Zavrieť

Porady

SV a DPk DPH

ahojte
potrebovala by som pomoc. robili sme (platca dph, Ju) prepravu:
1., pre EU firmu z EU do CH, vyfakturovala som to bez DPH a dala som do suhr.vykazu r. 15. je to spravne?
2., pre CH firmu z EU do EU, fakturovala som bez DPH, do suhr.vykazu som to nedala. je to ok? a treba to zapisat do DP k DPH a ked ano tak do ktoreho riadku?
dakujem za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kimart je offline (nepripojený) kimart

    kimart
    podľa mňa do SV áno, do tlačiva DPH nie k bodu 1
    a bod 2 nejde ani do SV ani do tlačiva DPH
    Naposledy upravil kimart : 22.10.12 at 11:38

    fue je offline (nepripojený) fue

    fue
    potrebovala by som pomoc. robili sme (platca dph, Ju) prepravu:
    1., pre EU firmu z EU do CH, vyfakturovala som to bez DPH a dala som do suhr.vykazu r. 15. je to spravne?
    - predpokladám, že tá firma z EU je takisto plátcom DPH a poskytla Ti svoje IČ DPH. Ak áno tak sa postupuje podľa §15/1 - fakturácia bez DPH. S tým súhrnnyým výkazom si to poplietla, pretože ten nemá riadok č. 15, predpokladám, že si myslela na DP DPH. Ja tieto služby neuvádzam do riadku č. 15 - pretože to nie sú služby oslobodené od dane ( ak sa netýkajú § 46 u nás a je dôležité či to neriešia aj zákony dph v štatoch eu kde tá preprava prebehla ) - je tu iba prenesená daňová povinnosť na príjemcu služby. Ale k tomu nech sa ti vyjadrí aj niekto iný. Do súhrnného výkazu to uvádzaš !
    2., pre CH firmu z EU do EU, fakturovala som bez DPH, do suhr.vykazu som to nedala. je to ok? a treba to zapisat do DP k DPH a ked ano tak do ktoreho riadku?
    Švajčiarsko nie je štátom EU, je potrebné mať od tejto firmy potvrdenie o postavení daňového subjektu, ktorý je vydaný daňovou správou v treťom štáte. Ide o to či je plátcom obdobnej dane ako je u nás dph. Ak je plátcom mala by ísť fakturácia bez dph, do SV nie. Ak nemáš od firmy toto potvrdenie potom fakturácia s dph - samozrejme slovenskou.

    Nezmieňuješ sa však o akú prepravu ide - tovaru, ľudí ( u nás ju napr. rieši aj § 46 ) ???!!! aj to je veľmi dôležitá informácia

    serena je offline (nepripojený) serena

    serena
    dakujem velmi pekne za odpoved. boli prepravy tovaru a nie ludi. este bod c.: do DP DPH treba do r. 17., ano?

    fue je offline (nepripojený) fue

    fue
    serena Pozri príspevok
    dakujem velmi pekne za odpoved. boli prepravy tovaru a nie ludi. este bod c.: do DP DPH treba do r. 17., ano?
    v bode 1 ja by som nedával do DP DPH nikde z riadkov 15,16,17 a vôbec nikde do DP - kvôli tomu, že nejde o službu oslobodenú od dane !!! a na riadku 15,16,17 sa uvádzajú tovary a služby oslobodené od dane. Ide iba do SV.
    v bode 2 riadok 17

    kimart je offline (nepripojený) kimart

    kimart
    mám otázku, ak slovenská dopr. spoločnosť (platca DPH)vykonáva prepravu pre inú SK spoločnosť (tiež platca )do tretích krajín, je táto služba tiež bez DPH a dáva sa tiež do DPH riadok 17?

    kimart je offline (nepripojený) kimart

    kimart
    moc pekne prosíííím, aspoň mi to potvrďte ak mám pravdu. Niekedy sa tu na porade zamotám, a potom som si nie istá....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.