Zavrieť

Porady

Opravný výkaz o majetku a záväzkoch

Zdravím poraďákov. Som na Porade nová a mám problém. Jedná sa o účtovanie leasingu /auto/ - jednoduché účtovníctvo z roku 2004. Ja som predmet leasingu nedala do výkazu o majetku a záväzkoch. Ako to mám napraviť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    monspa je offline (nepripojený) monspa

    monspa
    Takže stačí, ak vo výkaze navýšim majetok o istinu a zvýšim záväzky detto? Lenže ja som to robila všetko zle, pretože som účtovala nákup auta ako VNZD, takisto aj prvú splátku a na konci roka som urobila ID s tým, že som vypočítala nájomné za auto starým spôsobom. To znamená, že som nedala do nákladov ani DPH z akontácie. To by som však radšej vyriešila "prehodením" niektorých výdavkov z PR na VNZD, aby mi to sadlo, tým pádom nemusím podať opravné DP za rok 2004? Nerada by som menila daň aj odvody.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Ja by som to pekne celé opravila . Do majetku musíš dať zostatkovú cenu podľa karty majetku, pretože si predmet leasingu pri jeho prevzatí mala zaradiť do majetku, vystaviť kartu majetku a na konci roka vypočítať odpis ( podľa § 26 ods.8 ZoDP tzv. časový). Do nákladov patrí DPH zo všetkých splátok, nielen z akontácie, ďalej finančný náklad ( úrok). Neviem aká bola výška akontácie, ale mne sa to javí, že daňová povinnosť by išla smerom dole. Neboj sa chyby po sebe opravovať, však je možnosť podať dodatočné priznanie.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Johanka
    Ja by som to pekne celé opravila . Do majetku musíš dať zostatkovú cenu podľa karty majetku, pretože si predmet leasingu pri jeho prevzatí mala zaradiť do majetku, vystaviť kartu majetku a na konci roka vypočítať odpis ( podľa § 26 ods.8 ZoDP tzv. časový). Do nákladov patrí DPH zo všetkých splátok, nielen z akontácie, ďalej finančný náklad ( úrok). Neviem aká bola výška akontácie, ale mne sa to javí, že daňová povinnosť by išla smerom dole. Neboj sa chyby po sebe opravovať, však je možnosť podať dodatočné priznanie.
    Súhlasím so všetkým s Johankou, len škoda, že si prišla o DPH, nakoľko si si ho neuznala, a mám pocit, že za rok 2004 už nemôžeš podať dodatočné DP DPH, to je možné len 12 mesiacov spätne. Takže si o DPH z akontácie prišla, škoda.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Myslím, že podľa zadania ide o osobné auto, teda bez nároku na odpočet DPH. Ona to aj tak napísala, že nedala do nákladov DPH z akontácie.

    Opravný výkaz o majetku a záväzkoch

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.