Zavrieť

Porady

prechod z HT 110 na starý liatinový kanálizaciu

Dobrý deň. Robím kúpelňu na poschodí a chcem napojiť plastovu kanalizacnu ruru HT 110 na staru liatinovu kanalizacnu ruru s vnutornym priemerom cca 9,5cm. Nema niekto náhodou obrázok, príp. radu ako a čím toto napojenie to realizovať? Ďakujem.
Naposledy upravil Dav : 11.10.12 at 07:47
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    georgo25 je offline (nepripojený) georgo25

    georgo25
    Dobry den.
    Na prechod medzi liatinou a pvc existuju prechodove tvarovky. Takmer kazdy vyrobca ich ma v sortimente. Skuste neakeho kontaktovat urcite Vam radi poradia.

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    v katalógu Pipe-life to je, je ta GA-Set tesnenie, tenká membrána sa nasúva na koniec vkladanej rúry alebo odbočky, povyše nej ide tesnenie kruhového prierezu, ktoré sa natlačí do liatinového hrdla popri polypropyléne ako upchávka.

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    georgo25 Pozri príspevok
    Dobry den.
    Na prechod medzi liatinou a pvc existuju prechodove tvarovky. Takmer kazdy vyrobca ich ma v sortimente. Skuste neakeho kontaktovat urcite Vam radi poradia.
    Súhlas, stačí zbehnúť do prvého obchodu s vodoinštalačným materiálom. Prípadne si prejdi katalóg na www.pipelife.sk

    slavonix je offline (nepripojený) slavonix

    slavonix
    to je ale vsetko len redukcia z mensej HT rury do vacsej liatinovej...ja mam vsak opacny problem... HT rura priemeru 110 do liatinovej priemeru 95

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    slavonix Pozri príspevok
    to je ale vsetko len redukcia z mensej HT rury do vacsej liatinovej...ja mam vsak opacny problem... HT rura priemeru 110 do liatinovej priemeru 95
    Ak máš priestor, tak zredukuj HT a potom dáš prechod...

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    takáto redukcia asi ani nie je a nie je to šťastné riešenie, treba vyhodiť tú tenšiu liatinu až po 110 priemer, ak sa nedá ešte by sa ako redukcia dala použiť pripojovacia rúra na misu od Geberitu a utesniť neutrálnym silikónom...

    prechod z HT 110 na starý liatinový kanálizaciu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.