníctvo mi je na prd, ked pomaly niekto za mna rozhoduje aj o tom, čo si môžem dať do hrnca.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

mapu Pozri príspevok
Na najbližšej schôdzi vlastníkov môžem žiadať o rok. A navrhovať zvolanie schôdze, to je tiež na dlhé lakte. Viac vlastníkov záujemcov naraz nikdy nebude, pretože kolko bytov sa naraz predá v jednom dome. Netrúfam si odhadnúť, či do roka 5 sa vôbec v dnešnej situácii predá v jednom 70 bytovom dome. A ked dnes má záujem jeden vlatník o pol roka druhý, tak nikto nebude na nikoho čakať a musí sa rozhodnúť, ak potrebuje internet, pre jedného z tých, čo sú v ponuke. Takže super demokracia, také vlastníctvo mi je na prd, ked pomaly niekto za mna rozhoduje aj o tom, čo si môžem dať do hrnca.
Ty si lej jeden vlastník zo 70-tich. Takže to, čo chceš ty, nie je podstatné pre ostatných. Keď si ostatní vedia vybrať z ponuky, čo máte v dome, tak to bude asi dosť. Prečo si uzurpuješ niečo, čo je len pre teba dôležité. Predstav si, že by každý (alebo každý druhý) chcel iného poskytovateľa. Potom by ste mali v dome natiahnutých 35 káblov a vaša chodba by vyzerala ako jedna veľká rozvodová skriňa.

Ty si si dobrovoľne vybral takúto formu vlastníctva, keď si si kúpil byt v bytovom dome. Musel si predsa vedieť, že za teba bude rozhodovať ešte ďalších 69 vlastníkov, že nebudeš pánom domu. Ak si chcel, aby si sa rozhodoval len sám, mal si si kúpiť rodinný dom. V bytovom dome si dobrovoľne vstúpil do zväzku s ostatnými vlastníkmi - teda musíš sa prispôsobiť. To je ako keby si sa oženil a potom by si sa sťažoval, že ťa manželka nepustí každý večer na pivo s kamarátmi.
Naposledy upravil Chobot : 06.10.12 at 00:18
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať