Zavrieť

Porady

výkaz do SP?

napriek snahe sa mi nepodarilo nájsť v starších témach odpoveď na moju otázku: živnostníčka má iba jedného zamestnanca na DOVP --- musí posielat do SP nulové mes. výkazy aj za mesiace kedy zamestnanec nemal mzdu?
Dakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Yvvetta je offline (nepripojený) Yvvetta

    ťažko pracujúca účtovníčka Yvvetta
    Nám bolo povedané, že musíme podať s nulovými hodnotami.
    Napíšem rodné číslo a do VZ dám nuly. Potom aj celkový výkaz je nula

    bendži je offline (nepripojený) bendži

    bendži
    Tiež sa chcem opýtať na vašu skúsenosť s výkazmi do SP. Pracovníčka v SP mi už minulý mesiac povedala, že keď posielame výkazy elektronicky, tak jej nemám nosiť tú prvý stranu vytlačenú, že ona si to vytlačí sama. Prišiel ďalší mesiac a trochu váham, čo spraviť...

    pingino je offline (nepripojený) pingino

    pingino
    bendži
    Tiež sa chcem opýtať na vašu skúsenosť s výkazmi do SP. Pracovníčka v SP mi už minulý mesiac povedala, že keď posielame výkazy elektronicky, tak jej nemám nosiť tú prvý stranu vytlačenú, že ona si to vytlačí sama. Prišiel ďalší mesiac a trochu váham, čo spraviť...
    No podla mna treba posielat aj podpisany papierovy vykaz.
    Keby bol vykaz posielany cez internet podpisany elektronickym podpisom, nebolo by to potrebne. Zakon o elektronickom podpise u nas sice existuje ale v praxi sa moc nevyuziva.

    bendži je offline (nepripojený) bendži

    bendži
    pingino
    No podla mna treba posielat aj podpisany papierovy vykaz.
    Keby bol vykaz posielany cez internet podpisany elektronickym podpisom, nebolo by to potrebne. Zakon o elektronickom podpise u nas sice existuje ale v praxi sa moc nevyuziva.
    Ja s tebou len súhlasím, len neviem čo spravím, keď mi to odmietnu prevziať a posielať výkaz poštou na úrad, ktorý mam cez ulicu, sa mi vidí trošku hlúpe..
    Ale vďaka za názor

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    bendži
    Tiež sa chcem opýtať na vašu skúsenosť s výkazmi do SP. Pracovníčka v SP mi už minulý mesiac povedala, že keď posielame výkazy elektronicky, tak jej nemám nosiť tú prvý stranu vytlačenú, že ona si to vytlačí sama. Prišiel ďalší mesiac a trochu váham, čo spraviť...
    Prvú stranu aj naďalej posielame do SP.

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    bendži
    Tiež sa chcem opýtať na vašu skúsenosť s výkazmi do SP. Pracovníčka v SP mi už minulý mesiac povedala, že keď posielame výkazy elektronicky, tak jej nemám nosiť tú prvý stranu vytlačenú, že ona si to vytlačí sama. Prišiel ďalší mesiac a trochu váham, čo spraviť...
    V Trnave prvú stranu 2x vytlačím, idem ju odovzdať , čím mám aj doklad potvrdený SP, berú a potvrdzujú mi to bez problémov. Asi nie je úradník ako úradník....

    brm je offline (nepripojený) brm

    živnostník brm
    čo sa týka cvrkotu okolo výkazov na sociálku, všetko záleží od toho, do akého okresu patríte...ak ste z blavy, treba prednú stranu nulového výkazu...inde ho netreba...takže treba sa pýtať písomne na svojej pobočke...alebo cez ich internetovú stránku...ak sa im uráči odpovedať, budete to mať čierne na bielom...

    pingino je offline (nepripojený) pingino

    pingino
    bendži
    Ja s tebou len súhlasím, len neviem čo spravím, keď mi to odmietnu prevziať a posielať výkaz poštou na úrad, ktorý mam cez ulicu, sa mi vidí trošku hlúpe..
    Ale vďaka za názor
    jasne rozumiem ,
    ja ich tiez neposielam postou, zatial mi ich beru bez problemov
    Naposledy upravil pingino : 22.02.06 at 18:23

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.