Zavrieť

Porady

súhrnný výkaz

Dobrý deň, chcem sa poradiť, predávam tovar do ČR, mám to zákazníkovi fakturovať automaticky bez DPH aj keď to nie je firma, a tým pádom musím podať súhrnný výkaz? Alebo môžem normálne faktúrovať tovar s DPH a nepodávať súhrnný výkaz? Nemáme to bežne, že tovar predávame do zahraničia, tak preto sa pýtam. Ďakujem za každú odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    pokiaľ nemáš od zákazníka číslo CZ, že je platcom DPH, ktoré si si povinná aj v deň vysravenia faktúry overiť na internete, musíš fakturovať s DPH.

    Júlia85 je offline (nepripojený) Júlia85

    Júlia85
    Ďakujem veľmi pekne za radu. Zákazník je súkromná osoba, teda nie je platcom DPH. Pomohli ste mi, pekný deň.

    Júlia85 je offline (nepripojený) Júlia85

    Júlia85
    Chcem sa ešte spýtať ohľadom súhrnného výkazu....budeme mať vývoz tovaru do Rakúska pre jednu firmu v mesiaci marec. Teraz mi idú uhradiť zálohovú faktúru, keď prídu peniaze na účet, okamžite vystavujem faktúru o prijatej platbe. Takže túto faktúru vystavím bez dph a súhrnný výkaz podám až v mesiaci marec???

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    dodanie bude oslobodené, z tejto platby nebudeš mať DPH na výstupe, tak faktúru k prijatej platbe robiť nemusíš.
    SV až v marci - po dodaní tovaru.

    greenie je offline (nepripojený) greenie

    úplný začiatočník:) greenie
    Zdravím, chcela by som si overiť či s.r.o. - neplatca dph pri vývoze tovaru do EÚ je povinný sa registrovať k dph?

    Júlia85 je offline (nepripojený) Júlia85

    Júlia85
    KEJKA Pozri príspevok
    dodanie bude oslobodené, z tejto platby nebudeš mať DPH na výstupe, tak faktúru k prijatej platbe robiť nemusíš.
    SV až v marci - po dodaní tovaru.
    A ked tu platbu budem evidovat na bankovom vypise, tak to potom tym padom ako zauctujem, ked nebudem mat vystavenu fa o prijatej platbe? Lebo my to robime v internom systeme a to takym stylom, ze vystavim zalohovu fa, ked peniaze dorazia na ucet tak fa o prijatej platbe a ked uz ide tovar zakaznikovi tak ostru fakturu. Tak neviem ako mam postupovat v tomto pripade. Ci mam vystavit tu fa o prijatej platbe bez dph taktiez, alebo to rovno spravit na ostru fakturu ked mu pojde tovar. Len majitelia sa chcu poistit a zobrat aj zalohu, lebo je to vyssia ciastka za tovar. Dakujem.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    učtovať musíš už podľa systému - ako dovolí. Ja som len písala, že nemáš povinnosť vystaviť faktúru k prijatej platbe, ale ak sa inak nedá, tak ju urob. Ale bez DPH.
    Ja účtujem prijaté platby vopred na 324-ku.

    Júlia85 je offline (nepripojený) Júlia85

    Júlia85
    KEJKA Pozri príspevok
    učtovať musíš už podľa systému - ako dovolí. Ja som len písala, že nemáš povinnosť vystaviť faktúru k prijatej platbe, ale ak sa inak nedá, tak ju urob. Ale bez DPH.
    Ja účtujem prijaté platby vopred na 324-ku.
    Ďakujem krasne za pomoc. Aj ja ich uctujem na 324 - ke. Takze urobim fa o PP bez dph a bude.

    Júlia85 je offline (nepripojený) Júlia85

    Júlia85
    Este otazocka, dnes som vystavila fakturu o prijatej platbe, takze automaticky sa z ostrej fa odpisalo 1000e. Ako to bude potom pri suhrnnom vykaze, ked je tam ta cena znizena o 1000e? Tovar dodame zakaznikovi az v marci, takze SV budem podavat az v aprili. Dakujem.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    nerozumiem, o akej ostrej faktúre píšeš, ked ju ideš vystaviť až v marci po dodaní tovaru.
    v SV uvedieš všetky dodávky do EU podľa ičDPH a kodu - tovar, sliužba-

