Zavrieť

Porady

Čo je to za krík/strom, na jeseň krásne sčervená.

Ahojte, neviete podľa obrázka povedať čo to je za krík, strom? Videl som ich rásť okolo ciest, ale len na pár miestach. Dva maličké som vykopal a zasadil do kvetináčov, hádam sa chytia. Výška cca 5-7 metrov, stavbou skôr ker ako strom. Niečo ako hloh... Alebo nejaká forma javora podľa tvaru listu? Dík za rady!
DSCF7485.jpg  
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Javor červený - Acer rubrum
    Úhľadný opadavý ker alebo nízky strom s plocho usporiadanými konármi. Jeho tmavé červenkasto-purpurové listy pripomínajúce ľudskú dlaň na jeseň menia farbu na výraznú svetlo-červenú. Pre kone je jedovatý hlavne v lete a na jeseň. Otravu poznáte podľa nažltnutej farby slizníc, čo je dôsledok anémie.

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    Podobá sa to na javor červený, ale nemyslím že by ho sadili okolo ciest pred cca 20 rokmi, hlavne ak sa jedná o staré cesty.

    Antea je offline (nepripojený) Antea

    Antea
    TomasHC Pozri príspevok
    Ahojte, neviete podľa obrázka povedať čo to je za krík, strom? Videl som ich rásť okolo ciest, ale len na pár miestach. Dva maličké som vykopal a zasadil do kvetináčov, hádam sa chytia. Výška cca 5-7 metrov, stavbou skôr ker ako strom. Niečo ako hloh... Alebo nejaká forma javora podľa tvaru listu? Dík za rady!
    Mne sa zdá, že je ríbezľa krvavá,je ozdobný krík
    http://www.dreviny.sk/509-ribezla-kr...g-edward-vii-/

    Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

    Nella_2
    Ma ten strom aj nejaké plody?
    Naposledy upravil Nella_2 : 27.10.12 at 17:08 Dôvod: doplnenie slova

    irma1 je offline (nepripojený) irma1

    irma1
    Podľa listov by to ešte mohla byť kalina (viburnum). Mám tri. Sú teraz krásne oranžovo červené a majú plody. Také červené bobuľky veľké ako kanadské čučoriedky.

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Je to nejaký kríženec - kultivar javora tatárskeho s nejakým iným, ktorý mu dodal miernu laločnatosť listov a viac červenej na jeseň. Možno práve s javorom červeným, ale javor červený to nie je. Listy síce má podobné, ale morfológia vetvičiek patrí javoru tatárskemu. Rovnako aj opis vzrastu. Úplne vylučujem kalinu, pavinič, aj ríbezľu krvavú - aj keď oceňujem dobrú snahu poradiť. Viac sa dá ešte porovnaním tvaru okrídlených semien, škoda, že nie sú. A ešte ... pred 20 rokmi bolo okrasné záhradníctvo už na vysokej úrovni, čo sa týka kríženia a šľachtenia okrasných drevín.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.