Zavrieť

Porady

klinicke štúdie a DPH v rámci EU

Sro, ktorá vykonáva zdravotníckú starostlivosť uzavrela zmluvu s Clinicou v Irsku, ktorá sa zaoberá skúšaním liečiv. Takže Sro v SR robí klinické skúšania ( v rámci svojej súkromnej praxe na svojich pacientoch) a na základe toho sa fakturovali výsledky klinickej štúdie do Irska.
Keď som pozerala do zákona o DPH tak v §29 služby zdravotnej starostlivosti,ako aj určité analýzy vykonávané súkromnoprávnym subjektom, ktorých predmetom je preventívne vyšetrovanie a pozorovanie pacientov je oslobodené od DPH na území SR, ale neviem či to oslobodenie je aj Irsku.
Je zaujímavé,že v tejto zmluve je síce úplná adresa Cliniky v Irsku, ale nemá tam žiadne DIC, ICO.

Ja túto Sro, ktorá vykonáva súkromnú lekársku prax som zareigstrovala na DPH podľa §7a.
Ale čo mám ďalej urobiť aby to všetko bolo správne. Keby som chcela poslať súhrnný výkaz tak potrebujem IČ DPH Clinicky v Irsku?????? A čo v tom prípade, keď Iri nebudú plátcami DPH? Alebo ako mám zistiť či táto činnost v Irsku je oslobodená od DPH.
Naposledy upravil koalko : 10.10.12 at 09:28
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    klinicke štúdie a DPH v rámci EU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.