    Júlia85 je offline (nepripojený) Júlia85

    Júlia85
    KEJKA Pozri príspevok
    nerozumiem, o akej ostrej faktúre píšeš, ked ju ideš vystaviť až v marci po dodaní tovaru.
    v SV uvedieš všetky dodávky do EU podľa ičDPH a kodu - tovar, sliužba-
    No ja si uz viem pozriet nahlad ostrej fa, tak som si ho kukla a tam mam uz odpocitanych 1000e. Takze ja ked budem podavat SV v aprili, ja tam zaratam aj tychto 1000e????
    Uz som z toho mimo

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ved uvidíš. Podľa mňa ti do SV natiahne brutto sumu plnenia z ostrej faktúry. ten odpočet zálohy je kvôli zníženiu doplatku.
    To si však budeš vedieť skontrolovať.

    Júlia85 je offline (nepripojený) Júlia85

    Júlia85
    KEJKA Pozri príspevok
    ved uvidíš. Podľa mňa ti do SV natiahne brutto sumu plnenia z ostrej faktúry. ten odpočet zálohy je kvôli zníženiu doplatku.
    To si však budeš vedieť skontrolovať.
    dakujem krasne za kazdu odpoved, vazim si to

    EPk je offline (nepripojený) EPk

    EPk
    Robili sme opravu na suciastke pre CZ zakaznika platitela DPH(poslal nam to postou a my sme mu to opravene vratili). Je to sluzba, ktora do DP DPH nepatri ale do SV ju uvediem?

    EPk je offline (nepripojený) EPk

    EPk
    Nasla som odpoved v zakone
    Platiteľ dane z pridanej hodnoty podáva súhrnný výkaz za každý kalendárny mesiac, ak
    a) dodal tovar oslobodený od dane (§ 43 ods. 1 zákona o DPH) z tuzemska do iného štátu osobe identifikovanej pre daň v inom členskom štáte,
    b) premiestnil tovar vo svojom vlastníctve oslobodený od dane (§ 43 ods. 4 zákona o DPH) do iného členského štátu na účely svojho podnikania,
    c) sa ako prvý odberateľ zúčastnil na trojstrannom obchode (§ 45 zákona o DPH) ,
    d) dodal službu s miestom dodania v inom členskom štáte (§ 15 ods. 1 zákona o DPH) osobe, ktorá je povinná platiť daň.

    Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

    Ivenka
    Ahojte..ešte som nikdy nepodávala SV tak Vás poprosím o radu.
    Slov.platietľ DPH prenajím a osobný aut. platiteľovi DPH v ČR za 20 000 Eur/mesiac, teda mám povinnosť podať SV. Ide mi ale o to za ktoré obdobie mám alebo som mala podať SV ak:
    1. Prijatá platba bola v 3/13 ale Zmluva o prenájme je od 1.4.2013 čiže budem učtovať iba o preddavku a SV podám až po skončení II.kvartála ?
    2. Prijatá platba bola v 3/13 ale Zmluva o prenájme je od 15.3.2013 - čiže mala som podať SV už do 20.4.2013 ?
    Ďakujem vopred za pomoc.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    neodvádza sa náhodou DPH v SR, kedže ide o nájom OA?
    Ivenka Pozri príspevok
    Ahojte..ešte som nikdy nepodávala SV tak Vás poprosím o radu.
    Slov.platietľ DPH prenajím a osobný aut. platiteľovi DPH v ČR za 20 000 Eur/mesiac, teda mám povinnosť podať SV. Ide mi ale o to za ktoré obdobie mám alebo som mala podať SV ak:
    1. Prijatá platba bola v 3/13 ale Zmluva o prenájme je od 1.4.2013 čiže budem učtovať iba o preddavku a SV podám až po skončení II.kvartála ?
    2. Prijatá platba bola v 3/13 ale Zmluva o prenájme je od 15.3.2013 - čiže mala som podať SV už do 20.4.2013 ?
    Ďakujem vopred za pomoc.

    Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

    Ivenka
    Kejka je to dlhodobý prenájom viac ako 30 dní.....takže ide o prenos daňovej povinnosti..len údajne boli teraz prijaté nejaké smernice...v rámci EU čo sa týka presne prenosu daňovej povinnosti a v tom som sa stratila.....
    Ivenka Mám otázku, ak by išlo o krátkodobý prenájom OA do ČR, potom vystavím FA so slovenskou DPH a ide mi potom aj tak táto služba do SV ?
    Ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.