Zavrieť

Porady

Žiadosť o vrátenie preplatku

Milí poradáci, chcela by som sa Vás spýtať, či existuje nejaké tlačivo na vrátenie preplatku na dani z príjmov PO, ak nie, mohli by ste mi poradiť ako by tá žiadosť mala asi vyzerať a čo by mala obsahovať? Ďakujem vopred. Ešte aby som to upresnila, máme preplatok na dani z príjmov PO za rok 2005 a chceli by sme daňový úrad požiadať o jeho vrátenie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    gjana
    Milí poradáci, chcela by som sa Vás spýtať, či existuje nejaké tlačivo na vrátenie preplatku na dani z príjmov PO, ak nie, mohli by ste mi poradiť ako by tá žiadosť mala asi vyzerať a čo by mala obsahovať? Ďakujem vopred. Ešte aby som to upresnila, máme preplatok na dani z príjmov PO za rok 2005 a chceli by sme daňový úrad požiadať o jeho vrátenie.
    Ja osobne neviem o žiadnom tlačive. Písala som normálnu žiadosť: V zmysle § 63 ods. 4 zákona o správe daní a poplatkov. č. 511/1992 Z.z. v znení neskorších predpisov a na základe podaného DP za rok 2005 Vás žiadame o vrátenie preplatku v hodnote..........SK na náš účet. č..........

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    evina
    Ja osobne neviem o žiadnom tlačive. Písala som normálnu žiadosť: V zmysle § 63 ods. 4 zákona o správe daní a poplatkov. č. 511/1992 Z.z. v znení neskorších predpisov a na základe podaného DP za rok 2005 Vás žiadame o vrátenie preplatku v hodnote..........SK na náš účet. č..........
    a ja ešte pridávam
    "za skoré vybavenie žiadosti vopred ďakujem."

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    gjana
    Milí poradáci, chcela by som sa Vás spýtať, či existuje nejaké tlačivo na vrátenie preplatku na dani z príjmov PO, ak nie, mohli by ste mi poradiť ako by tá žiadosť mala asi vyzerať a čo by mala obsahovať? Ďakujem vopred. Ešte aby som to upresnila, máme preplatok na dani z príjmov PO za rok 2005 a chceli by sme daňový úrad požiadať o jeho vrátenie.
    V novom tlačive daňového priznania FO typu "A" je to v XI. oddieli - ŽIADOSŤ O VRÁTENIE PREPLATKU" . A v "B" je to XV. oddiel.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Braňo
    a ja ešte pridávam
    "za skoré vybavenie žiadosti vopred ďakujem."
    Oni majú však aj skoré vybavenie žiadosti ošetrené zákonom
    "správca dane vráti preplatok do jedného mesiaca od doručenia žiadosti o jeho vrátenie"

    Ešte nikdy nevyhoveli mojej žiadosti skôr.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Zita4
    V novom tlačive daňového priznania FO typu "A" je to v XI. oddieli - ŽIADOSŤ O VRÁTENIE PREPLATKU"
    Hovoríme o PO. .

    Palino je offline (nepripojený) Palino

    Palino
    gjana
    Milí poradáci, chcela by som sa Vás spýtať, či existuje nejaké tlačivo na vrátenie preplatku na dani z príjmov PO, ak nie, mohli by ste mi poradiť ako by tá žiadosť mala asi vyzerať a čo by mala obsahovať? Ďakujem vopred. Ešte aby som to upresnila, máme preplatok na dani z príjmov PO za rok 2005 a chceli by sme daňový úrad požiadať o jeho vrátenie.
    My posielame takéto texty:

    Vec: Žiadosť o vrátenie preplatku dane z príjmov právnických osôb za rok 2005
    Obraciame sa na Vás so žiadosťou o vrátenie preplatku dane z príjmov právnických osôb za rok 2005 vo výške xxxxxxxxxx,-- Sk, ktorý vyplynul z daňového priznania k dani z príjmov právnických osôb za r. 2005.
    Za porozumenie vopred ďakujeme a ostávame s pozdravom

    allimpex je offline (nepripojený) allimpex

    allimpex
    Ahojte,
    ako perličku: minulý rok moja mama musela zaplatit nedolatok dani 3 Sk cez banku, alebo cez poštu, lebo hotovosť na DÚ odmietli. :-))
    Ja mám tento rok preplatok dane 87 sk.
    Mám túto smiešnu sumu žiadať? Alebo existuje neaký predpis o nekom "finančnom strope" ?
    Ďakujem za radu.
    Zuzana

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    allimpex
    Ahojte,
    ako perličku: minulý rok moja mama musela zaplatit nedolatok dani 3 Sk cez banku, alebo cez poštu, lebo hotovosť na DÚ odmietli. :-))
    Ja mám tento rok preplatok dane 87 sk.
    Mám túto smiešnu sumu žiadať? Alebo existuje neaký predpis o nekom "finančnom strope" ?
    Ďakujem za radu.
    Zuzana
    Keď DÚ požaduje 3.- Sk, tak potom prečo nežiadať aj 87.-?

    allimpex je offline (nepripojený) allimpex

    allimpex
    Tiež si myslím, nakoniec, veď sa nič nestane, keď to tam zaškrtnem a nechám sa prekvapiť. :p

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Tweety
    Keď DÚ požaduje 3.- Sk, tak potom prečo nežiadať aj 87.-?
    § 63 zákona o správe daní a poplatkov č. 511/1992 v znení neskorších predpisov, ods. 4:

    (4) Ak nemožno preplatok použiť podľa odsekov 2 a 3, (čo je úhrada splatného preddavku, prípadne úhrada nedoplatku na inej dani/ správca dane na žiadosť daňového subjektu tento preplatok vráti, ak je väčší ako 100 Sk.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.