Zavrieť

Porady

mesačný zápis v PD

Pekný deň všetkým, prosím o stanovisko: aby som nemal v jednom mesiaci desiatky až stovky účt. dokladov v PD, v súpiske napr. za nákup tovaru v danom mesiaci, mám podľa dátumu zapísané všetky pokl. bločky a celkovú sumu zaúčtujem posledný deň príslušného mesiaca. Takto riešim aj nákup materiálu či prevádzkovú réžiu. Môžem takto postupovať? Ďakujem
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Tweety
peter501 Pozri príspevok
Pekný deň všetkým, prosím o stanovisko: aby som nemal v jednom mesiaci desiatky až stovky účt. dokladov v PD, v súpiske napr. za nákup tovaru v danom mesiaci, mám podľa dátumu zapísané všetky pokl. bločky a celkovú sumu zaúčtujem posledný deň príslušného mesiaca. Takto riešim aj nákup materiálu či prevádzkovú réžiu. Môžem takto postupovať? Ďakujem
Môžeš.

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

veronikasad
peter501 Pozri príspevok
Pekný deň všetkým, prosím o stanovisko: aby som nemal v jednom mesiaci desiatky až stovky účt. dokladov v PD, v súpiske napr. za nákup tovaru v danom mesiaci, mám podľa dátumu zapísané všetky pokl. bločky a celkovú sumu zaúčtujem posledný deň príslušného mesiaca. Takto riešim aj nákup materiálu či prevádzkovú réžiu. Môžem takto postupovať? Ďakujem
Takto postupuješ len pri paragonoch z ERP, alebo do súpisov zahrňaš aj platby faktúr v hotovosti ?

aktaK je offline (nepripojený) aktaK

aktaK
to ako za jeden mesiac vystavíš napr.
- 1 výdavkovy PD napr. na materiál,
- 1 výdavkový PD na réžiu, popr. dalsie...??

a ako poprikladáš k PD take mnozstvo paragonov, nemozes hodit foto?
lebo ja dam max. 4-5 paragonov ku jednemu PD, t.j. tolko, kolko sa mi podarí vlepit na A4, kde mam vytlacený ten 1 pokladnicny doklad..
ja by som mala obavy kvoli kontrole,
zeby som i ja od buduceho roku takto toto poriešila?

peter501 je offline (nepripojený) peter501

peter501
No ja ich nelepím, v poradí podľa dátumu ich zošívačkou pripnem k tej súpiske. Vari musia byť lepené?

aktaK je offline (nepripojený) aktaK

aktaK
joj, to urcite sa moze zosivackou, ale ja to lepim, aby som to mala take pekne a úhľadné, xixi
... a lepsie sa mi to skladuje...

peter501 je offline (nepripojený) peter501

peter501
a Veronika, prečo si sa, prosím, pýtala na platby faktúr v hotovosti - tie by tam nemali byť???

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

veronikasad
peter501 Pozri príspevok
a Veronika, prečo si sa, prosím, pýtala na platby faktúr v hotovosti - tie by tam nemali byť???
Pretože došlé faktúry by si mal evidovať v knihe záväzkov. Dátum úhrady posledným dňom v mesiaci si vôbec neviem predstaviť, kvoli sledovaniu splatnosti faktúr. A rovnako v prípade platieb FO, ktoré treba nahlasovať na DU - tzv. bonzáky.

peter501 je offline (nepripojený) peter501

peter501
Súhlasím a ďakujem za odpovede. Jasné, že došlé faktúry mám v knihe záväzkov. V tých mojich súpiskách sú iba FA z Metra - veď to vlastne nie je klasická "došlá" fa - či? ... a bonzácke platby nemám, všetko je kupované cez ERP dodávateľov.

mesačný zápis v PD

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.