Zavrieť

Porady

Sokel - zateplenie

Zdravim,
chcem sa spytat aky sposob zateplenia soklu by ste mi odporucili, ak odskok hotovej fasady od nezatepleneho soklu je 3-3,7cm max.
Najtensi Styrodur je 2cm, co by vsak aj tak nevyhovovalo, kedze treba ratat s lepenim a sietkovanim + povrchova uprava (pravdepodobne marmolit).
Okolo domu su uz spravene betonove zaklady na polozenie zamkovej dlazby. Teda sokel je vysoky cca 30-34cm (od chodnika po fasadu).
Ak bude treba prilozim aj foto.
Vopred vdaka za rady .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    gaspi je offline (nepripojený) gaspi

    gaspi
    Ci pripadne skusit 2cm XPS s tym, ze lepidla minimalne + 1 vrchna vrstva so sietkou a marmolit? Iked toto by bolo velmi natesno.
    Alebo pouzit len 1cm EPS?

    gaspi je offline (nepripojený) gaspi

    gaspi
    Z akeho dovodu to bohuzial netusim. Skratka beriem to tak ako je.
    Dom je postaveny z Durisol-u, teda zateplenie je priamo v stene.

    gaspi je offline (nepripojený) gaspi

    gaspi
    Len to som praveze moc nechcel, aby mi sokel pretrcal fasadu.
    Ma vobec zmysel zateplovat, ked nemame podpivniceny dom? Predpokladam, ze tepelny most do zakladovej dosky je asi kriticky, ze?

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    Váš prípad je približne ten,čo je na obrázku (vo Váš prospech hovorí možnosť aspoň cca 2 cm styroduru).Toto by nebolo dobré riešenie.
    1-1.jpg  

    gaspi je offline (nepripojený) gaspi

    gaspi
    Cize tam dat 2cm styrodur s minimum lepidla, ukotvit + 1 vrstva lepidla so sietkou a nato marmolit, je tak?

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    Práve som minulý týždeň debatoval o tom,či je dobré dať pod základovú dosku 10 cm styrodur (na zásyp),keď potom neodizolujeme platňu na okraji stavby.

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    gaspi Pozri príspevok
    Cize tam dat 2cm styrodur s minimum lepidla, ukotvit + 1 vrstva lepidla so sietkou a nato marmolit, je tak?
    Minimálne tak.

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    gaspi Pozri príspevok
    Cize tam dat 2cm styrodur s minimum lepidla, ukotvit + 1 vrstva lepidla so sietkou a nato marmolit, je tak?
    2cm je zbytočná robota, fakt by som dal radšej 5cm a okapový plech, síce sa to nezhoduje s Tvojou predstavou, ale priorita by mala byť funkčnosť...

    gaspi je offline (nepripojený) gaspi

    gaspi
    Vdaka za postrehy a rady, skusim nieco vyspekulovat.
    Ma mrzi, ze pan stavitel toto trosku nedomyslel .

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    Tam bolo slabších viac článkov,na to mohol prísť každý,kto mal v ruke zvislý rez.Preto keď mám robiť dom,komunikujem čo najviac s architektom aj zákazníkom,aby sa nestalo niečo podobné.

    vladik55 je offline (nepripojený) vladik55

    vladik55
    moj osobny nazor nespekuloval by som pritom ale dal tam jednoznacne 2cm styrodur zarovno so zateplenim prelepil paskou zateplenie natiahol lepidlo+sietka a marmolit a vec vybavena.

    gaspi je offline (nepripojený) gaspi

    gaspi
    Tak sa to nakoniec aj bude asi robit. Lebo by som mal problem pri rinach a bolo by to dost neesteticke.
    Vdaka za vsetky postrehy .

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    vladik55 Pozri príspevok
    moj osobny nazor nespekuloval by som pritom ale dal tam jednoznacne 2cm styrodur zarovno so zateplenim prelepil paskou zateplenie natiahol lepidlo+sietka a marmolit a vec vybavena.
    A vec vybavená....
    Ozaj profesionálny prístup.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.