Zavrieť

Porady

ako začať?

Dobrý deň, tento rok som skončila strednú školu, hotelovú akadémiu. Chcela by somsa v živote v venovať účtovníctvu, no na výšku ma nevzali. V škole som bola v účtovníctve vždy najlepšia, no nstačí to na to aby som mala odvahu účtovať, mám pár známych ktorých si môžem pýtať rady, no skôr to skúšam tu na PORADE myslíte, že je môžné sa naučiť účtovať aj sama? aké knihy a čo si mám kúpiť, čo mám robiť, poraddťe, prosím
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    A pre mňa večne živá téma, geniálne podaná, pre pochopenie PÚ fakt sedliackym rozumom je tu http://www.porada.sk/t8703-svokrina-...a+kuchy%C5%88a

    Pozdravujem ŤA ayya, Tvoja téma mala od jej založenia presne
    Videní: 246,037

    kn-alka je teraz online kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Kto ti to neodporúčal? Hneď v príspevku č.2 ti to navrhovali. Neodporúčali ti začať robiť účtovníctvo SAMA.

    ninocka55 je offline (nepripojený) ninocka55

    ninocka55
    učiť sa sama je ťažké, ale dá sa to. Najlepšie je spojiť učenie s praxou. Skús si pohľadať prácu, prípadne brigádu ako pomocná účtovníčka.

    adinkaaa je offline (nepripojený) adinkaaa

    adinkaaa
    danushka, ďakujem za odporúčanie, čítala som ďalej aj keď som vedela odpovedať na otázku aktív a pasív, no prestalo ma to baviť, niežeby to bolo nezaujímavo napísané ale vedela som to čo sa týka tooho akonzačať, skôr by ma zaujímalo aj to ako začnem učtovníctvo vo firme, ako ho založiť, akú dokumnetáciu,a to všetko viesť, v praxi viem že aktíva a pasíva sa musia rovnať, počiatočnú sústavu, konečnú sústavu, odpisy a atď ...prípadne, ak začnem robiť učtovníctvo viacerým malým firmam, príp, živnostníkom, či potrebujem k tomu živnosť, na začiatku to nevykryje ani náklady predsa...

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    Citujem:
    ak začnem robiť učtovníctvo viacerým malým firmam, príp, živnostníkom, či potrebujem k tomu živnosť, na začiatku to nevykryje ani náklady predsa

    Fakt chceš robiť účto??

    adinkaaa je offline (nepripojený) adinkaaa

    adinkaaa
    fajn uznávam, blbá otázka ano chcem.... spojila som sa s profesorom bývalým, on robí účto viacerým firmám, tak to je dobrý začiatok si myslím

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    Aj tak, bez praxe v nejakej firme ako pomocná účtovníčka by som osobne do toho nešla..

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    adinkaaa Pozri príspevok
    danushka, ďakujem za odporúčanie, čítala som ďalej aj keď som vedela odpovedať na otázku aktív a pasív, no prestalo ma to baviť, niežeby to bolo nezaujímavo napísané ale vedela som to čo sa týka tooho akonzačať, skôr by ma zaujímalo aj to ako začnem učtovníctvo vo firme, ako ho založiť, akú dokumnetáciu,a to všetko viesť, v praxi viem že aktíva a pasíva sa musia rovnať, počiatočnú sústavu, konečnú sústavu, odpisy a atď ...prípadne, ak začnem robiť učtovníctvo viacerým malým firmam, príp, živnostníkom, či potrebujem k tomu živnosť, na začiatku to nevykryje ani náklady predsa...
    andinkaaa, možno je chyba, že si si to nečítala ďalej, účtovnícka pokora a rešpekt je v ostrieľaných účtovníkoch, čo sa živia touto prácou aj tri decénie... dokonca som si v tej téme všimla raz, ako jeden vysokoškolák s pár semestrami ekonómie pokorne priznal, že ani profesor, čo im prednášal tak polopate, nedokázal vysvetliť veci, ktoré sa zdajú byť zdanlivo jednoduché...

    Ale aj Porada je úžasná na učenie. Podvojné účtovníctvo je nielen o šibeničkách, ale aj o nekonečných zákonoch a priamych, nepriamych daniach, o mzdách, personalistike, Zákonníku práce atď, striehnutí na rôzne zmeny, zvládaní agendy a zákonov zdravotných poisťovní, sociálej poisťovne...och ani to neporátaš .
    Ak máš možnosť začať ako pomocná účtovníčka a chuť neustále sa vzdelávať, čeliť časovému tlaku, niesť na svojich pleciach veľkú zodpovednosť, nedovoliť si ani žlčníkovú koliku v čase DPH výkazov, rôznych podaní pre daňový úrad a ďaľšie inštitúcie - tak sa pusť do toho, ale bez praxe ako učeň účtovník prácu nezvládneš. Každá chyba v účtovníctve sa rovná pokute a penálom a že to nie je málo, to by Ti tu mnohí potvrdili.
    Naposledy upravil danushka : 15.10.12 at 18:37 Dôvod: oprava chyby

    adinkaaa je offline (nepripojený) adinkaaa

    adinkaaa
    ďakujem za rady, ale ja idem ako pomocný účtovník k profsorovi ktorý ma učil celú strednú, mali sme veľmi dobrý vzťah, vie čo môže odomňa očakávať a čo mi môže dať robit... a čo sa týka tej raxe ako inak ju mám potom získať?

    adinkaaa je offline (nepripojený) adinkaaa

    adinkaaa
    Aj tak, bez praxe v nejakej firme ako pomocná účtovníčka by som osobne do toho nešla.. napísala ewita

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    adinkaaa Pozri príspevok
    Aj tak, bez praxe v nejakej firme ako pomocná účtovníčka by som osobne do toho nešla.. napísala ewita
    a hneď v druhom príspevku bolo
    ninocka55
    MemberČlenom od13.11.07MiestoBratislavaPríspevky44Súhlasov:
    14pochváliť

    Re: ako začať?

    učiť sa sama je ťažké, ale dá sa to. Najlepšie je spojiť učenie s praxou. Skús si pohľadať prácu, prípadne brigádu ako pomocná účtovníčka.


    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.