Zavrieť

Porady

Účtovanie skladu

Dobrý den prajem, chcela by som sa opytat ako mam účtovat : Klient ma autoservis dostane zakazku na opravu auta, pozhana si nahladne diely bez dodacieho listu - dostane ich v podstate ne zálohu ale bez dokladu bez zalohovej fa napríklad 10.1. on auto opraví urobi fakturu s datumom dodania 15.2. a doklad o nákupe tovaru je až k 17.2. k akemu dátumu mam učtovat príjemky a výdajku tovaru zo skladu ? dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Jedinečná ako každí.. účtovníčka_prešov
    podľa mňa by ste mali robiť príjem tovaru na komis t.j. príjme sa vtedy ako bol doručený, zaplatí sa a vystaví sa daňový doklad až pri výdaji tovaru.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    17.2.-príjem, 18.2. výdaj
    prípadne smernica, že ND použité priamo na opravu auta sa účtujú do nákladov bez účtovania na sklad.
    Klient nech si robí pomocnú evidenciu mimo účtovníctva, a tam si poznačí napr. ŠPZ auta a spíše ND, ktoré pozháňal s dátumom10.1. /jedna "skladová" karta, resp. karta zakazníka.
    Po vyfakturovaní na tento dokument napíše č. faktúry a dokument založí medzi obchodné prípady.............

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.